Čelisti
16. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Kdes byla, když jsme tě celý rok hledali? Masivní filmová vánoční besídka láme kosti

Celý rok jsme ji hledali a konečně jsme se dočkali. Filmově kritický drag aneb zrůdná vánoční besídka Čelistí je opět tu! Rozhlasové královny Aleše „Somra“ a „smrad jak v Hongkongu“ Tondu doplňují „někdy v noci vstanu k pivu a k masu“ Tomáš Stejskal, „tak sa na mňa prilepila“ Šárka Gmiterková, ale také Kárl „pletení a háčkování zdar“ Veselý a Honza „neviděls moje prášky“ Vejnar. Audio pouštějte pouze na vlastní nebezpečí!

45:09

Čelisti

Vydává: Český rozhlas

60 minut dravého filmového lovu: horké novinky z filmového oceánu, hlavní filmová událost týdne i drobný plankton aktuálního filmového dění. To vše uvízne každý týden v Čelistech.

Web

Včera 59:08

Přemazání Bodu obnovy. Čelisti v Brně zabily Serial Killer

Netradiční místo, netradiční formát. S výhledem na Jošta, Moravskou galerii a pestrou brněnskou galérku zahájily Čelisti v srdci Brna hodinovou vražednou pouť aktuálními seriály a filmovými novinkami. Sestava Aleš, Vít a Šárka popíjela rurální švédskou Černou vodu a loupala nahnilé Banány českého žánrového seriálu, který se bodu obnovy hned tak nedočká.

Před týdnem 44:33

Kolik bylo ve Spartě bukanýrů? Pirátská fantasy One Piece je první dobré hrané anime

Aleš, Vít a Tomáš se rozhodli dezinfikovat studio proti covidu a jiným virům tajnou gastronomickou zbraní. V odéru ragbistické šatny se odvíjelo nejsmradlavější vysílání v dějinách Čelistí. Zamořeno bylo hůř než v podpalubí pirátské plachetnice, na které vyplul Tomáš hledat poklad.

Před týdnem 40:35

Rozhodně nejsi zvaná na můj coleslaw! Adam Sandler uklohnil dobrou teenagerskou dramedii s jarmulkou

Aleš, Tonda a Tomáš poprvé v historii Čelistí živě ve studiu požili salát coleslaw. Chroupání ručně krájeného zelí s kapkou fenyklu doprovázelo hodnocení nejnovějšího pokračování hororu Sestra o vraždící jeptišce i překvapivě kompetentní dívčí teenagerské dramedie Rozhodně nejsi zvaná na mou Bat Micvu!, za kterou stojí komik a producent Adam Sandler.

Před 2 týdny 59:45

Talkshow Čelistí: Aromatický dýchánek s Viktorem Palákem, Adinou Šulcovou a Michalem Blaškem

Letošní ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti byl věnovaný oblíbenému smyslu Aleše Stuchlého a Víta Schmarce, tedy čichu. Známí ctitelé všeho, co strašně smrdí, tak pozvali svoje hosty do hájemství camembertu, kanálů, veslařských šaten a veřejných záchodků, kde vedle rozvinuté filmové kultury bují i kultury méně vítané.

Před 3 týdny 43:24

Brutální vedro chce být generační výpověď. Ze zapoceného debutu vám knoflík u poklopce asi neupadne

Nový díl Čelistí je věnovaný hlavně sportu, který Tonda nenávidí. Právě pro něj je ale určená třetí sezóna seriálu Neslýchané, protože ukazuje, jakými všemožnými problémy je profesionální sport prolezlý. Alešovi z českého filmového debutu Brutální vedro zase vyschlo v hrdle tak, že ho překřtil na Brutální vědro.

18. srpen 2023 45:09

Too Hot to Händel: Přitáhne sexy reality show spíš milovníky barokní hudby, nebo salátu coleslaw?

Aleš, Tonda a Šárka v nových Čelistech oslavují extrémní sporty, drag i barokní hudbu. Došlo na strhující dokument o free divingu, novou sezónu RuPaul's Drag Race All Stars i návrat Sexu ve městě. Nejdůležitějšími tématy týdne ale byla eroticko-vážnohudební reality show Too Hot to Handle a zpráva o Alešově a Tondově chystaném podcastu o salátu coleslaw.

11. srpen 2023 46:49

Český film #annaismissing chce být o mladých influencerkách, ale ve skutečnosti si obul tátovy boty

Už je to pár let, co #martyisdead. Tvůrci této webové minisérie nám ale teď předkládají nový problém: #annaismissing. Vypovídá příběh pohřešované influencerky něco o nástrahách internetu a současné mladé generaci? Nebo si tvůrci při natáčení obuli tátovy boty? Na tyto palčivé otázky odpoví „kluci akorát, co se uměj prát – znáte jistě takové“ Aleš, Tonda a Honza.

4. srpen 2023 41:04

Kam zmizel ten starý song? Minulé životy jsou plochý melodramatický šlágr

Za sklem studia Radia Wave došlo k hromadnému přeměřování injonů. O co jde? Vedle duchovního rozměru je to i trochu laciná korejská balící fráze. Očekávané melodrama režisérky Celine Song Minulé životy díky ní zapomeneme nejspíš dřív než Antonín Tesař Minari.

21. červenec 2023 40:25

Růžová atomovka se hodí ke všemu. Jede největší bomby léta Oppenheimer nebo Barbie?

Aleš, Vítek a Tomáš vyrazili na nejvýbušnější prázdninové premiéry. Smetla je víc nukleární vlna nebo záplava růžové? Nemilosrdný holič Barbenheimer rozséval radost i zkázu jak v říši kvantových procesů, tak v umělohmotném Barbínově.

14. červenec 2023 41:17

Nová Mission: Impossible vytáhla AI z hlubokých devadesátek. Aspoň, že Tom Cruise pořád krásně běhá

Čelisti ve složení Aleš, Vítek a Tonda se tentokrát věnují hlavně vybavení domácností. S Tomem Cruisem se pustili do hledání klíčů, ale dojde i na špatně zavřené dveře a milostné pletky se židlí. Aleš na závěr doporučí svou oblíbenou pedofilní školku v Texasu a Vítek zase poradí, jak v Bulharsku sehnat kvalitní hrobku.