Epizoda 7321. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Každý pupínek není akné a jak může lupénka zkrátit život? O kůži s MUDr. Filipem Robem, Ph.D.

Nová epizoda podcastu je online! 🎧🤩 Víš třeba to, že každý pupínek není akné? A že lupénka nám může zkrátit život? Ano, správně hádáš, tentokrát se bude @stepinad  společně s s panem primářem Dermatovenerologické kliniky 2.LF UK a Fakultní nemocnice Na Bulovce, MUDr. Filipem Robem, Ph.D. bavit o kůži. Kůže, největší orgán lidského těla, který tvoří tak přibližně pětinu váhy lidského těla. Svými funkcemi se podílí například na mechanické i chemické obraně vnitřního prostředí, na termoregulaci, vnímání dotyku, tlaku či bolesti nebo také na syntéze vitaminu D. Je tak neodlučitelnou součástí lidského těla. Čím vším může ale onemocnět? Jak potom takové nemoci léčit a hlavně, jak jim předcházet? 🧐 Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.  Sleduj náš instagram @loonopodcast [https://www.instagram.com/loonopodcast]. 

38:40

Loono

Vydává: Loono

Podcast o prevenci a inovacích v medicíně. Naše moderátorky a studentky medicíny Michaela a Štěpánka si každý týden povídají s lékaři, studenty medicíny a technologickými nadšenci, kterým stejně jako nám leží na srdci lidské zdraví. Sledujte nás na instagramu @loonopodcast (https://www.instagram.com/loonopodcast/) .

Web

Epizoda 109Před týdnem 26:42

Špinavé práce jsem se bála, ale bezdomovci si chtějí hlavně popovídat | Medics of Loono s Emou Neslušanovou

V dnešním podcastu si Michaela Kríková povídá s naší školitelkou Emou Neslušanovou o jejím působení v Loono, strachu z přednášení, studiu medicíny a také například pomáhání bezdomovcům v rámci iniciativy Medici na ulici. Co Loono Emě přineslo a jaké zábavné zážitky jí na stáncích potkaly? Poslouchej v dnešním Loono podcastu. 

Epizoda 108Před 2 týdny 37:08

Vegetariánství a veganství: je to zdravé a jak na výživu dětí?

Vegetariánství a veganství - fenomén posledních desítek let, který může nejen zlepšit pocit viny ze zabíjení nevinných stvoření, ale i pomoct planetě. Co ale říkají studie o vlivu vegetariánství a veganství na zdraví člověka? Jaké vitamíny je třeba doplňovat a jak správně na to? Jsou vegetariáni a vegani nemocnější? A jak se postavit k výživě u dětí? V dnešním podcastu si o těchto tématech promluví Štěpánka Dostálová s nutriční epidemiložkou MUDr. Eliškou Selinger.

Epizoda 1077. červenec 2022 45:18

Co je to "jíst zdravě" s nutriční epidemiložkou MUDr. Eliškou Salinger

V populaci se nám rozšiřuje epidemie obezity a lidé umírají na celou řadu civilizačních chorob. Přitom je na tyto problémy jednoduché řešení - zdravá strava.  Jak správně vyživit naše tělo? V podcastu na tuto otázku dostaneme jednoduchý návod, jak si "zdravý talíř" sestavit. Štěpánka Dostálová se společně s nutriční epidemiložkou MUDr. Eliškou Salinger rozebere jednotlivé složky stravy a vyvrátí několik mýtů, např. o doplňcích stravy a vitamínu D.  Jak si najít cestu k zdravé stravě? Je bílá mouka opravdu takové tabu? V čem se skrývá nebezpečí smoothies? A jaké jsou v moderní budoucí společnosti možnosti zastavení epidemie obezity? To vše a mnohem víc se dozvíš v novém podcastu! 

Epizoda 10623. červen 2022 39:50

Jsou lékařské fakulty bezohledné? O studiu medicíny a stresu

Nestíhám. Jsem ve stresu. Mám depku. Jsem na dně. Věty, které medici používají možná častěji, než by se mělo. Na problematiku stresu mezi mediky se zaměřili Barbora Mechúrová a Martin Palička ve svém průzkumu Čeští medici v (ne)pohodě 2021. Právě o něm si dnes s nimi bude povídat medička a moderátorka podcastu Štěpánka Dostálová. Výsledky průzkumu: https://www.pomedine.cz/cesti-medici-v-nepohode-2021/ [https://www.pomedine.cz/cesti-medici-v-nepohode-2021/]

Epizoda 10510. červen 2022 06:48

3 - Progresivní svalová relaxace

Epizoda 10510. červen 2022 04:28

2 - Bodyscan

Epizoda 10510. červen 2022 01:38

1 - Dechové cvičení

Epizoda 1049. červen 2022 52:05

Proč jít k zubaři v těhotenství, kolik co stojí a jak dlouho se vyvíjí kaz? O zubech s MDDr. Antonínem Tichým

Zuby, pohroma huby... ale nemusí to tak být! Štěpánka Dostálová v dnešním podcastu probírá s MDDr. Antonínem Tichým všechno, co musíte vědět o zubech. Budou se bavit o penězích a tom, proč si některé vyšetření musíme doplácet, o zubech a jejich kontrole v těhotenství, o tom jak se o zub správně starat, ale pan doktor zdůvodní třeba i to, proč vzniká zubní kaz. Nezapomeneme ani na téma zubních náhrad. A protože zuby dokážou opravdu pozlobit, nezapomeň si tenhle podcast poslechnout i ty! 

Epizoda 10325. květen 2022 32:53

Rakovina močáku: nekouřit a hodně pít!

Močový měchýř, nedílná součást našich těl, je rezervoárem moči v lidském těle. Co to "močák" vlastně je? A jak zde vznikne rakovina? Jaké má příznaky a jaké jsou možnosti léčby? Právě o nádorových onemocněních močového měchýře si budeme povídat s paní doktorkou MUDr. Michaelou Matouškovou, primářkou Urocentra Praha Onkologické kliniky 1.LF UK a FTN v Praze.

Epizoda 10211. květen 2022 48:57

Astma: Ničí život, ale nemusí. Jak na bezpříznakový život s astmatem?

Víc než 90% populace s astmatem může žít bezpříznakový život. Na astma lze ale i zemřít. Jak na život s astmatem bez problémů, i když tuhle nemoc nelze vyléčit? Na kloub chronickému plicnímu onemocnění, jehož výskyt v poslední době značně roste se dnes snaží přijít Michaela Kríková, která se o této problematice baví s doc. MUDr. Norbertem Paukem, PHd., který působí mimo jiné jako přednosta kliniky pneumologie 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Bulovka.