3. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Jihočeská filharmonie vystoupí v létě na mnoha akcích, včetně vlastního festivalu

Léto znamená pro řadu lidí volno a prázdniny, ale Jihočeské filharmonie se to netýká. Už řadu let vystupuje na mnoha akcích, kromě toho založila svůj vlastní festival, v jehož názvu se nyní objevuje jméno Emy Destinnové.

16:51

Kavárna

Vydává: Český rozhlas

Kulturní magazín z jižních Čech. Reportáže z akcí, recenze i pozvánky.

Web

Před pěti dny 19:33

Ty nervy stály za to, říká Ondřej Trojan, díky kterému opět Slavonice ožily filmem a hudbou

Už podeváté se v jihočeských Slavonicích koná filmový a hudební festival. Zakladatelem a ředitelem Slavonice Festu je režisér Ondřej Trojan, mluvčí Barbara Trojanová. Ona přiznávají, že po dvou letech poznamenaných pandemií koronaviru zažívá akce restart.

Před týdnem 16:54

Lepší zvuk, nové bistro, filmy za 50 korun. Budějovický letňák láká, i když nemůže uvádět novinky

Teplý večer a dobrý film s hvězdami nad hlavou. Fenomén letních kin se v posledních letech znovu probouzí a nejlíp se daří těm skutečně tradičním v oldies duchu. Velký zájem budí například Háječek v Českých Budějovicích.

Před 2 týdny 19:53

Na nákladovém nádraží bude Divadlo Continuo hledat odpověď na otázky o současném světě

Každé léto se stovky diváků vydávají na jedinečné putování za příběhem s divadlem Continuo. Vždy se odehrává na jiném místě a otevírá témata z nedávné minulosti, nebo žhavé současnosti. Po opuštěné cihelně, vodárně, železniční trati nebo břehu rybníka si divadlo Continuo s několika dalšími performery, tanečníky, výtvarníky a akrobaty vybralo jako jeviště nákladové nádraží.

Před 3 týdny 16:10

Ocelový kůň, obří spermie, zrcadlový leknín. Umění ve městě opět baví turisty i místní na jihu Čech

Náměstí, ulice a další veřejná prostranství na jihu Čech zpestřují v létě už řadu let originální skulptury. Díla jsou součástí festivalu Umění ve městě, který pořádá českobudějovický sochař Michal Trpák. Letos vybral umělcům téma Fauna a flóra.

10. červenec 2022 19:51

Souzněním hoboje a harfy začne festival klasické hudby Třeboňská nocturna

Už řadu let patří k letní kulturní nabídce na jihu Čech festival klasické hudby Třeboňská nocturna. Ten od založení vedl Miloš Končický, loni se ředitelkou akce stala jeho dcera Irma Mrázková. Letošní ročník rozezní centrum lázeňského města od 12. do 16. července.

26. červen 2022 17:20

Dosud největší výstava, která představuje dílo malíře Andreje Bělocvětova, je k vidění v Krumlově

Letos by uplynulo sto let od jeho narození. I proto se Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově rozhodlo uspořádat jeho dosud největší retrospektivní výstavu. Český malíř Andrej Bělocvětov se narodil v Praze s argentinským občanstvím a jeho silný osud se promítl i do jeho intenzivní tvorby.

19. červen 2022 13:51

Rozhovor s Josefem Kordou, pořadatelem festivalu Svátek hudby v Českých Budějovicích

Festival, který oslavuje světový svátek hudby, právě rozehrává historické centrum Českých Budějovic. Stojí za ním Josef Korda, organizátor i dalších akcí ve městě.

14. červen 2022 17:43

Nikam neodjíždějte, léto v Budějovicích bude úžasné. Ve městě se uskuteční přes 300 akcí

Více než tři stovky akcí, od festivalů přes koncerty a výstavy až po divadla, nabídne letošní léto v Českých Budějovicích. V programu se objeví stálice jako Múzy na vodě nebo Umění ve městě, ale i zcela nové festivaly.

5. červen 2022 24:09

Úplně celá česká historie, Pes baskervillský i Mesiáš. Začíná sezóna na otáčivém hledišti v Krumlově

S nestárnoucími melodiemi, prostořekou Káčou a vodníkem Čochtanem se rozjelo otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Jihočeské divadlo zahajuje letošní letní sezónu muzikálem Divotvorný hrnec. Po dvou letech, kdy se v zámeckém parku buď vůbec nehrálo, anebo s mnoha protiepidemickými opatřeními, si diváci můžou vychutnat magii letní noci na točně naplno.