• Podcasty
  • Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou
Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou
21. duben 2022

Poslechněte si podcast: Kateřina Cajthamlová: Podkožní tuk můžeme spalovat i ve spánku. Záleží na tom, co večer jíme

Jaké jsou druhy tělesných tuků? Jakou barvu mají, jakou funkci zastávají, kde na těle je najdeme a jak se jich případně zbavit? A máme se jich opravdu zbavovat?

21:42

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Vydává: Český rozhlas

Odbornice na hubnutí Kateřina Cajthamlová vám pomáhá shodit přebytečná kila.

Web

Před týdnem 21:53

Kateřina Cajthamlová: Pro stav klidné mysli je velmi důležitá psychohygiena. Pomozte jí tréninkem

Vnitřní klid, pocit pohody, uspokojení a dobrého stavu mysli. Jak ho dosáhnout, záleží na naší genetické výbavě i na tréninku, jak reagovat na nepříjemnosti.

Před 3 týdny 23:56

Kateřina Cajthamlová: Děti školou povinně naučte dělat pomazánky a upravte jim sacharidy

Každý rok 1. září nastanou povinnosti nejen dětem, ale také rodičům a prarodičům. Co to znamená pro jídelníček dětí zejména na základní škole? Svačiny a pitný režim jsou pro školní děti klíčové.

25. srpen 2022 18:11

Kateřina Cajthamlová: Chcete zrychlit metabolismus? Přidejte více pohybu

Metabolismus má velký vliv na udržení naší váhy a zdravého hubnutí. Vysvětlíme vám, jak funguje, a co všechno ho ovlivňuje. Poradíme vám také, co sami můžeme udělat pro jeho dlouhodobé správné nastavení.

18. srpen 2022 25:03

Bolest hlavy nepodceňujte. 10 příznaků, kterých byste si měli všímat

S bolestí hlavy se občas setká snad každý. Nebezpečné jsou hypertenzní bolesti hlavy, potrápit vás můžou i neurologické bolesti. Čeho si všímat a kdy zajít k lékaři?

11. srpen 2022 27:58

Jak pečovat o vlasy a kdo jich má od přírody nejvíc? Odpověď Kateřiny Cajthamlové vás asi překvapí

Vlasy, stejně jako nehty nebo zuby, vyžadují určitou péči a měli bychom se o ně starat. Jejich kvalita nebo vypadávání mohou leccos napovědět o přicházející nemoci.

4. srpen 2022 18:47

Kateřina Cajthamlová: V Egyptě nebo Tunisu melouny raději nejezte. Hrozí vám faraonova pomsta

Prázdninové měsíce přinášejí kromě pohody a odpočinku také letní zdravotní problémy. Patří mezi ně například úpal, úžeh, spáleniny po opalování nebo špatné zažívání. Opatrní bychom měli být zejména na dovolené v zahraničí.

28. červenec 2022 18:43

Kateřina Cajthamlová: Večerní konzumace ovoce přispívá k tloustnutí

Letní měsíce přinášejí pestrou nabídku sezonního ovoce. Které druhy jsou pro nás nejprospěšnější, kolik bychom si ho měli denně dopřát i proč bychom ho neměli jíst večer.

21. červenec 2022 27:21

Kateřina Cajthamlová: Nejbohatší potravina na vápník je mák

Pro zdravé kosti, zejména v pozdějším věku, potřebujeme mít dostatek vápníku a vitamínu D. Poradíme vám, které potraviny pomohou nejvíce a vysvětlíme, proč je pro správnou funkci kostí také důležitý pohyb a slunce.

14. červenec 2022 15:56

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: V horku vás nejlépe ochladí vlažné nápoje. Kostky ledu jenom cucejte

V horkých letních dnech se snažíme ochladit různými způsoby. Patří mezi ně i studené nápoje doplněné ledem. Ty nám ale moc nepomohou.

7. červenec 2022 28:33

Dvojité výročí: 800. díl pořadu Hubněte zdravě a 60. narozeniny Kateřiny Cajthamlové

Mimořádný díl oblíbené zdravotní poradny nejenom o hubnutí byl ve znamení dvojité oslavy. Patrik Rozehnal s paní doktorkou připravili posluchačům už rovných 800 dílů oblíbeného pořadu. A na ten výroční připadly i šedesáté narozeniny Kateřiny Cajthamlové.