• Podcasty
  • Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Kateřina Cajthamlová: Na využití akupunktury při hubnutí bych si dala velký pozor

Akupunktura patří mezi alternativní medicínské zákroky. Je to prastará, preventivní, diagnostická i léčebná, tradiční orientální lidová metoda. Klinické studie o jejích účincích se ale hodně liší.

20:05

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Vydává: Český rozhlas

Odbornice na hubnutí Kateřina Cajthamlová vám pomáhá shodit přebytečná kila.

Web

Před týdnem 23:42

Kateřina Cajthamlová: Pokud člověk, aniž o to stál, zhubne 10 % své váhy, musíme pátrat po příčině

Nechutenství je stav, při kterém člověk začne odmítat buď nějaký typ jídla, anebo jídlo jako takové. Může být krátkodobé i dlouhodobé a má různé příčiny. Nejlepší je řešit ho včas.

Před 3 týdny 17:36

Kateřina Cajthamlová: Čím později se zdravým režimem začnete, tím víc to dá práce

Hubnutí a zdravý životní styl má v různých věkových skupinách svá specifika. Vysvětlíme vám, na co si v které životní dekádě dát pozor, s čím počítat a jaký zvolit postup. Rozdílný přístup je i podle pohlaví.

Před 3 týdny 21:05

Kateřina Cajthamlová: Většina opravdu účinných látek na hubnutí není v lékárnách volně dostupná

Léky a léčivé přípravky, a to nejen ty na hubnutí, bychom měli kupovat hlavně v kamenných lékárnách, a ne na internetu. O tom, co všechno užíváme, je dobré informovat každého lékaře, který nám něco předepíše. Pokud si nejsme něčím jistí, můžeme se poradit také s lékárníkem a je důležité i podrobně číst příbalové letáky.

26. květen 2022 27:01

Kateřina Cajthamlová: Máte nadváhu a v noci chrápete? Může být ohroženo vaše srdce

Řada lidí, zejména těch, kteří mají v rodině někoho se srdečním onemocněním, přičítá některé bolesti, které se srdcem nesouvisí, právě jemu. Jiné naopak nenapadne, že jejich zdravotní problémy mohou s onemocněním srdce souviset nebo ho dokonce zapříčinit.

19. květen 2022 18:57

Kateřina Cajthamlová: Jarní bylinky nám s hubnutím moc nepomohou. Platí to i pro kopřivu

Na jaře mnozí zkoušejí zhubnout i pomocí léčivých bylin. Z 10 nejznámějších, které jsme vybrali, může mít na hubnutí vliv jenom jedna. Všechny ale mohou pomoci s některými zdravotními problémy, ať už samotné, nebo v kombinaci s jinými druhy, například v čajích.

12. květen 2022 28:39

Kateřina Cajthamlová: O sluch a uši se musíme starat od dětství. Nejvíce škodí hluk

Náš život je stále hlučnější, což má důsledky i na zdraví a kvalitu našeho sluchu. Uvádí se, že jeho trvalé poškození trápí na světě kolem 466 milionů. Sluch si ale můžeme poškodit třeba nadměrným čistěním zvukovodů.

5. květen 2022 20:26

Kateřina Cajthamlová: Nejzdravější bonbony jsou ty, které nesníte

Bonbony, žvýkačky, sladkosti a další cukrovinky. Kdo by si je občas nedal. Můžeme si je někdy dopřát, i když se snažíme zhubnout? A pokud ano, tak které jsou nejvhodnější?

28. duben 2022 18:32

Kateřina Cajthamlová: Pokud chceme hubnout, musíme jíst i přílohy

Příloha je označení jedné složky toho, co máme většinou k obědu nebo k večeři na talíři. Nejčastěji ji jíme k různě upraveným masům, ale může být i jako samostatné jídlo.

21. duben 2022 21:42

Kateřina Cajthamlová: Podkožní tuk můžeme spalovat i ve spánku. Záleží na tom, co večer jíme

Jaké jsou druhy tělesných tuků? Jakou barvu mají, jakou funkci zastávají, kde na těle je najdeme a jak se jich případně zbavit? A máme se jich opravdu zbavovat?