Konečně pátek
26. únor 2021

Poslechněte si podcast: Karolína Four: Máslo na chleba občas vymeňte za gervais, smetanu do kávy za plnotučné mléko

Hostem pátečního pokecu s Ondrou Kubalou byla odbornice na kvalitu a složení potravin a foodbloggerka Karolína Four. Co to vlastně znamená jíst zdravě? Proč nefunguje celerový detox? A proč se některé potraviny nekazí? Poslechněte si celý rozhovor!

34:24

Konečně pátek

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před pěti dny 30:51

Halina Šimková: V našem těle mohou existovat buněčné linie jiných lidí. Říká se tomu mikrochimérismus

Hostem pořadu Konečně pátek byla expertka na DNA a forenzní genetička Halina Šimková. V rozhovoru nám odtajnila pozadí vyšetřování v kriminalistice. Jak se sbírá forenzní materiál a následně se testuje? Máme šanci po sobě na nějakém místě nezanechat stopu? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 30:34

Michal Nusko: Můžete mít sebekvalitnější suroviny, ale když sládek podcení čistotu, pivo nebude dobré

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek na Frekvenci 1 byl sládek Michal Nusko. Co nám Čechům obecně nejvíc chutná? Co preferuje právě on? Které nejlepší pivo kdy v životě měl? Na které své pivo je nejvíc pyšný? Kdo nejvíc chodí do minipivovarů a co tam lidi nejvíc láká? A co návštěvníky nejvíc zajímá při otevřených dveřích a prohlídkách? To a mnohem víc se dozvíte, když si pustíte celý rozhovor.

Před 2 týdny 42:52

Jana Kopřivová: Spánek je velmi důležitý pro ukládání vzpomínek do dlouhodobé paměti

Hostem Večerního pokecu byla Jana Kopřivová z Národního ústavu duševního zdraví. Jak moc má na náš spánek vliv světlo? Jak moc důležité jsou první hodiny těsně po usnutí? Co se v naší hlavě děje, když usneme? Co to vlastně je spánek a existuje nějaký živočich, který nespí? Co mají se spánek společné emoce? A proč je nejlepší se něco snažit se naučit těsně před usnutím? Poslechněte si rozhovor.

Před 3 týdny 29:49

Lidé jsou líní na vztahu pracovat. Berou ho více konzumně, říká koučka Černá

Hostem na Frekvenci 1 byla expertka na vztahy, koučka Lenka Procházka Černá. Představila nám knížku Cesta mimořádné ženy. Je těžké najít cestu sám k sobě? Jak to, že někdo zvládne udržet si vztah na celý život a někomu se rozsype skoro každé partnerství? Můžeme neúspěch ve vztazích změnit? Poslechněte si rozhovor.

17. říjen 2022 29:56

Margit Slimáková: Jedna jediná pravda ve výživě neexistuje. Každý jsme jiný a máme jiné potřeby

Hostem Večerního pokecu u Ondry Kubaly byla blogerka a propagátorka zdravé výživy Margit Slimáková. Co znamená jíst zdravě a proč se po zdravém jídle dobře? Kolikrát denně by měl člověk jíst? Proč není dobré hladovět? Jak jsou na tom živočišné tuky, jsou zdravé nebo ne? Proč nemusíme dodávat tělu cukry ve stravě? A jakou roli hraje ve zdravé stravě pohodaa jak moc důležité jsou kysané výrobky? Poslechněte si celý rozhovor.

10. říjen 2022 27:48

Jan Pechout: Dnes jsou automatické převodovky chytré. Propadl jsem tomu, už bych se k manuálu nevrátil

Hostem pořadu Konečně pátek byl dopravní expert Jan Pechout. V rozhovoru nám prozradil, jak můžeme v dnešní době ušetřit na naftě a benzínu, jejichž ceny se dlouhodobě drží vysoko. Také prozradil, jak nejlépe automobil udržovat v kondici a jestli je lepší automatická nebo manuální převodovka? Poslechněte si rozhovor.

5. říjen 2022 30:20

Je těžké si přiznat, že tělo stárne. Mám vedle křesla činky a cvičím u televize, říká fitness trenérka Jarkovská

Hostem Pátečního pokecu byla legendární trenérka fitness, posilování a zakladatelka českého aerobiku Helena Jarkovská, která pohybu zasvětila celý svůj život. Jak se udržet v kondici s přibývajícími roky? Kdo jsou svěží babky? Jak začít se cvičením v seniórním věku? Poslechněte si rozhovor.

26. září 2022 26:02

Astronomie není o romantice, ale o účelnosti, říká astronom Pavel Suchan

Hostem Ondry Kubaly v Pátečním pokecu byl astronom Pavel Suchan z Ondřejovské hvězdárny, díky kterému měli posluchači Frekvence 1 příležitost užít si průvodce noční oblohou. Stačilo jen vyjít ven, poslouchat nás a dozvěděli se přesně, na co koukají. Je pro něj pozorování nočním oblohy denním chlebem? Je astronomie stále romantická? Poslechněte si rozhovor.

19. září 2022 28:25

Fitness trenér Martin Šturc: Pro vzhled je důležitější strava než pohyb

Hostem pořadu Konečně pátek byl fitness trenér a autor porjektu Táta ve formě Martin Šturc. Jak projekt vznikl? Jak by se měl člověk stravovat, aby měl dostatek energie a přitom byl zdravý? Jak docílit dobré formy, i když toho máte někdy nad hlavu? Poslechněte si rozhovor!

12. září 2022 30:54

Jana Hamplová: Pokud vám na pozemek padá ovoce a listí od souseda, tak patří vám

Hostem pořadu Konečně pátek byla advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Zaměřili jsme se na sousedské spory. Jak je to s popadanými plody ze stromů souseda, které překračují na vaši hranici pozemku? Patří vám? Co dělat v případě, že vám sousedovy větve vadí nad vaším pozemkem, můžete je uřezat bez jeho svolení? Poslechněte si celý rozhovor.