Press klub
6. listopad 2020

Poslechněte si podcast: Karol Suchánek: Většina online útoků se dá naštěstí odhalit včas. Vy sami jste svůj nejlepší antivirus

"Většina fishingových útoků se dá odhalit včas. Vy jste svůj nejlepší antivirus. Pokud vy získáte schopnost je odhalovat, budete na tom lépe než 90 % vašeho okolí. V první řadě musíte zkontrolovat políčko odesílatele. Jakmile tam bude něco, co nedává smysl, nebo tu insitituci neznáte, tak to už je první varovný signál. Druhý varovný signál je, zda je e-mail skutečně adresovaný vám. Třetí je oslovení. Je jen všeobecné, nebo to specificky adresují vám? Je potřeba zkontrolovat obsah e-mailu i gramatiku," uvedl v pořadu Press klub expert na online komunikaci Karol Suchánek.

27:41

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 06:02

Koalice se nerodí, budeme jednat se všemi, řekl v Press klubu Bohuslav Svoboda

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl poslanec ODS a lídr koalice SPOLU na pražského primátora Bohuslav Svoboda. S ohledem na probíhající schůzi Sněmovny byl rozhovor po telefonu a z technických důvodů skončil po pěti minutách. Bohuslav Svoboda nicméně uvedl, že koalice na pražském magistrátu se zatím nerodí a vítězná koalice SPOLU bude v nadcházejících dnech jednat se všemi subjekty, které se probojovaly volebním maratonem. Celý rozhovor moderátora Čestmíra Strakatého s kandidátem koalice SPOLU na pražského primátora Bohuslavem Svobodou si můžete poslechnout zde:

Před dvěma dny 17:51

Má práce mě dobře živí, říká dabingová hvězda Petr Neskusil

Hostem svátečního Press klubu Frekvence 1 byla dabingová hvězda Petr Neskusil. Mimo jiné promluvil o tom, že se ke své profesi dostal díky otci. Neváhal také upřímně odpovědět na otázku, jestli ho dabing dobře živí. Poslechněte si záznam.

Před třemi dny 16:30

Jiří Gavor: Ceny půjdou postupně dolů, vše špatné se jednou přežene

Podle šéfa Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiřího Gavora ceny energií půjdou dolů. V našem Press klubu řekl, že si uvědomuje až fatální následky současného stavu, ale každá válka se jednou přežene. 10 let byly ceny dole, na tu úroveň se podle něho asi nevrátí. Ale je optimistou. Se 3 výbuchy během krátkého časového úseku jako v Dánsku a Švédsku se nepotkal. Vidí za nimi speciální akci.

Před čtyřmi dny 18:11

Karel Havlíček: Ve velkých městech to bylo referendum o vládě

Místopředseda ANO Karel Havlíček v našem Press klubu zhodnotil víkendové komunální a senátní volby. porovnal výsledky i postoj ve velkých městech a menších obcích. Také si je vědom různých interpretací výsledků jednotlivých stran. Ale s výsledky u něj panuje vesměs spokojenost.

Před týdnem 15:38

Diagnóza hematoonkologického onemocnění už není rozsudkem smrti, říká v Press klubu profesor Tomáš Kozák

Hostem Báry Nesvadbové v Press klubu Frekvence 1 byl hematoonkolog Tomáš Kozák. V první části se věnují jeho knize "Tam nahoře už nikdo není", kterou napsal. Následně mluví o demokracii a svobodě slova. Ve druhé části rozhovoru už probírají samotné onemocnění krve. Celý rozhovor moderátorky Báry Nesvadbové s hematoonkologem Tomášem Kozákem si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 18:56

Policie je stále zastáncem nulové tolerance alkoholu za volantem, říká šéf dopravní policie Jiří Zlý

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl šéf dopravní policie Jiří Zlý. V rozhovoru mimo jiné řekl, že policie je stále zastáncem nulové tolerance alkoholu za volantem. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 22:04

Bohumil Pečinka: Vláda dělá spoustu věcí, ale měla by lépe komunikovat

Petr Fiala dělá spoustu věcí, ale měl by lépe komunikovat. V Press klubu to řekl politický komentátor Bohumil Pečinka. Když se SPOLU dostalo k vládě, začal se svět sypat za pár měsíců. Do toho předsednictví. I tak se dá lépe komunikovat. Ceny energií se nedaly plánovat v březnu nebo únoru, ale počkejme na to, jak to bude vypadat po zastropování, nabádá komentátor. Vyjádřil se také k mobilizaci v Rusku a Putina vidí v úzkých.

Před týdnem 15:19

Adam Suchý: Truchlení je přirozená věc

Truchlení nejde zrušit, to si musíme odžít. Říká v našem Press klubu psycholog Adam Suchý i s ohledem na smrt britské královny s tím, že Britům může navozovat pocit, že zemřel někdo blízký. Máme vsugerováno, že někteří lidé tady budou navěky jako třeba Karel Gott. Poradil také, jak zvládnout současnou dobu. Všechny časy měly nějaká úskalí. Musíme se spolehnout na vlastní výbavu, protože jsme připraveni nést zátěž a překonat překážky.

Před týdnem 05:52

Měla jsem pocit, že sedím naproti královně, i když jsem ji viděla jen z obrazovky, vzpomíná v Press klubu velvyslankyně Marie Chatardová

Hostem Luboše Procházky v Press klubu Frekvence 1 byla velvyslankyně České republiky ve Velké Británii Marie Chatardová. V rozhovoru mimo jiné vzpomínala na setkání s královnou Alžbětou II. I když kvůli covidu-19 bylo při předávání pověřovacích listin jen online a viděla ji jen z obrazovky, měla pocit, že sedí naproti královně. Podle velvyslankyně král Karel III. ještě jako princ Charles navštívil v letech 1991 až 2010 Českou republiku 5x a oblíbil si ji. Proto věří, že když se najde vhodná příležitost, tak k nám rád znovu zavítá. Celý rozhovor moderátora Luboše Procházky s velvyslankyní České republiky v Londýně Marií Chatardovou si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 10:49

Letošní léto bylo pátým nejteplejším od začátku měření v pražském Klementinu, prozradila Dagmar Honsová

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla meteoroložka Dagmar Honsová. V rozhovoru mimo jiné prozradila, jak se do historie zapíše letošní léto. Poslechněte si záznam.