Ponte reports
22. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Karel Šlechta – Klub českých turistů Litvínov: V Litvínově jsme pořádali i 100 jarních km

 O prázdninách více než kdy jindy vyrážíme s batohem do přírody a stávají se z nás turisté. Jsou ale turisté a Turisté. Jednoho takového s velkým „T“ jsem si pozvala na povídání nejen o vzniku „Turistického klubu“ v Litvínově a jeho vývoji, ale také o turistech jako takových, jejich činnosti i titulu Zasloužilý turista. Nenechte si ujít dnešní rozhovor v Ponte reports, kde nebude chybět ani (ne)jedna turistická pozvánka.

24:32

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Dnes 24:02

Radim Kutnohorský – průkopník a propagátor molekulárního vodíku

Do Lurd se jezdí po několik století, a to kvůli účinné vodíkové terapii. Vy můžete mít Lurdy doma. Seznamte se s molekulárním vodíkem. Jedná se o zcela přírodní doplněk.  Dodá Vám spoustu energie, pomáhá léčit záněty a nejen to. Jak konkrétně vodík pomáhá? Jakým způsobem v našem těle učinkuje? To vše se dozvíte v dnešním Ponte Reports. Dnes se věnujeme vodíkové terapii. www.h2europe.company

Před dvěma dny 19:53

Kateřina Ralbovská – Prosecco v srdci: Prosecco mám v srdci

Sny jsou od toho, aby se plnily, a tak se ze dne na den má dnešní hostka rozhodla a otevřela Prosecco v srdci, vinotéku se specializací na prosecco. Tak jednoduché to rozhodně nebylo, ale dnes již v Mostě stojí úžasný podnik, kde se návštěvník cítí dobře a kde může ochutnat nejen na 90 druhů prosecca, ale také různá vína od těch nejlepších vinařů. Z jaké odrůdy se prosecco vyrábí? Jaké druhy prosecca jsou na trhu? Jak bychom měli prosecco servírovat a jaké je nejlepší? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před pěti dny 25:23

Andrea Straková – choreografka, herečka: Jsem ráda, když i akty pomáhají dobrým věcem

Andrea Straková je choreografka, herečka, moderátorka, modelka a propagátorka zcela nové balneo procedury. Vytvořila choreografie například k muzikálu Freddie nebo 50 odstínů! Obě představení uvedlo v premiéře Divadlo Radka Brzobohatého. Připravuje ale choreografie i pro činohru. Jako svou modelku si ji vybrala Sára Saudková, asi nejznámější je snímek dlaní (Sáry Saudkové), které drží pevně roztomilé pozadí Andrey Straková. Zajímá vás, co Sára Saudková řekla své modelce hned poté, co snímek pořídily? A jak vznikla a vypadá nová balneo procedura, která slaví úspěchy ve všech významných lázeňských domech? To vše se dozvíte v dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 25:10

Petr Holodňák – archeolog: Za žatecký poklad se dalo koupit 27 tisíc slepic

86 let trvalo, než se Žatecký poklad – nejtěžší a nejbohatší, jaký kdo uložil před rokem 1050 do země – ve svém celku ukázal veřejnosti. Od poloviny ledna si ho můžete prohlédnout v žateckém Regionálním muzeu. Jaká šťastná náhoda vedla k jeho nálezu? Co víme o jeho původním majiteli? Co všechno se za něj tehdy dalo koupit? A proč se vlastně tak dlouho skrýval v depozitářích? V Ponte Reports na tyto otázky odpovídal archeolog a kurátor žateckého muzea Petr Holodňák.

Před týdnem 16:20

Lenka Bradáčová – vrchní státní zástupkyně: Státní zástupce žije v dobrovolné osamělosti

Lenka Bradáčová odstartovala svou kariéru v Ústeckém kraji. Postupně se dostala až k odkrývání nejzávažnější trestné činnosti a to i v nejvyšších patrech české politiky. Co jí nejvíce štve? Z čeho má naopak radost? Kterých trestných činů v současnosti nejvíce přibývá? Co je dezinformace a co „jen“ jiný názor? Jaké filmy nebo seriály nejrealističtěji popisují práci státního zástupce? Nejen to se dozvíte dnešním Ponte Reports.

Před týdnem 29:46

Jan Křemen – spisovatel, scenárista: Vím přesně, kde leží Hráškovice

V Český rozhlas Sever již několik let můžete slyšet oblíbenou rozhlasovou hru Hráškovice, to je fiktivní vesnička někde na severu Čech. Ale nejen o Hráškovicích bude řeč. Zastavíme se u první knížky Honzy Křemena Ajem šoking New York, projedeme se na motorce s Kubáncem a řekneme si, jak je složité dát dohromady scénář pro film. Na konci rozhovoru nás čeká docela zajímavá výzva, jak zpříjemnit život osamělým seniorům. Jak píše? Co píše? Čím píše? To vše v dnešním díle Ponte Reports.

Před 2 týdny 23:14

Petr Stolař – Divadlo V Pytli: Brzy oslavíme 30 let

Divadlo v Pytli je fenoménem nejen na území Ústeckého kraje. Zanedlouho oslaví soubor z Hrobu třicet let své existence. Jaké to je, vymyslet a hrát osm představení na klíč každý měsíc? Jak dlouho trvá principálovi a mozku celého divadla, Petrovi Stolařovi, vymyslet nové představení.? Na co myslel, když zvedal nad hlavu jednu z nejkrásnějších miss Česka Lucii Královou Šlégrovou? A umí Petr vůbec odpočívat? Když nemluví, prý pracuje nejvíc! Více v dnešním díle Ponte Reports.

Před 2 týdny 15:46

Antonín Kadlec – památkář a historik: Středověk byl barevný

Představivost lidí ve středověku byla větší než ta naše, tvrdí Antonín Kadlec z Národního památkového ústavu v Ústí nad Labem, jehož nadšení pro toto historické období je nakažlivé. Ale chtěl by v něm žít? Dokážeme nahlédnout do myšlení lidí ve středověku? Jak přesvědčit studenty, aby pro ně středověk přestal být temným obdobím? V rozhovoru v Ponte Reports přijde řeč i na záchranu památek v pohraničí a na středověké potápění.

Před 2 týdny 22:59

Lucie Kursová – archeoložka Regionálního muzea v Teplicích: A poklad už jste našli?

Ptají se prý často náhodní kolemjdoucí u archeologických vykopávek. Jak ale vypadá opravdový poklad pro archeology? A proč se jim tak dobře hledá na smetištích? V Ponte Reports jsme si o tom povídali s vedoucí archeologického oddělení Regionálního muzea v Teplicích Lucií Kursovou. Dozvíte se například, jak se pracuje s pravěkým srpem, co je to architektura modernity a že dokopná není žádný večírek. Jako bonus přidáme recept na zaručeně pevné pravěké lepidlo a pozvánku na výstavu v teplickém zámku.

Před 3 týdny 20:20

Eliška Lüftnerová – zpěvačka, koželiška: Šansony poslouchám již od dětství

Je to deset let, kdy se objevila v soutěži Československo má talent. Všechny překvapila nádherným hlasem a provedením písně Edith Piaf. Od té doby se hodně změnilo, ale šansonu zůstala věrná. Na konci minulého roku měl premiéru nový projekt ŠANSONÁRIUM - Miloň Čepelka. Během tohoto koncertu uslyšíte zhudebněné básně cimrmanologa Miloně Čepelky. Společně s Eliškou vystupuje i klavírista Patrik Ulrich. A to není vše. Eliška je i Koželiška. Vyrábí nádherné věci z kůže. Kdo nosí její popruhy na kytaru? Jak je náročná výroba z kůže? A jak se jmenuje její pejsek, který s námi byl přítomen rozhovoru, to se dozvíte v rozhovoru s Eliškou Lüftnerovou v Ponte Reports.