Host Českého rozhlasu Ostrava
19. duben 2023

Poslechněte si podcast: Karel Růžička je muž mnoha koníčků a zálib

Karel Růžička se věnuje paraglidingu, floorballu i loutkovému divadlu. O svých láskách bude vyprávět v rozhovoru, který připravila Kateřina Huberová.

21:16

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 20:58

Radim Špaček po letech natáčí v rodných místech. Vznikají tady další díly seriálu Stíny v mlze

V posledních letech zažívá návraty do rodných míst. Rodák z našeho kraje, filmový, televizní a divadelní režisér Radim Špaček, prožil větší část života v Praze. Právě v těchto dnech ale natáčí v místech, která důvěrně zná, další díly seriálu Stíny v mlze.

Před pěti dny 22:55

Jan Larisch je duchovní, prezident a také autor řady publikací

Jan Larisch je prezidentem Diecézní charity ostravsko-opavské, autorem monografií kněží, kteří se práci v charitě věnovali a taky se zabývá regionálními církevními dějinami. Naposledy k tomu vydal publikaci, která připomíná oběti komunistického pronásledování.

Před týdnem 20:56

Co je to Malá Kodaň a jak souvisí právě s Ostravou? Prozradí Jan Jůzl

Jan Jůzl patří k těm, kteří se snaží vnášet do života ve městě osvěžení v podobě setkávání, koncertů a dalších akcí. V Ostravě třeba můžete zažívat zajímavou atmosféru kolem řeky Ostravice. Co je to Malá Kodaň a jak souvisí právě s Ostravou?

Před týdnem 21:01

Jak souvisí proměna krajiny s hmyzem? Do říše malých živočichů nahlédneme s entomologem

Pracovištěm Petra Kočárka je louka, zahrada i tropický prales. Je totiž entomologem. Miluje hmyz a věnuje mu velkou část svého života.

Před týdnem 21:39

Alena Krištofová s rodinou vrací zámecký park ve Městě Albrechticích do dávné podoby

Zámecký park ve Městě Albrechticích se postupně vrací do doby, v jaké byl před téměř dvěma stoletími. Zásluhu na tom má Alena Krištofová a její rodina.

Před 2 týdny 21:16

V zemi ohně, větru, ropy, koberců... Další Postřehy odjinud natáčel Petr Voldán v Ázerbajdžánu

Zahraniční zpravodaj Petr Voldán se vrátil z Ázerbajdžánu, kde natáčel další díly televizního seriálu Postřehy odjinud. V rozhovoru nás vezme na výlet do země ohně, větru, ropy, koberců, ale i granátových jablek a supermoderní architektury.

Před 2 týdny 21:11

Touha pomáhat lidem ji přivedla do Armády spásy. Setkání s Marií Lisztwanovou

Do Armády spásy přivedla Marii Lisztwanovou touha pomáhat lidem, kteří to potřebují, ale nedokážou to zvládnout sami. O tom, že svou práci dělá dobře, svědčí i čerstvé ocenění ministra práce a sociálních věcí s názvem Gratias.

Před 3 týdny 21:16

Jak vnímat porod a jak prožít těhotenství a šestinedělí v klidu a pohodě

Porodní asistentka Pavla Kasparková pečuje jak o rodičky, tak o maminky, které už přivedly své děti na svět. Jak vnímat porod a jak prožít i období těhotenství a šestinedělí v co největším klidu a pohodě?

Před 3 týdny 20:54

Život Martiny Hessové se vejde do jednoho kufru

Martina Hessová se chtěla stát letuškou už odmala. Přes všechny překážky to zvládla a dnes žije v Helsinkách a učí se finsky.

Před 3 týdny 22:15

Výletní trasy pro milovníky historické železnice. Setkání s Ladislavem Antalcem

Hostem je Ladislav Antalec ze Slezského železničního spolku. Věděli jste, že právě jeho zásluhou zůstala v provozu nejstrmější neozubnicová trať z Bruntálu do Malé Morávky?