Talk (z)lomu
Sezóna 2Epizoda 13. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Karel Diviš: Kandidát, který čte dětem pohádky a dobře ví, že nemůže vždy jen vyhrávat

Ve speciální sérii rozhovorů vám představíme vybrané kandidáty na post prezidenta republiky z trochu jiného úhlu, toho lidského. Bez připravených odpovědí a bez hesel z kampaní. Kdo formoval kluka z České lípy, který brzy pochopil, že nemůže jen vyhrávat? Jaký je táta a jak se projevuje jeho tvrdohlavá povaha? Poslechněte si rozhovor Evy Čejkové a Karla Diviše.

29:59

Talk (z)lomu

Vydává: Eva Čejková

Rozhovory Evy Čejkové o životě těch, kteří bázlivě nepřešlapují na břehu, ale skáčou rovnýma nohama vstříc novým výzvám. Lidsky a otevřeně.

Web

Před týdnem 29:30

Operace mozku byla přílěžitost si život přeskládat, říká Šárka Strachová

Člověk má pocit, že její příběh zná. Který ale? Šárka Strachová, rozená Záhrobská, by o bodech zlomu mohla mluvit hodiny a hodiny. Profesionální sport místo dětství? Rozchod s otcem, trenérem, kterého už roky neviděla? Operace, prohry i vítězství, rodičovství, založení kliniky celostní terapie a sportu? Dnes děkuje rodičům za to, co jí dali, ale i za to, co jí nedali. Poslechněte si rozhovor Evy Čejkové s inspirativní ženou, která dobře ví, že být zdravý neznamená, že nás nic nebolí.

Před 3 týdny 30:38

Uspořádala si vlastní rozvodový večírek. Janina Šlemínová-Staehelin je pro ženy inspirací

„Rozvodová party byla oslava nové kapitoly, ale přátelé mi rozmluvili pozvat exmanžela,“ celkem záhy pak dodává, že až bude někdo pořádat seminář o seznamkách, ať jí pozve. Janina Šlemínová je majitelkou úspěšné eventové agentury, průkopnice v módě českých návrhářů, manželka (tuto část si určitě nenechte ujít), máma i inspirativní žena, dnes už 50+. "Nedávejme si žádné limity," vzkazuje všem ženám!

9. únor 2023 32:39

Zažil jsem válku i zneužívání, ale těch bodů zlomu bylo v mém životě víc, říká Marv Shamma

Když se řekne dětství, vybaví se mu strach. Už v 8 letech si uvědomoval, že se kdykoli můžou otevřít dveře, odvezou je a zabijí. Také proto je se s rodinou přistěhovali do Čech. Událostí, které ve svém životě považuje za zlomové, je několik. Jak ho formovali a jak s takovými zkušenostmi nakládá dnes? Poslechněte si rozhovor s řečníkem, leadrem a milovníkem technologií, Marvem Shammou.

26. leden 2023 30:47

Eliška Vyhnánková: Zkrotila sociální sítě i svou introvertní povahu

Sólo hráčka a introvertka, která nervózně přešlapuje. Skočila a začala podnikat. Proškolila přes 11 000 lidí, je spoluautorkou bestselleru Jak na sítě, s partnerkou založila rodinu a právě také kvůli dceři je aktivnější v otázkách, týkající se LGBT+. Poslechněte si rozhovor s Eliškou Vyhnánkovou, která tentokrát nemluví o Facebooku, ale o sobě.

12. leden 2023 34:48

Eliška Hašková Coolidge: Snídala s pěti americkými prezidenty, pak se vrátila hrdě do Čech

Jejího dědečka popravili nacisti, v 8 letech utekla přes Šumavu do Francie, pak pokračovala do Ameriky, kde úspěšně studovala a svou profesní kariéru zahájila v Bílém domě. Eliška Hašková Coolidge stála po boku 5 amerických prezidentů, snídala s Martinem Lutherem Kingem a v 90.letech se hrdě vrátila do Čech. Poslechněte si rozhovor s výjimečnou dámou, která věří v odvahu, respekt i důvěru.

28. prosinec 2022 33:43

Stojím po boku prezidenta, ne v jeho stínu, shodují se hrdě manželky

Tvrdohlavý, opravdový, galantní a idealista, tak popsaly své muže. Ale kdo je kdo a jaké jsou ony? Pozvali jsme partnerky i partnera našich předchozích kandidátů a vznikl rozhovor se čtyřmi dámami, jejich muži se ucházeli o post prezidenta republiky. Chtějí se stěhovat do Lán nebo už vyhlíží čas, kdy budou mít manžela jen pro sebe? Dana Středulová, Monika Hilšerová, Lilia Khousnoutdinova a Klára Fischerová, ženy, které mají něco společného a přesto jsou každá jiná. Která vás zaujala nejvíce? Nebo byste raději prvního muže?

22. prosinec 2022 32:46

Josef Středula: Hraje všechny role, které mu život nadělí. Věří si i na tu prezidentskou

Obchodního ducha a komunikační dovednosti považuje za zlaté dědictví, které mu předal jeho otec. Ví, co znamená těžká práce i prohra v podobě dvou nevydařených manželství. Dnes je trojnásobným otcem i pyšnýmu mužem právničky a suché hasičky v jedné osobě. Jak na vás působí Josef Středula, který se uchází o post prezidenta republiky?

15. prosinec 2022 34:09

Já se tak neprezentuju, já to dělám, říká hrdě Karel Janeček, podivín a muž mnoha tváří

Když jsem tento rozhovor nátáčeli, nebylo mnoho pochyb o tom, že můžeme Karla Janečka oslovovat "pane kandidáte". Přepočítali jsme se, ale přesto jej publikujeme. Naším záměrem je představit hosta z lidské stránky, mluvit o životních zlomech a poznat ho jinak, blíž. A to se tentokrát opravdu povedlo. Podivín, matematik, filantrop...o Karlu Janečkovi se mluví různě. Jak se ale vidí on sám? Na dětství nevzpomíná rád a z dospívání má spíše trauma. V průběhu dospělého života se velmi vyvíjí a mění, dnes upřímně přiznává, čeho na světě nejvíce lituje a kdy chyboval.

8. prosinec 2022 33:08

Úcta, vděk a respekt v něm vyvolaly euforii. Dnes chce být Petr Pavel prezidentem.

O jeho politické minulosti i přístupu k volbám jsme už slyšeli mnoho. Sám přiznává, že rozhodnutí kandidovat pro něj bylo zlomové. Evu Čejkovou ale také zajímá, z jakého prostředí pochází, proč si svou ženu vzal až po tolika letech a jak emočně zvládal jít do boje? O své city a bolesti se příliš nedělí, jsou však situace, kdy se slza v oku objeví. Může být Petr Pavel dobrým prezidentem České republiky?

Sezóna 2Epizoda 51. prosinec 2022 26:41

Chci dát naději všem malým holkám. Své sny si mohou plnit, věří kandidátka Danuše Nerudová

Teplo domova tvoří spolu s manželem, ve kterém má jedinečnou a upřímnou podporu. Starší syn sbírá podpisy a ten mladší dobrovolně roznáší volební letáky. Vždyť to byli oni, kdo ji motivoval k cestě "Maminka na Hrad!". Miluje přírodu, rybaří, plní si cestovatelské sny a fandí Kometě Brno. Život Danuše Nerudové působí idylicky. Kdy se ale rozbrečí a co (nebo kdo?) ji dokáže uklidnit?