• Podcasty
  • Bezpečný průvodce džunglí zločinu
18. březen 2022

Poslechněte si podcast: Kapsáři v tramvajích. Na co si dát pozor?

Každý někdy jezdí v tramvaji nebo v autobuse a se stoupajícími cenami pohonných hmot můžeme předpokládat, že bude cestujících v MHD přibývat. Přibývat ale bude i kapsářů a právě na jejich činnost v dopravních prostředcích, na co si dát pozor, se teď zaměříme.

05:00

Bezpečný průvodce džunglí zločinu

Vydává: Český rozhlas

S policejními preventisty si na příkladu reálného zločinu řekneme, jak se nestát jeho obětí.

Web

Před pěti dny 04:58

Nebezpečí, které číhá na motocyklisty na vozovkách

Zaměříme se na motorkáře, kteří v krásném letním počasí vyrážejí na cesty. Zajímalo nás, na co si dávat pozor a co si všechno rychlí motorkáři mohou na silnicích dovolit.

Před týdnem 04:59

Nechlubte se na sociálních sítích, že si užíváte dovolené. Zvete domů zloděje

Chystáte se na dovolenou? Pak je dobré vědět, že každá informace třeba na sociálních sítích může lákat k návštěvě zloděje, protože vědí, že nejste doma. A právě takovým případům se budeme věnovat.

Před 2 týdny 05:00

Vydávají se za bankéře i policisty a okrádají důvěřivé lidi o úspory

Velmi častým, řekněme moderním podvodem těchto dní jsou falešné telefonáty bankovních úředníků, kteří vás upozorní na to, že se z vašeho konta ztrácejí peníze a poradí, co dělat, abyste zbytek peněz zachránili. Je to ale jenom finta, jak vás připravit o vaše peníze.

Před 3 týdny 05:00

Jsou řidiči senioři nebezpeční pro ostatní účastníky silničního provozu?

Jsou pomalejší, méně rozhodní v kritických situacích a na troubení kolegů řidičů uprostřed křižovatky reagují podrážděně a vyděšeně. Tak by se dalo hovořit o seniorech v pokročilém věku za volantem. Přesto nemají na svědomí hodně dopravních nehod, protože nejezdí jako piráti silnic, ale pomalu a většinou i opatrně.

27. květen 2022 04:59

Chlapec si myslel, že si dopisuje s mladou dívkou. Jak nenaletět sexuálním zvrhlíkům

Tentokrát se budeme zabývat případem pedofila, který lákal malého kluka ke společnému dopisování a posílání intimních fotografií. Důležité pro nás je, že hoch si myslel, že si dopisuje se stejně starou dívkou.

20. květen 2022 04:59

Rady pro seniory. Co dělat, když zabloudí v lese

Nejrůznější kluby a spolky zaměřené na seniory pořádají v těchto měsících výlety do přírody. A právě na takových akcích se mohou starší lidé ztratit, zabloudit anebo zranit.

13. květen 2022 04:58

Pozor na podvodné maily týkající se internetového bankovnictví

Seznámíme vás s případem pětasedmdesátiletého muže, který si ve svém e-mailu přečetl zprávu o problémech se svým bankovním kontem, zareagoval a aniž si to uvědomil, zpřístupnil své bankovnictví podvodníkům. Zajímalo nás, co se stalo a jak se takové situaci vyhnout.

6. květen 2022 04:55

Nástrahy, které na cestách číhají na cyklisty

S policejními preventisty z krajského ředitelství v Ostravě se zaměříme na cyklisty, kteří v krásném jarním počasí vyrážejí na cesty. Zajímalo nás, na co si dávat pozor a co si všechno cyklisté mohou na silnicích dovolit.

29. duben 2022 05:01

Co dělat, když objevíte nebezpečnou věc ležící na zemi nebo v zemi

Nebezpečné věci na zemi nebo v zemi. Patří sem spadlé dráty elektrického vedení, odhozené plastové láhve s neznámým obsahem, použité injekční stříkačky a také výbušniny z války.

22. duben 2022 04:59

Sliboval opravy hrobů, vybíral zálohy, ale byl to podvodník

Tentokrát se zaměříme podvodníka, který se specializoval na opravy hrobů. Nechal si zaplatit za práci i materiál a pak už se o nic nestaral.