• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Kapitán „votroků“ Adam Vlkanova po vítězství nad Slavií: Je to neuvěřitelné, ale poctivě odpracované

Východočeši zdolali jednoho z největších favoritů soutěže podruhé během tří měsíců, uspět proti Pražanům dokázali i ve skupině o titul na závěr loňské ligy.

01:13

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 01:37

V potravinové bance v Hradci Králové se rychle tenčí zásoby. Nemusely by vystačit ani do podzimu

Potravinové bance v Hradci Králové chybí základní potraviny. Mezi ty patří například mléko, dětská krupička, mouka nebo olej. Hlavním důvodem je zhoršená ekonomická situace a tím i vyšší potřeba občanů. Lidé mohou potraviny do banky darovat po telefonické domluvě.

Dnes 01:36

Plánované otevření nové části domova pro seniory v Borohrádku na Rychnovsku se zpozdí. Proč?

Otevření nové části v domově pro seniory v Borohrádku na Rychnovsku se odkládá. Klienti se tam měli stěhovat začátkem září. Jedna z firem ale odmítla dodat část vybavení interiérů. A nový dodavatel bude mít zpoždění.

Dnes 01:52

O prázdninách byly tradičně Krkonoše plné zahraničních turistů, hlavně Němců. Teď ruší rezervace

Poláci, Holanďani a hlavně Němci. Ti přijížděli do Krkonoš v létě pravidelně a tvořili podstatnou část prázdninové klientely. Teď tomu tak není. Zahraničních turistů je v horských městech málo. Navíc zřejmě neplánují přijet ani na podzim, to pro hoteliéry bude znamenat ekonomické ztráty.

Včera 01:57

Domovy pro seniory kritizují návrh Ministerstva průmyslu a obchodu na snížení teplot uvnitř budov

Domovy sociálních služeb nesouhlasí s návrhem Ministerstva průmyslu a obchodu, aby se budovy vytápěly na nižší teploty. Ministerstvo tím chce reagovat na možný výpadek dodávek zemního plynu kvůli ruské agresi na Ukrajině.

Včera 01:53

Mezi Hertvíkovicemi a Mladými Buky na Trutnovsku začne na jaře vyrůstat cyklostezka s chodníkem

Pohyb chodců a cyklistů mezi Hertvíkovicemi a Mladými Buky na Trutnovsku by měl být bezpečnější. Po letošní zimě začne podél frekventované silnice z Trutnova na Vrchlabí vyrůstat cyklostezka. Obyvatelé i vedení obce po ní volají dlouho, teď se na stavbu podařilo sehnat státní dotace.

Včera 01:52

Vzácné fresky na nádvoří častolovického zámku se dočkají obnovy. Předejde se tak jejich zničení

Majitelé zámku v Častolovicích chtějí nechat opravit vzácné fresky na budovách kolem nádvoří. V těchto dnech se proto na malby jezdí dívat restaurátoři, kteří mají navrhnout správný postup a rozsah prací. Jde o poměrně velkou plochu, fresky totiž zaplňují polovinu severního a celé západní křídlo památky.

Před dvěma dny 03:02

Lidé v Česku se můžou ode dneška registrovat k očkování druhou posilující dávkou proti covidu-19

Dnes by měla začít nová kampaň na podporu očkování proti koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví spustí její první část, která bude cílit hlavně na sociální sítě. Přesnou podobu představí resort odpoledne. A zároveň s tím je ode dneška také možné se centrálně registrovat ke čtvrté dávce proti covidu-19. Přehledné informace k tomu připravil reportér Jakub Vik.

Před dvěma dny 02:31

Opravy silnic stále komplikují dopravu v Trutnově. Někde práce už brzy skončí, jinde teprve začnou

Některé opravy silnic v Trutnově brzy skončí, silničáři finišují s posledními pracemi. Za pár dní ale řidiče čekají další uzavírky a omezení. Kde konkrétně, to zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Před dvěma dny 01:28

Domovy pro seniory v hradeckém kraji přistupují k očkování čtvrtou dávkou proti covidu-19 rozdílně

Čtvrtou dávkou proti koronaviru se v Česku očkuje už necelý měsíc a v některých domovech pro seniory v Královéhradeckém kraji tak už stihli zdravotníci naočkovat většinu klientů. V jiných zase s posilující dávkou vakcíny vyčkávají.

Před třemi dny 03:33

Láká vás objevovat místa, která před vámi vidělo jen několik lidí? Vydejte se na opočenský zámek

Kdy jindy poznávat památky než o prázdninách. Zavedeme vás do Státního zámku Opočno na Rychnovsku, kde si od letošního roku můžete prohlédnout poprvé v historii interiéry druhého patra.