Kryptokec
Sezóna 1Epizoda 33. duben 2019

Poslechněte si podcast: Kapitalizace kryptoměn a cenných kovů s Matějem Galvánkem

V dnešním díle podcastu Kryp(t)okec se bude mluvit ve velkých číslech. Hosté Vladimír Vencálek, Josef Tětek a nově i Matej Galvánek rozeberou budoucnost bitcoinu a řeč dojde i na zlato. V rozhovoru s Danem Tržil tak zajímavě proberou právě tržní kapitalizace kryptoměn a cenných kovů. O kryptoměny je totiž pořád ve světě velká zájem. Dokládá to historka Vladimíra Vencálka, který vypráví, jak dostal telefonát s prosbou, zda by nesehnal na prodej dva tisíce bitcoinů. „Nevim, můžu se zkusit zeptat,“ odpověděl tehdy Vencálek, aby zjistil, že zákazník by rád kupoval dva tisíce bitcoinů denně. Co si myslíte vy? Patří kryptoměnám současná ekonomika, nebo jejich čas ještě nepřišel? A poraďte nám, jak náš podcast konečně pojmenovat.

47:30

Kryptokec

Vydává: Dan Tržil & Vladimír Vencálek

Kryptokec je neformální pokec o všem okolo kryptoaktiv a jejich ekosystému. V jednotlivých dílech rozebírá Dan Tržil, Vladimír Vencálek, Josef Tětek a občasní hosté jedno konkrétní téma do hloubky; zabýváme se spíše nadčasovými fundamenty, než horkými novinkami.

Web

14. září 2022 55:53

Ethereum Merge a vize feat. Václav Dejčmar

Ethereum Merge je za dveřmi a tak si pojďme říct co to znamená, co se změní a kam Ethereum směřuje. A jelikož dorazil i Václav Dejčmar, tak jsme trochu odzoomovali na big picture. Co 99% lidí vůbec netuší, když kupuje Ethereum? Proč je dobře, že Bitcoin oproti ETH nic neumí? Co to je za týpky z Ethereum Foundation?

11. červenec 2022 41:03

S Romanem Komárkem (Veracity Protocol) o inovacích, blockchainu a podnikatelských lekcích

Do Kryptokecu dorazil Roman Komárek, který stojí za projektem Veracity Protocol a v minulosti budovat Artstaq. Povíme si, co se s Veracity Protocol naučili v akcelerátoru Techstars a co je "proof of camera". Probereme i jeho pohled na NFT nebo metaverse a dozvíte se i kdy dává blockchain a web3  smysl a kdy to jsou jen prázdné fráze.

27. květen 2022 45:56

Terra & Luna - proč to vybouchlo, co tam smrdí a o čem se nemluví?

Pád kryptoměnového páru Luna a stablecoinu Terra (UST) byl jeden z největších výbuchů projektu v kryptosvětě. Během pár dnů se smazalo asi 40 miliard dolarů. Jak se to stalo? Co udělala Luna Foundation a co udělat mohla a neudělala? Proč stále nikdo neví kam se pár miliard podělo? A jaké z toho plyne ponaučení? Komentář a analýza téhle kauzy od Vladimíra Vencálka v uvodlněném kryp(t)okecím stylu.

14. květen 2022 51:23

Jak poznat dobrý NFT projekt s Tino Hrnčiarem (Rumpel crew)

Tino Hrnčiar (founder Life is Porno streetwear brandu) se ponořil do králičí nory NFT a poslední 2 roky grindoval Discord. Nyní launchnul vlastní NFT Rumpel Crew [https://rumpelcrew.com/] a tak si na konkrétním případu ukážeme, jak NFT projekty vznikají. Dozvíte se i jakou roli budou mít NFT v metaversu, jak je to s utility vs. pure art tokeny a jak rozeznat NFT bullshit od projektů s potenciálem. Užívejte a sdílejte dál.

25. duben 2022 50:18

Novinky v miningu, DAO, NFT a jak ovlivní válečné sankce krypto

Jaké trendy jsme v kryptu viděli v posledních 6 měsících. Co se změnilo u miningu? Jak válka na Ukrajině a sankce uvalené na Rusko ovlivní krypto? Našláplý díl, kterým se vracíme zpátky do hry.

18. srpen 2021 55:52

Altcoiny vs. shitcoiny - Jak poznat scam a pár tipů na zajímavé altcoiny

V druhém díle s analytikem Adamem Kracíkem probereme altcoiny, které Adam sleduje a také poradíme, jak k investicím do tzv. altcoinů přistupovat. Jaké projekty mohou mít v budoucnu naději? Jaké jsou jen podvody nebo slepá ulička Sestava tohoto dílu Kryptokecu - Dan Tržil, Karel Filner, Adam Kracík.

11. srpen 2021 45:08

Jak na analýzu trhu BTC a on-chain data s Adamem Kracíkem

Další Kryptokec ve složení Dan Tržil, Karel Filner a náš host Adam Kracík. Adam je kryptoměnový analytik a publicista, který sdílí svoje bitcoin analýzy například na webu btctip.cz. [https://btctip.cz/] Proto jsme si Adama pozvali, aby nám pověděl z čeho v analýzách vychází, jak číst různé typy dat a hlavně teda jak předvídá vývoj bitcoinu.

27. květen 2021 39:19

NFTs (non-fungible tokens): K čemu vlastně jsou?

Další díl Kryptokecu je tu. Opět ve složení Dan Tržil, Vladimír Vencálek, Karel Filner a KryptoVláďa a tentokrát jsme se snažili porozumět NFT, tedy non-fungible tokens. Jak NFTs vlastně fungují? K čemu jsou a je hloupost do nich investovat? I na to se snažíme v tomto díle zodpovědět. Užijte si poslech a dejte nám vědět, co si o NFT myslíte.

13. květen 2021 45:42

DeFi a budování komunity s KryptoVláďou

Nový díl Kryptokecu v obměněné sestavě - Dan Tržil, Vladimír Vencálek, Karel Filner a speciální host KryptoVláďa (Vláďovo YT kanál [https://www.youtube.com/channel/UC827_PQYRRGxvqtN7Bh2yaQ]) V tomto díle se opět podíváme na Decentralizované finance aka DeFi a také jak se Vláďovi povedlo vytvořit nadšenou krypto komunitu, která se navzájem vzdělává a podporuje. Užijte si po delší pauze dalśí nadupaný díl.

20. prosinec 2020 51:00

Mýty o bitcoinu

V posledním díle roku 2020 se podíváme na nejčastější mýty o bitcoinu. Josef Tětek, Vladimír Vencálek a Dan Tržil vám vysvětlí mýty, které jste v souvislosti s bitcoinem nejspíše také zaslechli. Budeme se těšit na vaši zpětnou vazbu na Twitteru https://twitter.com/kryptokec [https://twitter.com/kryptokec]