- Podcasty
- Studio N

Poslechněte si podcast: Kampaň v podání Korejců. Natírají ploty a pomáhají ve školách. Chtějí zakázku na dostavbu Dukovan
Třebíč a blízké okolí už několik let zažívají zvláštní situace. Manažeři z korejské jaderné firmy KHNP spolu s dobrovolníky zkrášlují veřejná prostranství, natírají ploty nebo pomáhají ve školách. Korejci se tak snaží přiblížit tendru za stovky miliard korun na dostavbu Dukovan. Společnost navíc spustila i online kampaň, která má Čechy přesvědčit o kvalitě korejských reaktorů. Podrobnosti od Jakuba Zelenky a Honzy Tvrdoně. A ještě jedno téma. Šéf zahraniční redakce Honza Kudláček se spojil s jedním z pasažérů, kteří jsou kvůli nákaze koronavirem „uvězněni“ na lodi Diamond Princess kotvící v karanténě v japonské Jokohamě. Poslechněte si, co tam pasažéři zažívají.
Studio N
Podcast Deníku N. Investigativa, zásadní události a jízlivé poznámky s Filipem Titlbachem.
O kosatkách, které už nás mají plné zuby
Nejen že kosatka Gladis útočí na proplouvající lodě, ale dokonce učí ostatní, aby to dělaly také. Agresivní chování kosatek je čím dál častější a z pyrenejského pobřeží se rozšiřuje i do dalších oblastí. Čím jsme je naštvali? Filip Titlbach se ptá Anity Mejzrové ze zahraniční redakce Deníku N.
Zkáza u Kachovské přehrady. Ruská agrese nemá limity
Mluví se o největším ruském teroristickém útoku v celé válce. Ukrajinci oznámili, že ruské okupační jednotky zničily hráz obří Kachovské přehrady. Pod vodou jsou stovky domů a humanitární dopady pocítí statisíce lidí. Co všechno o katastrofě víme? A jaký bude mít dopad na průběh války? Filip Titlbach se ptá reportéra Deníku N Jana Wirnitzera.
Kam se řítí český státní rozpočet?
Konsolidační balíček, který v květnu představila vláda Petra Fialy, nebude na uzdravení veřejných financí stačit. Schodek rozpočtu je za prvních pět měsíců roku historicky vůbec nejvyšší a ministerstvo financí připouští, že úspory budou muset být větší, než se předpokládalo. Vláda plánuje šetřit třeba na státních zaměstnancích nebo vědě. Proč je český rozpočet v tak špatné kondici a co to znamená pro současnou vládu? Odpovídají ekonomický redaktor Jan Úšela a politická reportérka Kateřina Frouzová.
Psst. Rusové ztrácejí nervy
Zatímco ruská propaganda informuje o rozsáhlé ukrajinské protiofenzivě, ukrajinští vojáci vzkazují s prstem na rtech okupantům jediné: Psst. Kdo vyhrává válku o nervy? Filip Titlbach se ptá Petry Procházkové a Jana Wirnitzera.
Elon Musk jako slon v informačním porcelánu
Hodnota Twitteru po půl roce působení Elona Muska klesla na třetinu. Podle dostupných dat na této síti rapidně roste počet dezinformací. A také se ukazuje, že jde Muskův Twitter na ruku autoritářským režimům. Co tím vším Musk sleduje? Vítek Svoboda mluví se zpravodajkou Deníku N ve Spojených státech Janou Ciglerovou.
Kdo tu bude soudit
Česko má nové ústavní soudce. Senát v tajném hlasování schválil nominace všech tří kandidátů Petra Pavla. Josef Baxa, Daniela Zemanová a Jan Wintr prošli hlasováním v horní komoře a dostali doporučení od pléna. Proč jejich zvolení provázely komplikace? A jakou roli budou zastávat? Filip Titlbach se ptá reportérky Deníku N Zdislavy Pokorné.
Kdy začneme válčit o vodu
Víkendové šarvátky na afghánsko-íránské hranici přinesly mrtvé, zraněné a velké vzrušení v Kábulu i Teheránu. Na vině je mimo jiné řeka Hilmand. Řeka, která je životně důležitá jak pro afghánské, tak pro íránské zemědělce. Bez její vody hrozí hladomor. Války o vodu jsou realitou v mnoha oblastech světa. Čeká podobný scénář i nás? Hostem Filipa Titlbacha ve Studiu N je politický geograf Michael Romancov.
Sedm podmínek míru podle Vladimira Putina
Moskva oznámila sedm požadavků pro nastolení míru na Ukrajině. Žádá, aby Ukrajina uznala ruštinu za státní jazyk, vzdala se snahy o vstup do Severoatlantické aliance i do Evropské unie. Kyjev už Moskvě odpověděl svými podmínkami. Jde Putinovi opravdu o mír? A jak by měla Ukrajina zareagovat? Vítek Svoboda mluví se zahraniční reportérkou Deníku N Petrou Procházkovou.
Turecko v pasti autoritáře. Proč zvítězil Erdogan?
Turecko zná jméno hlavy státu na příštích pět let. V těsném hlasování druhého kola vyhrál stávající prezident Erdogan, který je v Turecku u moci přes 20 let. Co má teď autoritářský vůdce v plánu? A jaký vliv to bude mít na tureckou společnost i mezinárodní politiku? Filip Titlbach mluví v podcastu s reportérkou Dominikou Píhovou, která sledovala volby přímo na místě.
Jak se zvířata musí přizpůsobovat klimatické změně
Příroda už reaguje na změnu klimatu. Odhady říkají, že své místo působení už začalo měnit mezi 25 a 85 procenty všech druhů na planetě. K jakým konkrétním změnám nutí rostliny a živočichy klimatická krize? Filip Titlbach se ptá redaktorky Deníku N Karolíny Klinkové, která se tématu věnovala.