REDLINE
Epizoda 3224. únor 2021

Poslechněte si podcast: Kamila Paličková: Spojení ochrany zvířat a cestování

Dnes to bude výjimečné! Ráda bych vám totiž představila REDLINE Expedition. O čem tento projekt je? Jaká je jeho hlavní myšlenka? Proč je důležité zvířata chránit a zamezit vyhynutí ohrožených druhů? Proč vůbec máme zvířat tak málo? Proč se to v posledních letech tak dramaticky zhoršuje?  Více informací najdete na www.redlinexpedition.com [http://www.redlinexpedition.com]

40:45

REDLINE

Vydává: Kamila Paličková

Spíš než o tom, jak vydělat hromadu peněz, jsou mé podcasty o udržitelném způsobu žití, o naplněném životě a hledání štěstí. Se svými hosty si povídám o udržitelném podnikání, společenské odpovědnosti firem (CSR), zvířatech, ekologii, ale i hledání sebe sama. O radostných vztazích. O všem, co vede ke zdraví. Tělo i Duše. Já i Svět. Hlavní proud i alternativní pohledy. Podcast Redline vznikl na podporu projektu Redline expedition - projektu, který spojuje zážitkové cestování a ochranu zvířat.

Web

Epizoda 81Před pěti dny 37:57

Terezie Dubinová: V české kotlince potřebujeme pracovat s emocemi

Co je nové a co staré paradigma? Jak jako jednotlivec mohu navýšit své vibrace? Jak se napojit na nové kolektivní vědomí? Jak hovořila o strachu? Co vše nás ovlivňuje na energetické úrovni? Co stojí za autoimunitními onemocněními? Před kterými úkoly v současné době lidstvo - a tedy každý z nás - stojí? Terezie Dubinová vystudovala kulturologii a hebraistiku. Je autorkou několika knih zaměřených na tematiku židovství a ženské spirituality.  Třetí díl podcastu se věnuje novému paradigmatu pro svět.

Epizoda 80Před týdnem 38:17

Terezie Dubinová: Ženy si berou nazpátek svoji sílu, učí se s ní zacházet

Co je vlastně ženská spiritualita? Z čeho pramení nerovnováha spirituality? Co to je ženství? Jak se může různorodě projevovat? Co vnímá za chybu současného světa? Co je potřeba pro spiritualitu? Proč je nutná trpělivost? Terezie Dubinová vystudovala kulturologii a hebraistiku. Je autorkou několika knih zaměřených na tematiku židovství a ženské spirituality.  Druhý díl podcastu se věnuje ženské spiritualitě.

Epizoda 79Před 2 týdny 37:16

Terezie Dubinová: Živel ohně nemá trpělivost s tajemstvím. To je naše slabá stránka

Jak se dostala k židovství? Co ona myslí pojmem mystika? Jakého boha vyznávají židé? Jak se dívá na dobro zlo a v kontextu božství? Jaké rozdíly vnímá mezi křesťanstvím a židovstvím? Jak začlenit spiritualitu do každodenního života? Co je úkolem mystiky? Terezie Dubinová vystudovala kulturologii a hebraistiku. Je autorkou několika knih zaměřených na tematiku židovství a ženské spirituality.  První díl podcastu se věnuje židovské mystice a možnému přínosu pro dnešní dobu a naše životy.

Epizoda 78Před 3 týdny 34:46

Tereza Knířová: Firmy by se měly ptát svých zaměstnanců, co chtějí a potřebují

Jaké benefity očekávají zaměstnanci? Jak by měla vypadat ideální komunikace se zaměstnanci na téma benefitů? Proč by si měli zaměstnanci sami hlídat své benefity? Proč by si měli zaměstnanci vyčíslovat, kolik jejich benefity "dělají"? Jaké jsou výhody a jaké nevýhody benefitních karet?  Tereza Knířová vede komunikaci ve společnosti Sodexo Benefity. Má více než deset let zkušeností v marketingu. 

Epizoda 7724. srpen 2022 45:21

Diana Rádl Rogerová: Na Deloitte nedám dopustit, přestože odcházím

Proč předala pozici řídící partnerky společnosti Deloitte? Z jakého důvodu se chystá na odchod z Deloitte? Jak dlouho jí rozhodnutí ohledně odchodu trvalo? Jak dlouho v Deloitte byla? Z jakého důvodu si vede deníček? Jakou ambici v životě má? Jaký má vztah ke Kubě? Diana Rádl Rogerová byla řídící partnerkou společnosti Deloitte a je zároveň šéfkou české pobočky. Opakovaně byla časopisem Forbes zařazena mezi 100 nejvlivnějších žen v žebříčku, nebo se také umísťuje v anketě TOP 25 žen v byznysu.

Epizoda 7617. srpen 2022 37:32

Nikola Rusnáková: Ve chvíli, kdy ve vztahu cítíte nespokojenost, hledejte laskavé cesty k uspokojení potřeb

Jak to udělat, abychom nebyli sami? Jak to udělat, aby nám vztah dlouho vydržel? Jak se proměňují vztahy? Jak vztahy ovlivňuje změněná pozice žen? Dokáže žena ovlivnit vztah i bez muže? Jak Rusnáková hovoří o nevěře? Jak jí úplně předejít či jak snížit riziko nevěry? Nikola Rusnáková pracuje jako vztahová inženýrka. Jde o značku, pod kterou vystupuje - a také webové stránky, kde je k nalezení.  Jde o třetí část třídílného podcastu.

Epizoda 7510. srpen 2022 35:53

Nikola Rusnáková, 2.část: Není dobré muži hned naservírovat celé srdce.

Jak si na začátku vztahu nastavit hranice a pravidla fungování? Jak s muži komunikovat, když nenaplňuje naše potřeby? Jak ovlivňují vztahy s rodiči budoucí vztahy s partnery a proč někdy nevíme, jak vypadá zdravá láska a zdravý vztah? Co jsou to houpačkové vztahy? Jak poznáme, že jsme v závislostním typu vztahu? Je dobré zůstávat ve vztazích kvůli dětem? Nikola Rusnáková pracuje jako vztahová inženýrka. Jde o značku, pod kterou vystupuje - a také webové stránky, kde je k nalezení.  Jde o druhou část třídílného podcastu.

Epizoda 743. srpen 2022 35:05

Nikola Rusnáková: Je zdravé si užít různé typy lásek

Jak to udělat, aby láska přišla? Jak to udělat, aby vztahy dobře fungovaly a aby dlouho vydržely? S čím se setkává u single žen? Jak ovlivňuje vztahy s rodiči budoucí vztahy s partnery? Jak vnímá kompromisy ve vztazích? Proč je důležité si srovnat nejprve vztah sám se sebou? Nikola Rusnáková pracuje jako vztahová inženýrka. Jde o značku, pod kterou vystupuje - a také webové stránky, kde je k nalezení.  Jde o první část třídílného podcastu.

Epizoda 7327. červenec 2022 42:43

Linda Štucbartová: Někdy je daleko jednodušší se ubránit někomu cizímu než někomu, koho mám ráda

Linda Štucbartová pracuje dlouhá léta jako mentorka a koučka. Je také první certifikovanou lektorkou tzv. sebevědomé obrany pro každého, což je unikátní systém sebeobrany z Izraele.  Jak dlouho se věnuje spolupráci s Izraelem? Jak se dostala k sebevědomé obraně pro každého? Je častěji útočníkem někdo známý, nebo někdo cizí? Jaké formy agrese existují? Jak se připravujeme o intuici? O čem je důležité mluvit s muži? Co všechno se dá naučit na jejích kurzech? Proč je důležité hledat únikové cesty?

Epizoda 726. červenec 2022 48:37

Petr Brych: Ať se nikdo nevzdává. Za každou nocí vyjde den

Jakými životními peripetiemi prošel se svojí ženou Blankou? Jaké to je, když se člověku děje opravdu silný příběh? Jak přemýšlel nad tím, co mu jeho příběh „má dát”? V jakém stavu je jeho manželka Blanka nyní? Jak se rozhodla pomáhat? Proč založil nadaci? Proč chce dělat víc dobra? Jaké překvapení koření závěr jejich života?  Příběh Petra Brycha je plný vrcholů i propadů. Jde o příběh lásky, víry a šťastného konce.