14. říjen 2020

Poslechněte si podcast: Kam patří Pixel 5 a jak se nám používá Android 11?

V 18. díle pořadu Pod Zlatou Lampou se zaměříme na Google. Konkrétně se podíváme na zoubek novému Pixelu 5. Kam s tímto modelem Google míří? Fotoaparát má stejný senzor, představil Google nějaké softwarové novinky v rámci foťáku? Jak se nám líbí design a koupili bychom si jej? Druhým tématem bude Android 11. Představíme si jeho hlavní novinky a zodpovíme časté dotazy. Jak se nám nový verze používá a co nás nejvíce potěšilo? Používáme nové menu při držení tlačítka pro zapnutí? Nejen o těchto tématech diskutují v 18. díle redaktoři serveru dotekomanie.cz Zdeněk Koutský a Miroslav Růžička. Svým názorem nás obohatí také speciální host, šéfredaktor Dotekománie a velký fanoušek Googlu, Přemysl Vaculík. Google Pixel 5 - je opravdu tak skvělý? Android 11 - jaké jsou hlavní novinky?

34:51

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra a Zdeněk vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před šesti dny 24:58

Jsou české 5G tarify opravdu 5G?

Podívali jsme se na zoubek aktuálním tarifům českých operátorů. Jsou opravdu neomezené? A užijete si v nich vůbec rychlost 5G? Jaké další nabídky v Česku nalezneme? Poradíme také, jak získat výhodnější tarif.

Před týdnem 11:00

Minipodcast #12

V uplynulém týdnu nás zaujal celkový pokles prodeje mobilů krok jednoho výrobce a dále pak nový top model Viva, který přichází oficiálně do Česka. Zmínili jsme také budoucnost FE modelů u Samsungu a nakonec také budoucnost nabíjení, které bude možná už brzy atakovat výkon 200 W.

Před 2 týdny 44:17

Apple ovládne vaše okna

Tentokrát si probereme keynote Applu a jaké novinky tento výrobce představil. Podíváme se na nový iOS 16, chytrou domácnost nebo Carplay. Samozřejmě probereme také příchod oken na iPadOS nebo nový MacBook Air. Díl je opravdu nabitý, takže poslouchejte.

5. červen 2022 12:41

Minipodcast #11

Další díl mini podcastu s novinkami je tady. Tentokrát si přiblížíme novou podporu LTE na Galaxy Watch 4 u operátora O2. Dále si povíme o Sony, které chce rozšířit své herní impérium i na platformy Android a iOS a zmíníme také bezpečnostní problém procesorů Unisoc. Nakonec nalákáme na WWDC, vývojářskou konferenci Applu, kde čekáme nový iOS a podobně.

30. květen 2022 32:17

Jaký je nejlepší mobil od nové značky Tecno?

Otestovali jsme zcela nový mobil od nové značky Tecno. Popovídáme si tak o tom, zda Tecno Camon 18 Premier stojí za to. Zaujali nás především fotoaparáty tohoto zařízení, naopak nás mírně zklamal software. Nakonec si trochu popovídáme i o tom, kam nová značka Tecno zapadá.

22. květen 2022 12:01

Minipodcast #10

Co nového uplynulý týden přinesl? Apple zavádí automatické navyšování cen předplatného a taky zřejmě plánuje přechod na USB-C u iPhonů (konečně). Google pak chystá přepracované zobrazení karet v Google Pay a nakonec zmíníme nové procesory od Qualcommu - Snapdragon 7 Gen 1 a Snapdragon 8+ Gen 1.

15. květen 2022 41:53

Jak vybrat mobil?

Dneska si povíme něco o tom, jak vybrat nový mobilní telefon. Probereme volbu systému, cenové kategorie, na co si dát při výběru pozor a nebudou chybět ani naše tipy a triky.

8. květen 2022 15:06

Minipodcast #9

Po týdnu vám přinášíme opět shrnutí novinek ze světa mobilních telefonů a technologií aneb co nás nejvíce zaujalo. Bude řeč hlavně o Evropské unii, co vymýšlí za sociální sítě a co se jí naopak nelíbí na Applu. Nakonec si povíme jedno chystané spojení firem s cílem přihlašovat se bez hesla.

1. květen 2022 46:12

Mít či nemít pouzdro?

Dneska se pobavíme o obalech nejen na mobilní telefony. Povíme si naše zkušenosti, jaké pouzdra doporučujeme a třeba také, kde je nakupujeme. Řeč bude ale také o ochraně našich dalších zařízení jako jsou chytré hodinky nebo tablety.

24. duben 2022 16:12

Minipodcast #8

Přinášíme vám souhrn zajímavých novinek z uplynulého týdne. Tentokrát bude řeč o novém OnePlus Ace nebo o Netflixu. Dále si povíme o tom, jak moc se iPhone mini neprodává a nakonec zmíníme statistiky operátorů.