28. leden 2022

Poslechněte si podcast: Jaká je budoucnost Palmovky a co všechno tu vznikne? Odpovídá starosta Prahy 8 Ondřej Gros

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala starostu Prahy 8 Ondřeje Grose z ODS. Probrali situaci kolem torza stavby Nová Palmovka, projekt lávky přes Vltavu, chystané oslavy 80. výročí operace Anthropoid a letošní zdražení svozu odpadu.

11:47

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Včera 11:27

Sud z Orlíku, četnická stanice i místo činu. Květoslava Kůsová zve na expozici do Muzea Policie ČR

Areál pražského Karlova byl založen v roce 1350 Karlem IV. pro augustiniánský klášterní řád, dnes tu najdete Muzeum Policie České republiky. A historická atmosféra je patrná doteď. Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala Květoslavu Kůsovou, vedoucí oddělení kulturně-výchovné činnosti tohoto muzea.

Před týdnem 11:36

Ředitel TSK k Barrandovskému mostu: Nejvýznamnější dopad omezení bude na směr od Strakonické ulice

Kde můžeme čekat kolony kvůli začínající opravě Barrandovského mostu? Kudy vedou objízdné trasy a na čem se v první fázi bude pracovat? Jakou formou mapuje TSK výtluky v Praze? Na to odpovídal v pořadu K věci generální ředitel Technické správy komunikací Jozef Sinčák.

Před 2 týdny 12:15

IKEM má revoluční CT. Je to unikátní přístroj, máme s ním velké ambice, říká ředitel Michal Stiborek

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) staví dva nové pavilony. Jaké bude jejich využití? Co přinese pacientům pořízení nového fotonového CT? A jak je těžké sehnat kvalitní zdravotnický personál? Na to v pořadu K věci odpovídal ředitel IKEM Michal Stiborek.

Před 3 týdny 13:05

Ubytovací kapacity pro ukrajinské Romy nabízí málokdo, dostávají se mimo systém, říká Martin Šimáček

Tématem pořadu K věci byla pomoc ukrajinským uprchlíkům, jejich ubytování v hlavním městě a celkový vývoj situace. Řeč byla také o projektu městských ubytoven. Hostem Štěpánky Duchkové byl ředitel Centra sociálních služeb Praha Martin Šimáček.

22. duben 2022 12:21

Měli byste mít tolik hesel, kolik používáte informačních služeb, upozorňuje Tomáš Hamberger

Falešné sbírky na pomoc Ukrajině, podvodné e-maily i telefonní čísla nebo dezinformace. Na co si dávat pozor, jak poznat rizikové zdroje a nenechat se oklamat, o tom mluvil v pořadu K věci odborník na digitální technologie a kybernetickou bezpečnost Tomáš Hamberger.

15. duben 2022 12:35

Pomáhají hlavně drobní dárci. Typickým Dobrým andělem je rodina, ne firma, uvádí Šárka Procházková

Už deset let pomáhá nadace Dobrý anděl rodinám s vážným onemocněním. Jak jejich práce vypadá? Podle čeho vybírají rodiny a přerozdělují peníze od dárců? Na to všechno se Štěpánka Duchková ptala ředitelky nadace Šárky Procházkové.

8. duben 2022 10:29

Praha jako kulturní a bezpečná destinace, kde to žije. Václav Stárek o kampani na podporu turismu

Jak na pražské hotely a restaurace doléhá krize na Ukrajině? Chystá se letos další kampaň na podporu cestovního ruchu? Nejen na to se ptala Štěpánka Duchková. Hostem pořadu K věci byl prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek.

1. duben 2022 10:29

Radní Vít Šimral o vzdělávání ukrajinských dětí v českých školách a o projektu venkovních učeben

Jak se zařazují do pražských škol ukrajinské děti a jak vypadá jejich výuka? Opravdu budou vznikat venkovní učebny? Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala pražského radního pro oblast školství, sportu a vědy Víta Šimrala ze strany Pirátů.

25. březen 2022 11:35

Simona Šustková: U starožitností roste zájem o šperky a mince. Numismatický trh dělá úplné kotrmelce

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala první viceprezidentku Asociace starožitníků Simonu Šustkovou. Ptala se jí na aktuální situaci na trhu se starožitnostmi, o jaké věci je dnes největší zájem a také na to, co návštěvníky čeká na znovuobnoveném veletrhu Antique.

18. březen 2022 13:53

Praha vyšle do vesmíru unikátní družici. Do řídícího centra budou chodit školy, říká Jakub Rozehnal

V červnu by se měla do kosmu dostat česká družice, která poslouží výuce a popularizaci vědy. Vyšle ji organizace Planetum sdružující pražské hvězdárny a planetárium. O podrobnostech tohoto projektu mluvil se Štěpánkou Duchkovou ředitel organizace Jakub Rozehnal.