7. leden 2022

Poslechněte si podcast: Vznikne u hlavního nádraží přechod přes magistrálu? Fantova budova si to zaslouží, míní Jiří Svoboda

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobodu. Ptala se ho, jak se v novém roce zmodernizují železniční tratě v Praze a okolí, jak se změní pražské hlavní nádraží a jak rychle dojedeme v budoucnu vlakem na letiště Václava Havla.

11:28

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před pěti dny 11:36

Ředitel TSK k Barrandovskému mostu: Nejvýznamnější dopad omezení bude na směr od Strakonické ulice

Kde můžeme čekat kolony kvůli začínající opravě Barrandovského mostu? Kudy vedou objízdné trasy a na čem se v první fázi bude pracovat? Jakou formou mapuje TSK výtluky v Praze? Na to odpovídal v pořadu K věci generální ředitel Technické správy komunikací Jozef Sinčák.

Před týdnem 12:15

IKEM má revoluční CT. Je to unikátní přístroj, máme s ním velké ambice, říká ředitel Michal Stiborek

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) staví dva nové pavilony. Jaké bude jejich využití? Co přinese pacientům pořízení nového fotonového CT? A jak je těžké sehnat kvalitní zdravotnický personál? Na to v pořadu K věci odpovídal ředitel IKEM Michal Stiborek.

Před 2 týdny 13:05

Ubytovací kapacity pro ukrajinské Romy nabízí málokdo, dostávají se mimo systém, říká Martin Šimáček

Tématem pořadu K věci byla pomoc ukrajinským uprchlíkům, jejich ubytování v hlavním městě a celkový vývoj situace. Řeč byla také o projektu městských ubytoven. Hostem Štěpánky Duchkové byl ředitel Centra sociálních služeb Praha Martin Šimáček.

Před 3 týdny 12:21

Měli byste mít tolik hesel, kolik používáte informačních služeb, upozorňuje Tomáš Hamberger

Falešné sbírky na pomoc Ukrajině, podvodné e-maily i telefonní čísla nebo dezinformace. Na co si dávat pozor, jak poznat rizikové zdroje a nenechat se oklamat, o tom mluvil v pořadu K věci odborník na digitální technologie a kybernetickou bezpečnost Tomáš Hamberger.

15. duben 2022 12:35

Pomáhají hlavně drobní dárci. Typickým Dobrým andělem je rodina, ne firma, uvádí Šárka Procházková

Už deset let pomáhá nadace Dobrý anděl rodinám s vážným onemocněním. Jak jejich práce vypadá? Podle čeho vybírají rodiny a přerozdělují peníze od dárců? Na to všechno se Štěpánka Duchková ptala ředitelky nadace Šárky Procházkové.

8. duben 2022 10:29

Praha jako kulturní a bezpečná destinace, kde to žije. Václav Stárek o kampani na podporu turismu

Jak na pražské hotely a restaurace doléhá krize na Ukrajině? Chystá se letos další kampaň na podporu cestovního ruchu? Nejen na to se ptala Štěpánka Duchková. Hostem pořadu K věci byl prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek.

1. duben 2022 10:29

Radní Vít Šimral o vzdělávání ukrajinských dětí v českých školách a o projektu venkovních učeben

Jak se zařazují do pražských škol ukrajinské děti a jak vypadá jejich výuka? Opravdu budou vznikat venkovní učebny? Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala pražského radního pro oblast školství, sportu a vědy Víta Šimrala ze strany Pirátů.

25. březen 2022 11:35

Simona Šustková: U starožitností roste zájem o šperky a mince. Numismatický trh dělá úplné kotrmelce

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala první viceprezidentku Asociace starožitníků Simonu Šustkovou. Ptala se jí na aktuální situaci na trhu se starožitnostmi, o jaké věci je dnes největší zájem a také na to, co návštěvníky čeká na znovuobnoveném veletrhu Antique.

18. březen 2022 13:53

Praha vyšle do vesmíru unikátní družici. Do řídícího centra budou chodit školy, říká Jakub Rozehnal

V červnu by se měla do kosmu dostat česká družice, která poslouží výuce a popularizaci vědy. Vyšle ji organizace Planetum sdružující pražské hvězdárny a planetárium. O podrobnostech tohoto projektu mluvil se Štěpánkou Duchkovou ředitel organizace Jakub Rozehnal.

11. březen 2022 11:04

Co Pražany nejvíce trápí? O výsledcích průzkumu Hospodářské komory hl. m. Prahy hovořil Petr Michal

Obyvatelé Prahy mohli díky průzkumu jasně formulovat priority, kterými by se zástupci města měli zabývat. Co mezi ně patří? Na to se Štěpánka Duchková v pořadu K věci ptala předsedy představenstva Hospodářské komory hlavního města Prahy Petra Michala.