K věci Štěpánky Duchkové
7. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Ke zraněným zvířatům vyjíždíme nonstop. Nejčastější jsou ptáci, říká vedoucí Záchranné stanice

„Týká se to pouze volně žijících živočichů. Kdyby nám někdo chtěl zavolat se zatoulaným pejskem nebo kočičkou, tak je odkazujeme na městský útulek v Troji nebo do Měcholup,“ vysvětluje fungování stanice Veronika Kraslová.

10:37

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před pěti dny 12:35

Trolejbusy i historická tramvaj K2. O pražském provozu s technickým ředitelem DPP Janem Šurovským

Tramvajové pokrytí Prahy se stále zlepšuje, ať už se jedná o opravy stávajících kolejí, nebo výstavbu nových tratí. Jan Šurovský, technický ředitel DPP – Povrch, mluvil v pořadu K věci nejen o tramvajích, ale také o návratu trolejbusů.

Před týdnem 11:15

Vedoucí jízdní policie: Kůň se sedmi metráky budí respekt, lidé před ním uhnou líp než před autem

U jízdní policie už pracuje 31 let a nejrůznějších akcí a zásahů zažil opravdu hodně. „Třeba velmi rizikové byly demonstrace v Janově a v Novém Bydžově. Tam to bylo pro koně i lidi dost náročné,“ vzpomíná Vladimír Šperl, vedoucí oddělení služební hipologie Policie ČR.

Před 2 týdny 11:51

Suchej únor není o prohibici, ale o tom, že máte alkohol pod kontrolou, popisuje organizátor kampaně

Měsíc bez alkoholu, dáte to? Už 11. ročník kampaně Suchej únor upozorňuje na vysokou spotřebu alkoholu a s tím spojená rizika. Inspiruje k abstinenci nebo alespoň ke střídmější konzumaci.

Před 3 týdny 10:44

Ředitel Městské knihovny v Praze: Těšíme se na otevření dvou nových poboček v Libni a na Petřinách

„Zatímco Velký mlýn je adaptace historického objektu, tak na Petřinách stavíme úplně novou budovu,“ přibližuje ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák. V pořadu K věci mluvil také o vydávání e-knih, o síle sociálních sítí nebo narozeninách Filmového klubu.

6. leden 2023 11:43

Mluvčí Pražských služeb: Do nádoby na plast v budoucnu vyhodíte i kovové obaly a nápojové kartony

„Je to jednoznačně krok dopředu. Nebudete muset chodit se třemi taškami na stanoviště tříděného odpadu. Také by měly mizet kontejnery na kovy a nápojové kartony, takže budou ulice čistší i hezčí,“ popisuje tiskový mluvčí společnosti Pražské služby Radim Mana. V pořadu K věci mluvil i o svozu vánočních stromků nebo třídění bioodpadu.

30. prosinec 2022 09:38

Název Rádio Praha a vysílání v pásmu FM na frekvenci 107.1. Vedoucí programu o novinkách roku 2023

Rádio DAB Praha čekají v roce 2023 změny, od 2. ledna 2023 bude možné stanici nově naladit také na FM, konkrétně na frekvenci 107.1. Spolu s tím se obmění dosavadní název na Rádio Praha. O tom všem mluvil v pořadu K věci vedoucí programu Karel Zajíc.

23. prosinec 2022 12:35

Její nadace dělá už 30 let nemocnice barevnějšími. Zezačátku to byl boj, vzpomíná Chantal Poullain

„Za komunismu jsem se snažila pomáhat tak, že jsem pašovala léky, literaturu, všechno možné,“ usmívá se herečka Chantal Poullain. V roce 1993 pak založila Nadaci Archa Chantal, která se snaží zlepšovat podmínky v dětských nemocnicích, léčebnách a ordinacích.

16. prosinec 2022 12:07

Realizuje Praha 10 rekonstrukci radnice? Situace se změnila, musíme to pečlivě zvážit, míní starosta

Radnice Prahy 10 ve Vršovické ulici je v havarijním stavu, budovy ze 70. let jsou na hraně své životnosti. „Zatéká tam, elektroinstalace je ve velice špatném stavu i obvodový plášť, okna. V prvním pololetí příštího roku bychom se jako úřad měli přestěhovat,“ upřesňuje starosta Martin Valovič z ODS.

9. prosinec 2022 11:53

Ředitel Zoo Praha: Pokud bychom nepostavili expozici Arktida, museli bychom se ledních medvědů vzdát

Ředitel Zoo Praha převzal nedávno mongolský Řád Polární hvězdy. „Bylo to velké překvapení a velká pocta. Je to nejvyšší vyznamenání, které může cizinec v Mongolsku dostat,“ reaguje Miroslav Bobek. O transportech koní Převalského do Mongolska, o novém pavilonu goril nebo o plánované expozici pro lední medvědy mluvil v pořadu K věci.

2. prosinec 2022 11:40

Před Prašnou bránu nepatří kruhový objezd typu předměstí, myslí si starostka Terezie Radoměřská

Tranzitní doprava, Airbnb, alkoturismus nebo hluk, to jsou některé z věcí, které Prahu 1 dlouhodobě trápí. O budoucích plánech této městské části mluvila v pořadu K věci starostka Terezie Radoměřská z TOP 09.