K věci Štěpánky Duchkové
NejnovějšíPřed pěti dny

Poslechněte si podcast: Nové způsoby posledního rozloučení. O Luční hřbitov i pohřební Ateliér je zájem, říká Martin Červený

Hlavní město nabízí v pohřebnictví zcela nové služby. Nedávno se v areálu Ďáblického hřbitova otevřelo první ekologické pohřebiště, novinkou je také možnost využívání pohřebního Ateliéru ve Strašnicích. O tom všem mluvil v pořadu K věci ředitel Hřbitovů a pohřebních služeb hl. m. Prahy Martin Červený.

11:19

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před týdnem 13:22

Elektromobilita v praxi. O výdrži baterie, dobíjení i řešení požáru s expertem Tomášem Hambergerem

Blíží se konec prodeje aut se spalovacím motorem? Máme se obávat nedostatku veřejných dobíjecích stanic? A jak dlouhou životnost má baterie elektromobilu? Nejen na tyto otázky odpovídal ve studiu Rádia Praha odborník na moderní technologie a také ambasador elektromobility Tomáš Hamberger.

Před 2 týdny 11:18

Úspěch letní scény i nové nastudování muzikálu Tajemství. O Divadle Kalich s Michalem Kocourkem

„Hledat mladé talenty není lehký úkol, ale nám se to daří," tvrdí producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek. Ve studiu Rádia Praha mluvil o nadcházející sezóně, o novém nastudování muzikálu Tajemství nebo o tom, jestli se vrátí k herectví.

Před 3 týdny 11:13

Nový Hlavák jako brána do Prahy. Vítězný návrh známe na konci roku, říká Hofhanzl ze Správy železnic

Správu železnic čeká v následujících letech v Praze hned několik významných projektů. Nový Hlavák, proměna Masarykova nádraží nebo trať na letiště. V jaké fázi stavební plány jsou, o tom mluvil ve studiu Rádia Praha Petr Hofhanzl, ředitel Stavební správy západ Správy železnic.

30. červen 2023 10:21

Zastřešení Spořilovské spojky je jednou z našich priorit, tvrdí starosta Prahy 4 Ondřej Kubín

Frekventovaná doprava, místa, u kterých je nutná rekonstrukce, nebo zavřené biotopové koupaliště Lhotka. O těchto aktuálních problémech Prahy 4 mluvil v pořadu K věci starosta městské části Ondřej Kubín z ODS.

23. červen 2023 11:54

Most z Výstaviště nebo přístroje z nemocnice. Ředitel Národního technického muzea o exponátech

Rozsáhlé sbírky Národního technického muzea obsahují množství exponátů z oblasti vědy i techniky a dokumentují vývoj v jednotlivých oborech. Některé z nich představil v pořadu K věci ředitel muzea Karel Ksandr.

16. červen 2023 10:24

Dokončení Pražského okruhu v roce 2030 je pokrok. Severu Prahy to pomůže, počítá starosta Prahy 8

„Je to pořád hlavně otázkou toho finančně přežít, i když se ceny plynu nakonec podařilo nějakým způsobem stlačit, tak jsme měli skutečně poměrně vysoký nárůst v rozpočtu,“ odpovídá Ondřej Gros z ODS na otázku, co je prioritou tohoto volebního období. Starosta Prahy 8 mluvil také o dopravní situaci v městské části a změnách na Palmovce.

9. červen 2023 12:22

Praktiky předražených zámečníků. Rekord byla faktura na 75 tisíc za otevření dveří, uvádí mluvčí ČOI

„Ten spotřebitel je ve stresu a hledá první řešení. Když si zabouchnete dveře, zkuste zachovat chladnou hlavu, protože zámečník by vám měl tu cenu říci předem,“ upozorňuje mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich. V pořadu K věci mluvil také o tom, na co si dávat pozor při výběru dovolené nebo při pořizování solární elektrárny.

2. červen 2023 12:14

Starosta Prahy 5: Město musí posílit adiktologickou péči. Drogově závislí se koncentrují na Andělu

V okolí metra Anděl se pátá městská část dlouhodobě potýká s velkou koncentrací lidí bez domova a uživatelů návykových látek. Nejen o řešení této situace mluvil v pořadu K věci starosta Prahy 5 Jaroslav Pašmik z Prahy 5 Sobě. Představil také plány s Plzeňskou ulicí a fungováním městského úřadu.

26. květen 2023 12:10

Nedávný požár elektromobilu v podzemní garáži komplikoval přístup výtahem, popisuje mluvčí hasičů

Jaká technika se využívá při zásahu u požáru elektromobilu a co všechno musí hasiči na místě řešit? Nejen na to odpovídal v pořadu K věci mluvčí pražských hasičů a vyšetřovatel Martin Kavka. Řeč byla také o nebezpečné manipulaci s ohněm u lidí bez domova nebo o letošním výročí hasičského sboru.

19. květen 2023 10:59

Lázně Žižkov se promění v Dům tance. Hotovo by mělo být do konce roku 2025, počítá starosta Prahy 3

Praha 3 řeší hned několik velkých projektů, oblast Nákladového nádraží Žižkov i Městské lázně Žižkov najdou nové uplatnění. Co všechno se ve třetí městské části chystá, o tom mluvil v pořadu K věci starosta Michal Vronský z TOP 09.