NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Jaká je budoucnost Palmovky a co všechno tu vznikne? Odpovídá starosta Prahy 8 Ondřej Gros

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala starostu Prahy 8 Ondřeje Grose z ODS. Probrali situaci kolem torza stavby Nová Palmovka, projekt lávky přes Vltavu, chystané oslavy 80. výročí operace Anthropoid a letošní zdražení svozu odpadu.

11:47

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před týdnem 12:10

Městská knihovna se úplně proměnila. Všechny ty posuny jsou pozitivní, říká její ředitel Tomáš Řehák

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala ředitele Městské knihovny v Praze Tomáše Řeháka. Ptala se ho, co všechno v knihovnách změnila pandemie koronaviru, jaké zásadní novinky čekají čtenáře v letošním roce nebo jak budou fungovat čtenářské virtuální průkazy.

Před 2 týdny 12:42

Starostka Prahy 2 Alexandra Udženija: Nádraží Vyšehrad jsme chtěli odkoupit, ale narazili jsme

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala starostku Prahy 2 Alexandru Udženiju z ODS. Mluvily o jejích plánech v nové roli, o pomoci obyvatelům Prahy 2 ve finanční nouzi a také o situaci kolem chátrajícího nádraží Vyšehrad.

Před 3 týdny 11:28

Vznikne u hlavního nádraží přechod přes magistrálu? Fantova budova si to zaslouží, míní Jiří Svoboda

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobodu. Ptala se ho, jak se v novém roce zmodernizují železniční tratě v Praze a okolí, jak se změní pražské hlavní nádraží a jak rychle dojedeme v budoucnu vlakem na letiště Václava Havla.

17. prosinec 2021 10:42

Chudoba je dnes hůře poznatelná, zvlášť u dětí, konstatuje mluvčí Diakonie Ivo Mareš

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala mluvčího Diakonie Českobratrské církve evangelické Ivo Mareše. Mluvili spolu o chudobě, o pomoci, kterou organizují a také o projektu Krabice od bot, který každoročně udělá hezčí Vánoce mnoha rodinám.

10. prosinec 2021 11:14

Přáním všech pacientů je vrátit se domů, proto podle radní Mileny Johnové vznikla Linka návratu

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala radní pražského magistrátu pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milenu Johnovou z hnutí Praha Sobě. Ptala se jí, co letos v zimě udělá hlavní město pro bezdomovce, mluvily také o nové Lince návratu a plánované centrále Zdravotnické záchranné služby na Proseku.

3. prosinec 2021 11:39

Radní Hana Marvanová o akci Milostivé léto: Byly tady nemravné zákony týkající se exekucí

Hostem pořadu K věci byla radní pro oblast legislativy, veřejné správy a podpory bydlení Hana Marvanová za hnutí STAN. Se Štěpánkou Duchkovou mluvily o akci pro dlužníky, tzv. Milostivém létu, a také o plánech Prahy založit bytová družstva.

26. listopad 2021 10:36

Snažili jsme se na nikoho nezapomenout, říká o podpoře kultury v době pandemie Hana Třeštíková

Hostem pořadu K věci byla Hana Třeštíková, radní pro kulturu, výstavnictví a cestovní ruch za stranu Praha Sobě. Štěpánka Duchková se jí ptala, jak pandemie změnila dotační politiku pražské kultury a také na rekonstrukci podchodů u metra Vltavská.

19. listopad 2021 10:51

Vidět družstevní bydlení jako pozůstatek komunismu je neznalost historie, míní Jan Eisenreich

Hostem pořadu K věci byl spoluzakladatel spolku DoDružstva.cz Jan Eisenreich. Štěpánka Duchková se ho ptala na situaci kolem družstevního bydlení v Praze a také na výstavu, která přibližuje, jak se tato forma bydlení na našem území vyvíjela od dob Rakouska-Uherska až po současnost.

12. listopad 2021 11:00

Náměstí Jiřího z Poděbrad čeká revitalizace. Mělo by být celé bezbariérové, dodává starosta Prahy 3

Hostem pořadu K věci byl starosta Prahy 3 Jiří Ptáček zvolený za TOP 09 a STAN. Štěpánka Duchková se ho ptala na rekonstrukci náměstí Jiřího z Poděbrad a také na výsledky kampaně Žižkov není Šiškov.