K věci Štěpánky Duchkové
NejnovějšíPřed pěti dny

Poslechněte si podcast: Filip Dvořák z Hospodářské komory Praha 1: Projekt Corrency k oživení lokální ekonomiky byl úspěšný

„Máme hodně signálů trápení se podnikatelů, zejména těch, kteří jsou běžnými odběrateli energií jako kadeřnice nebo hospodští,“ podotýká ke zvyšování cen energií místopředseda Hospodářské komory Praha 1 Filip Dvořák.

13:27

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před týdnem 11:54

Ředitel FN Motol o onkologickém i simulačním centru: Oba projekty měly být jinde, ale spadly na nás

„Protože jsme největší nemocnice v zemi, tak ji nejde zavřít, takže teď vyměňujeme okna a fasádu v celé budově nemocnice pro dospělé za provozu. To by mělo skončit letos v prosinci a na to se opravdu těším,“ přiznává Miloslav Ludvík. Jaké další proměny nemocnici čekají? O tom mluvil v pořadu K věci.

Před 2 týdny 15:25

Primátor Svoboda: Se Stanjurou jsme se shodli. Na Bohdalci by měla Praha stavět byty se státem

„Říká se, že nikdy nevstoupíš do stejné řeky. Ale ta řeka není stejná. To, do čeho jsem přišel, je něco úplně jiného, než to bylo v roce 2010,“ komentuje svou druhou zkušenost ve funkci pražského primátora Bohuslav Svoboda z ODS.

Před 3 týdny 12:18

Jak řešit problém s nedostatkem míst na středních školách? Odpovídá pražský radní Antonín Klecanda

„Školy znám z pozice vyučujícího, z pozice zástupce ředitelky školy i z pozice zřizovatele. Proto si myslím, že se všem stranám dovedu věnovat a dát to dohromady tak, aby to v Praze dobře fungovalo,“ přibližuje nový radní pro oblast školství a sportu Antonín Klecanda z hnutí STAN.

24. únor 2023 12:11

Žádné obálky a přidělování. Zavedu transparentní elektronické aukce pro nájemní byty, říká Udženija

„Nám to takto na Praze 2 funguje léta a myslím, že to je opravdu nejlepší způsob, jak nakládat s bytovým fondem,“ vyjadřuje se k elektronickým aukcím Alexandra Udženija. V pořadu K věci mluvila také o dalších plánech v nové funkci.

17. únor 2023 11:49

Lidí bez domova přibylo a dostávají se k nám v horším stavu, uvádí ředitel Centra sociálních služeb

„Čím dál více lidí je ve velmi zbědovaném stavu, jejich fyzické i psychické zdraví je na takové úrovni, že skutečně potřebujeme vyřešit jenom to, aby vůbec byli schopni nějakého základního fungování,“ vysvětluje Martin Šimáček.

10. únor 2023 10:37

Jak se nenechat obrat při prodeji na internetovém bazaru. Policejní náměstek o podvodných praktikách

„Pán nabízel sušené houby za pět set korun a umožnil pachateli přes nastražené stránky podvodného bankovnictví odčerpat 26 tisíc korun. Místo toho, aby prodal houby, tak přišel o své úspory,“ dává příklad krádeže na internetovém bazaru Ondřej Smotlacha, náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

3. únor 2023 12:35

Trolejbusy i historická tramvaj K2. O pražském provozu s technickým ředitelem DPP Janem Šurovským

Tramvajové pokrytí Prahy se stále zlepšuje, ať už se jedná o opravy stávajících kolejí, nebo výstavbu nových tratí. Jan Šurovský, technický ředitel DPP – Povrch, mluvil v pořadu K věci nejen o tramvajích, ale také o návratu trolejbusů.

27. leden 2023 11:15

Vedoucí jízdní policie: Kůň se sedmi metráky budí respekt, lidé před ním uhnou líp než před autem

U jízdní policie už pracuje 31 let a nejrůznějších akcí a zásahů zažil opravdu hodně. „Třeba velmi rizikové byly demonstrace v Janově a v Novém Bydžově. Tam to bylo pro koně i lidi dost náročné,“ vzpomíná Vladimír Šperl, vedoucí oddělení služební hipologie Policie ČR.

20. leden 2023 11:51

Suchej únor není o prohibici, ale o tom, že máte alkohol pod kontrolou, popisuje organizátor kampaně

Měsíc bez alkoholu, dáte to? Už 11. ročník kampaně Suchej únor upozorňuje na vysokou spotřebu alkoholu a s tím spojená rizika. Inspiruje k abstinenci nebo alespoň ke střídmější konzumaci.

13. leden 2023 10:44

Ředitel Městské knihovny v Praze: Těšíme se na otevření dvou nových poboček v Libni a na Petřinách

„Zatímco Velký mlýn je adaptace historického objektu, tak na Petřinách stavíme úplně novou budovu,“ přibližuje ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák. V pořadu K věci mluvil také o vydávání e-knih, o síle sociálních sítí nebo narozeninách Filmového klubu.