Epizoda 3529. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Jurečka: S lockdownem nepočítáme

Budoucí vládní koalice nepočítá s tím, že by zavedla v zemi plošný lockdown. I přesto se ale může stát, že bude muset být jako to poslední řešení. Novinkám to v podcastu Politalk řekl šéf lidovců a kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka. V koaliční vládě nechtějí jako koalice SPOLU drtit Piráty a STAN. A nový kabinet se podle Jurečky také vejde do rozpočtu se státním deficitem do 300 miliard korun, a to i s kompenzacemi pro podnikatele.

41:12

PoliTalk

Vydává: Novinky.cz

Rozhovory s politiky o aktuálních tématech. Provázet jimi vás budou naši političtí redaktoři.

Web

Epizoda 55Před týdnem 38:01

Bek: Budeme mít úsporné předsednictví, ale jsme připraveni ho zvládnout se ctí

Rozpočet na české předsednictví v Radě EU je podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (za STAN) úsporný, i vzhledem k problémům s rostoucími cenami energií a válce na Ukrajině by jeho navyšování nebylo správné. I přesto Bek věří, že Česko je připraveno a úlohu zvládne se ctí.

Epizoda 54Před 2 týdny 22:13

Ukrajinský velvyslanec: Budeme bojovat, dokud okupanty nevyženeme. Ať už s pomocí Západu nebo bez ní

Ukrajinský velvyslanec v Praze Jehven Perebyjnis v rozhovoru pro Novinky uvedl, že Rusko by mělo být za agresi potrestáno a zaplatit reparace. Odmítl jakýkoli kompromis v podobě handlu mír za území. „Naším cílem je osvobození ukrajinského území. A budeme dělat všechno, abychom vyhnali okupanty z našeho území," říká.

Epizoda 53Před 3 týdny 25:46

Jurečka: Opakování 5000 korun na dítě? Musel by vzniknout nový zákon

V srpnu většina rodin dostane příspěvek 5000 korun na dítě, vyvrací možné zpoždění ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nevyloučil ani, že by se dávka mohla v budoucnu opakovat. Vládní pomoc dle něj komplikuje složitá byrokracie, ale ujišťuje, že přijde změna, svůj úřad považuje za jedničku v digitalizaci. A proč se znovu otevřela debata o stejnopohlavním manželství? Jurečka byl hostem podcastu PoliTalk.

Epizoda 5226. květen 2022 36:31

Hřib: Barrandovský most opravujeme, aby s ním řidiči nespadli

Tvrdit, že zácpa tady nebyla dříve, než se ujali vlády Piráti, je naprostý nesmysl, říká pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Investice do MHD podle něj pomůže i řidičům, kteří budou motivováni, aby přesedli do veřejné dopravy. Tím, co by dělal, kdyby na podzim neuspěl v komunálních volbách, se nechce zabývat, nyní ho prý zaměstnává řešení uprchlické krize. Jak na systém přerozdělování? A dává vládě ultimáta? O mediálních přestřelkách s premiérem, ale i konfliktech s opozicí mluvil Hřib v podcastu PoliTalk.

Epizoda 5110. květen 2022 59:14

Niedermayer: Shoda na ostřižení od ruského plynu se neblíží

Doufám, že je ČR připravena lépe než tak, že potřebuje dva roky na to, aby nahradila ruskou ropu, říká europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). EU podle něj musí počítat s variantou, že se Rusko ze dne na den rozhodne, že dodávky ropy i plynu zastaví. Co by to znamenalo pro domácnosti a firmy? Kde vidí možná rizika? Bývalý viceguvernér České národní banky Niedermayer byl hostem podcastu PoliTalk.

Epizoda 505. květen 2022 40:47

Skopeček: Inflace ještě poroste. Pět tisíc pro rodiny má udržet sociální smír

Podle místopředsedy Sněmovny Jana Skopečka (ODS) na vrcholu inflace stále nejsme. Pokračující růst cen podle něj posiluje další pumpování peněz do ekonomiky, a to včetně příspěvku na dítě. I tímto krokem chce ale podle něj vláda zachovat sociální smír ve společnosti. Proč odmítá další zvyšování minimální mzdy a další témata rozebral Skopeček v podcastu PoliTalk.

Epizoda 4930. duben 2022 01:16:58

Černochová: Z modernizace armády budou mít Češi prospěch

Co si ministryně obrany Jana Černochová myslí o úloze USA v Evropě, můžeme se spolehnout na spojence, jaké zbraně potřebujeme nejvíce a jaký má názor na primátora Prahy za Piráty Zdeňka Hřiba, jak vláda hodlá řešit bytovou krizi a stoupne daň z nemovitostí? To se dozvíte z kompletního videa a zvukového podcastu, které jsou součástí rozhovoru.

Epizoda 4816. duben 2022 51:02

Babiš: S Ruskem musíme jednat, vláda se musí starat i o naše lidi

Expremiér Andrej Babiš a šéf největší opoziční strany ANO v rozhovoru pro Právo a Novinky řekl, že pokud se vláda nebude starat i o naše lidi, může to dopadnou špatně. K Rusům u nás se máme chovat normálně, EU se musí prosadit v NATO a ekonomickou situaci by zlepšil. O kandidatuře na prezidenta se rozhodne v září.

Epizoda 4712. duben 2022 30:24

Hraba: Za kauzy STAN je odpovědné vedení. Farský a Michalik by měli rezignovat

Za kauzy STAN, které v posledních týdnech obletěly média, je podle senátora hnutí Zdeňka Hraby odpovědné vedení. Rezignovat na funkce ve vedení strany by podle něj měli Jan Farský a Věslav Michalik, jejichž jména jsou spojována s některými aférami hnutí. Senátor to řekl Novinkám v podcastu Politalk.

Epizoda 4623. březen 2022 25:09

Svoboda: Mezi trestním stíháním mě a Babiše je velký rozdíl

Spolupráce s Piráty a STAN je na Magistrátu akceptovatelná, říká nominant koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) na pražského primátora Bohuslav Svoboda (ODS). Za těžko představitelné naopak považuje spojení s Prahou sobě. Je podle něj přitom správné, že kandiduje i jako trestně stíhaný. Co se změnilo v kauze Opencard? A jak se dívá na „kmotrovskou“ pověst občanské demokracie? Svoboda byl hostem podcastu PoliTalk.