Junior Guru podcast
NejnovějšíEpizoda 11Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: #10 Klára Šťouračová (Productboard) o úspěšném startu kariéry v IT

V desátém díle si můžeš poslechnout Kláru Šťouračovou, která se už 7 let pohybuje na různých HR a People pozicích v technologických firmách. Kromě toho spoluzaložila makeITtoday, úspěšné kurzy programovaní pro děti. Jakých si za svoji kariéru všimla trendů v IT odvětví? Jak podle ní správně nastartovat kariéru? A proč si myslí, že je důležité děti vést k počítačové gramotnosti?

36:15

Junior Guru podcast

Vydává: Pája Froňková and Honza Javorek

Jsme tu pro všechny juniory v IT! Jak začít s programováním? Jak najít práci v IT? Přinášíme odpovědi, inspiraci, motivaci.

Web

Epizoda 1015. říjen 2022 31:16

#9 Markéta Lourenco (Mews) o cestě od lingvistiky k datové analýze

Do devátého dílu si Pája pozvala Markétu Lourenco, původně vystudovanou lingvistku a v současnosti datovou analytičku ve firmě Mews. Vypráví o tom, co ji přimělo vyzkoušet svět IT, jak hladce se jí podařilo získat první datovou pozici a co její práce obnáší.

Epizoda 915. září 2022 31:31

#8 Michal Matuška (SUPERKODERS) o leadershipu a juniorech

Osmý díl podcastu patří Michalu Matuškovi, frontend developerovi a spoluzakladateli firmy SUPERKODERS. S Pájou si povídá o tom, jak se on sám dostal k programování, co by poradil někomu, kdo začíná dnes, nebo o tom, co hledá na pohovorech u juniorů.

Epizoda 817. červenec 2022 25:46

#7 Mia Bajić (Seznam) o cestě z Bosny do českého Seznamu

V sedmém díle podcastu si Pája povídá s Miou Bajić, Python developerkou v Seznamu. Mia prozradí, jak se vůbec dostala z Bosny do České republiky a jakou cestu zvolila, aby získala práci v IT. Poslechni si, co říká na studium programování na vysoké škole a co jí pomohlo v její kariéře.

Epizoda 715. červen 2022 30:01

#6 Markéta Willis (Applifting) o její cestě k IT a učení (se) programování

Do šestého dílu si Pája pozvala Markétu Willis. Ačkoliv Markéta vystudovala pedagogickou fakultu, teď se živí jako frontend developerka ve společnosti Applifting. Kromě toho ještě stíhá lektorovat pro Czechitas. Dozvíš se, jaká byla její cesta k programování a uslyšíš i o jejích zkušenostech z lektorování.

Epizoda 616. květen 2022 31:34

#5 Petr Přibil (Tatanka) o změně kariéry od lesníka až k Python developerovi

V pátém díle se s Pájou podělil o svoji zkušenost Petr Přibil alias Tatanka. Pracuje čerstvě jako juniorní Python vývojář, přitom ještě nedávno byl obchodník a předtím dělal v lesnictví. Co mu na začátku nejvíce pomohlo a co by udělal jinak? Co by poradil těm, kdo chtějí odejít z rozjeté kariéry na juniorní místo v IT?

Epizoda 515. duben 2022 33:43

#4 Tereza Vaňková (Deepnote) o její cestě k programování a komunitě ReactGirls

Ve čtvrtém díle si Pája povídá s Terkou Vaňkovou, software developerkou ve startupu Deepnote a zakladatelkou české komunity ReactGirls. Dozvíš se, jaké byly pro Terku začátky v IT, jakými kurzy prošla a jak získala nejen první práci jako software developerka. Dostane se také na české IT komunity a povídání o ReactGirls.

Epizoda 415. březen 2022 50:37

#3 Filip Kirschner (Applifting) o firemním přístupu k juniorům a nejen tom

Ve třetím díle si poslechneš Filipa Kirschnera, spoluzakladatele firmy Applifting. Pája si s ním povídá o jejich firemní kultuře a přístupu k juniorním developerům, ale ptá se ho i na to, jaký programovací jazyk by si vybral, kdyby se znovu učil programovat, nebo co by poradil těm, kteří se chtějí z nuly dostat na první placenou IT pozici.

Epizoda 315. únor 2022 53:06

#2 Roman Hraška (yablko) o kurzech webdevelopmentu

Ve druhém díle si Pája povídá s Romanem Hraškou, známým jako yablko, programátorem, youtuberem a tvůrcem kurzů programování. Jak by doporučil začít s programováním těm, kteří ještě tápou? V tomhle díle si přijdou na své hlavně ti, kteří se zajímají o web, ale Roman má spoustu tipů i pro ostatní!

Epizoda 215. leden 2022 55:26

#1 Jiří Psotka (Red Hat) o hledání první práce v IT

V prvním díle uslyšíš Jirku Psotku, seniorního recruitera v Red Hatu. Dozvíš se, jak se jako junior připravit na výběrové řízení – od bezchybného CV, až po samotný pohovor. Hledáš první uplatnění v IT světě a hodilo by se ti pár tipů do začátku? Tak tohle je díl pro tebe!

Epizoda 11. leden 2022 03:08

#0 Startujeme!

Jak začít s programováním? Jak najít práci v IT? Přinášíme odpovědi, inspiraci, motivaci. Pája Froňková uvádí podcast pro všechny juniory v IT. V krátkém úvodním dílu je spolu s Honzou Javorkem, autorem projektu junior.guru, kde tento podcast našel svůj domov.