Host Dopoledne pod Ještědem
Před pěti dny

Poslechněte si podcast: Po stopách rodu: Navštivte své nejstarší příbuzné a nahrajte jejich vzpomínky, radí genealog

Kdo by nechtěl znát svůj původ, a dozvědět se informace o svých předcích? Svátečním Hostem Dopoledne pod Ještědem byl genealog Julius Jankovič.

16:03

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 11. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Dnes 16:05

Jana Loosová - ředitelka Krajské hygienické stanice v Liberci

Téma: Když jarní pyly škodí. S jarem přicházejí pro alergiky starosti, jak zvládnout pylovou sezónu. Na co si mají dát v tomto období pozor, jak se alergická reakce na pyl projevuje a jak se proti ní účinně bránit, nejenom to probereme hodinu před polednem s Janou Loosovou, ředitelkou Krajské hygienické stanice.

Včera 16:09

Aleš Chudoba - Zbraně Liberec

Téma: Sportovní zbraně Sportovní střelba je vhodná pro všechny věkové kategorie. Jde o oblíbený koníček, který existuje mnoho let a také zajímavý způsob, jak se naučit bezpečnosti a zacházení se zbraní. Které typy zbraní jsou nejvhodnější pro začátečníky a jak s nimi zacházet, nejenom to probereme v našem vysílání s odborníkem Alešem Chudobou.

Před čtyřmi dny 16:54

Martin Rybář - chovatel, organizátor Fauna trhy

Téma: Fauna trhy. Plazy, ještěrky, hadi, krmný hmyz, exotické ptactvo, akvarijní ryby. To všechno najdeme na fauna trzích v Centru Babylon v Liberci už tuto sobotu 18.března. Co všechno obnáší chov těchto živočichů, nejenom o tom si budeme povídat hodinu před polednem s organizátorem a chovatelem Martinem Rybářem.

Před pěti dny 16:11

Na návštěvě: Za libereckými zimními plavci, v tůňce u rudolfovské elektrárny

Zimní plavání se stává čím dál více oblíbeným koníčkem v Česku. Výjimkou není ani Liberec, kde se pod vedením Marcela Škarohlída scházejí nadšenci pro otužování.

Před týdnem 15:10

Zažívací trakt je citlivý, je to takový ‚mozek‘ břicha, říká lékař. Proč se nebát kolonoskopie

Nádorové onemocnění tlustého střeva je jedním z nejvíce rozšířených typů rakoviny v průmyslově vyspělých zemích světa. Česká republika se bohužel drží na předních místech výskytu tohoto onemocnění.

Před týdnem 17:38

Jindřich Novák - provozovatel Čistírny odpadních vod-Ekona

Téma: Co do odpadu nepatří. Nezodpovědnost některých domácností i firem způsobuje při odvádění a čištění odpadních vod nepříjemné problémy. Co do kanalizace nepatří, co nejvíce ohrožuje samotné fungování kanalizačního systému a čistíren odpadních vod, to vše probereme hodinu před polednem s Jindřichem Novákem, provozovatelem Čistírny odpadních vod -Ekona.

Před týdnem 12:56

Vědci z TUL zkoumají, jak se za 100 let změnila fyzická zdatnost mladých

Odborníci z Technické univerzity v Liberci zkoumají vývoj tělesné zdatnosti mládeže za posledních 100 let. Hostem ve studiu Českého rozhlasu byl Aleš Suchomel, garant výzkumu a vedoucí Katedry tělesné výchovy Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické, a Lukáš Rubín, odborník na fyzickou zdatnost mládeže a spolugarant výzkumu.

Před týdnem 17:19

Vladimíra Šrýtrová - tisková mluvčí a pracovnice prevence kriminality Krajského policejního ředitelství Libereckého kraje

Téma: Drogy a kyberkriminalita. Počet případů kyberkriminality neustále narůstá. Policie Libereckého kraje zaznamenala značný nárůst trestných činů, které jsou páchané v počítačovém prostředí. O jaké nejčastější případy jde, to nám prozradí Vladimíra Šrýtrová z prevence kriminality KPŘLK, se kterou se také hodinu před polednem zaměříme na drogovou kriminalitu.

Před týdnem 16:24

Čokoládový hold Křišťálovému údolí. Na návštěvě v jablonecké Pralinqárně

Sklo a bižuterie neodmyslitelně patří k Libereckému kraji a zdejšímu Kříšťálovému údolí. O tom, že sklo nemusí jen zdobit, ale může i „chutnat“, se ve výrobně originálních čokoládových pralinek v Jablonci nad Nisou byla přesvědčit redaktorka Jana Švecová.