Speciál
1. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Jourová: Česko má našlápnuto, aby předsednictví zvládlo. Slušelo by nám ale větší sebevědomí

Jak je Česko podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) připravené na převzetí předsednictví EU? Co soudí místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová (ANO) o vyjednávací váze ČR? A jak se do předsednictví otiskne nedávná kauza Dozimetr? Tomáš Pavlíček se ptá ve speciálním vysílání Plusu a Radiožurnálu.

29:48

Speciál

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání věnované aktuálnímu dění v politice, byznysu i společnosti.

Web

1. říjen 2022 54:18

Volební speciál: Ani letos se Babiš senátní volby „nenaučil“, míní komentátor Hartman

Jak si v letošních volbách vedlo hnutí ANO? Jaké mělo šance, jak je proměnilo, nejen nad tím se zamýšlejí ústavní právník Jan Kysela a komentátor Českého rozhlasu Petr Hartman.

30. září 2022 25:43

Dvořák: Putin o Rusku mluvil jako o svébytné civilizaci, která by měla nahradit prohnilý Západ

Ruský prezident Vladimir Putin dnes v moskevském Kremlu podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů tvořících 15 procent rozlohy celé Ukrajiny k Ruské federaci. Patří mezi ně Doněcká a Luhanská lidová republika a také Chersonská a Záporožská oblast. Co to znamená pro konflikt na Ukrajině a jak tento akt může ovlivnit vývoj ruské války?

22. září 2022 39:51

Speciál: Jak řešit nedostatek bytů v Praze? Poslechněte si čtvrtou předvolební debatu pražských lídrů

Chronický nedostatek bytů, nedokončený dopravní systém a začátek topné sezóny poznamenané vysokými cenami energií. To jsou hlavní témata čtvrté předvolební debaty lídrů kandidátek v pražských komunálních volbách. Jaké recepty nabízejí? Na otázky odpovídají David Procházka (Starostové a nezávislí), Milan Krajčo (Komunistická strana Čech a Moravy), Petr Macinka (Motoristé sobě), Matěj Žaloudek (Solidarita), Jaroslav Ďuriš (Praha bez chaosu).

21. září 2022 39:57

Speciál: Přeměna středu města na pěší zónu? Poslechněte si třetí předvolební debatu pražských lídrů

Tématem třetí předvolební debaty lídrů kandidujících subjektů v Praze jsou plány na vyřešení dvou klíčových problémů – dopravy a bydlení. Co považují kandidáti za nejdůležitější problémy a jak by je chtěli řešit? Na otázky odpovídali Jiřina Niké Hájek (Za bezpečné ulice v Praze), Tomáš Štampach (Svobodní), Adam Hanka (Volt), Tereza Urzová (Urza.cz: Nechceme vaše hlasy) a František Laudát (koalice Strany soukromníků ČR, Koruny české, KAN a Konzervativní strany).

20. září 2022 40:07

Modré zóny zrušit, sjednotit, nebo vytvořit podzóny? Poslechněte si druhou debatu pražských lídrů

Parkovací modré zóny rozdělují nejen řidiče a obyvatele Prahy, ale také politiky. Jak by ti regionální řešili komplikovaný a leckdy neudržitelný parkovací režim v metropoli, diskutují účastníci druhé předvolební debaty Českého rozhlasu.

19. září 2022 40:01

Jednotná modrá zóna a bezplatné MHD? Poslechněte si první předvolební debatu pražských lídrů

Tématem první předvolební debaty lídrů kandidujících subjektů v Praze jsou plány na vyřešení zásadních pražských problémů – zklidnění dopravy a vylepšení prostupnosti města, ale také nedostupné bydlení. Na otázky odpovídali Zdeněk Zajíček (Spolu pro Prahu), David Tygr Ploc (Praha náš domov), Milan Urban (koalice SPD, Trikolory, hnutí Pes a Nezávislých společně pro Prahu), Jan Čižinský (Praha sobě) a Hana Janišová (DSZ za práva zvířat).

9. září 2022 48:35

Společné vysílání Radiožurnálu a ČRoPlus o jednání o cenách energií na úrovni EU

Moderuje Tomáš Pancíř.

9. září 2022 53:54

Alžběta II. byla poslední velkou světovou panovnicí v dějinách, říká historik Županič

Spojené království a svět truchlí nad odchodem Alžběty II. Před Buckinghamským palácem i dalšími symboly britské monarchie vznikají pietní místa. Lidé si připomínají oblíbenou královnu. Novým králem se stává Alžbětin syn Charles, který bude panovat jako Karel III. Británie se mezitím připravuje na státní pohřeb.

24. srpen 2022 49:54

Půl roku od napadení Ukrajiny Ruskem - společné vysílání Radiožurnálu a ČRoPlus

Moderuje Tomáš Pancíř.

26. červenec 2022 25:41

Požár v Hřensku se chová podobně jako ty v jižních státech, upozorňuje Ošlejšek z HZS

Hasiči a další záchranné složky se snaží dostat pod kontrolu plameny v okolí Hřenska. Zatím se to hlavně kvůli počasí nedaří. Kouř z místa požáru byl dnes ráno cítit na řadě míst v Česku. Příčinou byl západní až severozápadní vítr. Jak na místě pokračuje zásah hasičského záchranného sboru? Jak se situace vyvíjí a jaké jsou důsledky požáru?