Konečně pátek
31. květen 2021

Poslechněte si podcast: Josef Šlerka: Dříve lidi věřili novinám, ne jednotlivým článkům. Důležité je najít si spolehlivé médium

Hostem pátečního pokecu byl specialista na analýzu dat sociálních sítí, pedagog Univerzity Karlovy a také muž, který vedl Nadační fond nezávislé žurnalistiky Josef Šlerka. Přibývá v poslední době dezinformací? Jak odstranit to podstatné od toho nepodstatného? A jak se vlastně zorientovat v dnešní informační džungli? Poslechněte si celý rozhovor. 

35:52

Konečně pátek

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před šesti dny 28:25

Fitness trenér Martin Šturc: Pro vzhled je důležitější strava než pohyb

Hostem pořadu Konečně pátek byl fitness trenér a autor porjektu Táta ve formě Martin Šturc. Jak projekt vznikl? Jak by se měl člověk stravovat, aby měl dostatek energie a přitom byl zdravý? Jak docílit dobré formy, i když toho máte někdy nad hlavu? Poslechněte si rozhovor!

Před týdnem 30:54

Jana Hamplová: Pokud vám na pozemek padá ovoce a listí od souseda, tak patří vám

Hostem pořadu Konečně pátek byla advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Zaměřili jsme se na sousedské spory. Jak je to s popadanými plody ze stromů souseda, které překračují na vaši hranici pozemku? Patří vám? Co dělat v případě, že vám sousedovy větve vadí nad vaším pozemkem, můžete je uřezat bez jeho svolení? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 2 týdny 30:44

Zlatko Pastor: Když se zamilujeme do někoho jiného, nedává nám to právo opustit rodinu a vše zničit

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek byl gynekolog a sexuolog Zlatko Pastor. O čem je jeho kniha Tajemství ženské sexuality? Co ho na jeho profesi nejvíc baví? Jaký vliv na naši sexualitu má náboženství? Čím to je, že nejsme tak plodní, jako dřív? Čím to je, že lidé mění své partnery za mladší model? Co dělat, když se zamilujeme do někoho jiného? Poslechněte si rozhovor.

1. srpen 2022 29:32

Karty nejen vykládám, ale i hraji, směje se kartářka Dagmar Kludská

Hostem u Ondry Kubaly u Večerního pokecu byla kartářka Dagmar Kludská. Na co se ptají lidé kartářky nejvíce? Je láska stále na prvním místě nebo se lidé ptají spíše na to, jak to budou zvládat po finanční stránce? A hraje s vnoučaty karty? Jak tráví léto? Na co všechno se ptají maminky ohledně svých potomků? Poslechněte si rozhovor.

25. červenec 2022 30:34

Michal Krulich: Češi grilují cokoliv a na čemkoliv. Všichni se těšíme až vytáhneme gril na balkon či pod pergolu

Hostem Pátečního pokecu s Ondrou Kubalou byl šéfkuchař a šéf kulinářského studia Michal Krulich, díky kterému jste mohli slyšet grilovací speciál. Dají se Češi označit za grilovací národ? Co všechno Češi grilují? Co nejradši griluje Michal? Na čem je nejlepší grilovat? Čím doladit vůni masa? Jak se dá ugrilovat celé kuře? Patří cuketa na gril? Jak ji ideálně připravit? Jak dlouho marinovat maso? Co je naprostým základem? Poslechněte si celý rozhovor.

18. červenec 2022 30:51

Mark Rieder: Předpověď na druhý den je přesná na 96 procent

Hostem Pátečního pokecu byl ředitel ČHMÚ Mark Rieder. Co nejvíce veřejnost zajímá? Jak je to se suchem v Česku vážné? Jaká je aktuálně hladina podzemních vod? Proč některé minerální vody silně zapáchají? Jak moc se technika předpovídání počací časem zdokonalila? Poslechněte si celý rozhovor!

11. červenec 2022 32:06

Václav Chaloupka: Moc lidí neumí číst vodu. Když se loď převrhne, může být během sekundy zle

Tentokrát jsme si pro vás připravili Páteční pokec - speciál s mistrem světa ve vodním slalomu a kanoistou Václavem Chaloupkou. Jak moc jsou Češi vodáckým národem? Jak si užít vodu i s dětmi? Kdy může dojit na vodě k tomu, že nám může jít o život? Na co si v kostce dát největší pozor? V čem nám pomáhá záchranná vesta? Poslechněte si rozhovor!

27. červen 2022 32:43

Jakub Škorpil: Když máte trému, představte si, co nejhoršího by se mohlo stát. Je to vážně tak strašné?...

Hostem Pátečního pokecu byl lektor Jakub Škorpil, který pomáhá lidem s lepší mezilidskou komunikací, se seznamováním i s překonáním ostychu. Kvete letní láska v každém věku? Dá se seznamování naučit? Co nám v komunikaci nejvíc jde a co nám dělá největší problém? Jak vnímat negativní zkušenost? Jak s ní naložit? Jak se vypořádat se strachem? Jaký je recept na překonání trémy? Poslechněte si celý rozhovor.

20. červen 2022 33:02

Jan Tuček: Sex po telefonu lidé nepovažují za nevěru. Naopak pro třetinu Čechů je nevěra nepřijatelná

Hostem Pátečního pokecu byl šéf výzkumné agentury STEN/MARK a někdejší předseda Českého statistického úřadu Jan Tuček. Co výzkumníci nejčastěji zkoumají u Čechů? Jak se výzkum tvoří? Dá se koupit? Poslechněte si rozhovor!

13. červen 2022 33:10

Jana Hamplová: Pozicí na kandidátce vyjadřuji podporu. Dopředu by měli jít ti, kteří chtějí usednout v zastupitelstvu

Tentokrát se na Páteční pokec po telefonu připojila advokátka a politička Jana Zwyrtek Hamplová. S moderátorem Ondrou Kubalou probrali komunální volby, které se uskuteční 23. až 24. září. Co všechno mohou změnit? Může do obecního zastupitelstva kandidovat kdokoli? Od kolika let můžeme kandidovat na prezidenta ČR? Poslechněte si rozhovor.