VisitChef Podcast
Sezóna 1Epizoda 11021. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Josef Pindur: Obhájit pro restauraci hvězdu MICHELIN Guide a odejít

„Jestli byla poslední možností jak se posunout dál moje demise, tak jsem musel odejít,“ říká šéfkuchař Josef Pindur, který letos pro alsaskou restauraci Maison Kieny jako šéfkuchař obhájil hvězdu MICHELIN Guide.

50:36

VisitChef Podcast

Vydává: Ján Chovanec

Tým zkušených novinářů každý den odhaluje gastronomické zákulisí a mapuje příběhy, které hýbou Českem a světem. Naučně-publicistický podcast vydává nezávislý online magazín o gastronomii VisitChef.

Web

Sezóna 1Epizoda 1022. leden 2023 33:04

Roman Kóňa: Mäso od Romana je koncept nastavený tak, aby sme tam o 10 rokov boli stále takí istí

„Verím, že Regal Burger zmenil slovenské gastro. Šokovali sme trh. Mäso na burger má byť súčasťou mäsiarskeho byznysu, ale kráľovskou disciplínou je steak. “ hovorí Roman Kóňa, zakladateľ konceptov Regal Burger a Mäso od Romana.

Sezóna 1Epizoda 12820. prosinec 2022 49:43

Adrián Michalčík: Pri World Class som neurobil kompromis. Som barman, ale šport mi dodáva energiu

„Na toto som sa pripravoval niekoľko rokov, profesne aj v súkromí som dospel a verím, že to bolo vidieť aj na World Classe. Potreboval som sa vyhodiť z komfortnej zóny,“ hovorí Adrián Michalčík, úradujúci World Class Bartender of the Year a Director of Mixology hotelového baru Pier42 v Osle.

Sezóna 1Epizoda 1277. prosinec 2022 18:34

Linda Rejfková: Největší výzvou vždy je vytvořit koktejl, který osloví co možná nejširší veřejnost

„Ve Vancouveru pře jedenácti lety ještě nebyla barmanská scéna rozvinutá, v Singapuru vám dávají možnost posouvat se stále dál. Tam se i zrodil můj sen stát se ambasadorkou,“ říká Linda Rejfková, ambassador rumu Brugal 1888 pro Českou a Slovenskou republiku.

Sezóna 1Epizoda 1266. prosinec 2022 36:11

Václav Šitner: Česká whisky má dobře našlápnuto. Výrobci české whisky by měli držet pohromadě

„Vždy byl můj sen vyrábět whisky. Dlouho jsme neměli dostatečné zařízení na to, abychom mohli říct – toto je whisky zplozená u nás, na Blatné,“ říká mistr destilatér Zámecké palírny Blatná, Václav Šitner.

Sezóna 1Epizoda 12529. listopad 2022 20:40

Jaroslav Kozdělka: Rukodělný chleba? Přesně poznám, kdo u nás který chleba dělal

„V České republice je hodně dobrých chlebů. Přidaná hodnota toho našeho je samotná pec. Zkoušeli jsme stejný chléb upéct jinde a nebylo to ono. Denně v Esce upečeme 580 až 700 chlebů,“ říká šéfpekař karlínské restaurace Eska, Jaroslav Kozdělka.

Sezóna 1Epizoda 12429. listopad 2022 57:24

Radek David: Fine dining u nás dělá maximálně šest restaurací. Michelin Guide nás hodnotí tvrdě

„Práce pro Jurije Kolesnikova a jeho restaurace La Veranda či Babiččina zahrada mi dala všechno. La Veranda měla na hvězdu. Připravuji svojí první knížku. V Aramarku je všechno transparentní, neexistuje žádná šedá ekonomika, jako v některých restauracích,“ říká kreativní šéfkuchař společnosti Aramark, Radek David.

Sezóna 1Epizoda 12318. listopad 2022 43:03

Klára Kollárová: Sommelierů, kteří na hosty mluví spatra, tu máme dost. Myslím, že to není správná cesta

„Vinograf bude pořád tak trochu můj. Extrémně důležitý je pro mě kontakt s hostem, cítím to jako gros své práce. Přetransformovat to do národní vrstvy bude největším úkolem, který cítím,“ říká první národní sommelier České republiky, Klára Kollárová.

Sezóna 1Epizoda 12211. listopad 2022 32:00

Miroslav Motyčka: Kvalitní sadařské pálenky do gastronomie patří. Je to zážitek

„Sadařské pálenky jsou limitované, ale chceme, aby byly co nejvíce dostupné. Sadařství je v Čechách a na Slovensku na ústupu. Nemůžeme se spoléhat na to, že vykoupíme dostatek kvalitního ovoce pro pálenky,“ říká člen představenstva společnosti Rudolf Jelínek, Miroslav Motyčka.

Sezóna 1Epizoda 1218. listopad 2022 24:00

Hanuljak knives: Baví nás vyrábět nože od začátku do konce, nechceme používat prefabrikáty

„První nůž jsme dělali stylem švajc a kladivo. Dnes jimi krájí v restauracích u nás i v zahraničí, kupují je ale i sběratelé. A také je hojně pořizují ženy svým mužům jako dárek,“ říkají bratři Kamil a Michal Hanuljakovi, kteří stojí za značkou Hanuljak knives.

Sezóna 1Epizoda 1206. listopad 2022 23:55

Jiří Hrachový: Chceme hosty, kteří přijdou do Výčepu na pivo překvapit. Kdo kdy jedl černou koprovku?

„Název Výčep je tak trochu zavádějící. Jsme jediná pivnice v republice, která dělá vrcholově hospodský fine dining,“ říká šéfkuchař pražského podniku Výčep, Jiří Hrachový.