Ranní klub
Epizoda 1559. září 2021

Poslechněte si podcast: Josef Klíma

Legenda investigativní žurnalistiky Josef Klíma hostem Ranního klubu na Expres FM.

30:23

Ranní klub

Vydává: Expres FM

Miloš Pokorný a jeho team vysílá na Expres FM každý všední den 7:00–10:00. Poslechnout si můžete výběr toho nejlepšího z vysílání: rozhovory, komentáře nejen aktuálního dění, či informace z e-sportu.

Web

Epizoda 470Před 2 týdny 23:54

Jiří Burian aka Kapitán Demo: Celá rapová scéna mě úplně nenávidí

Pozvání na rozhovor přijal hudebník, producent, DJ a moderátor veřejnosti známý především jako Kapitán Demo.  S Milošem a Bárou probrali dlouho očekávaný křest alba Mistr Světa Všeho, který proběhne 13. 5. 2023 v pražské O2 areně. 

Epizoda 46928. duben 2023 30:00

Lukáš Pavlásek: K napsání divadelní hry mě inspiroval Putin, diktátorům se lidi smáli vždycky

Hostem Ranního klubu byl herec a stand-up komik Lukáš Pavlásek. S Milošem Pokorným probral především svou novou divadelní hru Já, diktátor, kterou uvádí v Divadle Broadway, prozradil ale něco i o své další tvorbě.   

Epizoda 46827. duben 2023 31:02

Ondřej Sokol o divadle, filmu, moderování soutěžního pořadu Na lovu i konci Partičky

Herec, režisér, moderátor, překladatel. Rodák ze Šumperka vystudoval obory činoherní herectví a činoherní režie na pražské DAMU, poté studoval dokumentární tvorbu na FAMU. Začínal jako herec a režisér v Městském divadle Mladá Boleslav, od roku 1999 je až dodnes kmenovým hercem a režisérem pražského Činoherního klubu. Na svém kontě má přes třicet divadelních, televizních a filmových režií, více než šedesát divadelních, televizních a filmových hereckých rolí a minimálně deset her přeložil. Za svou práci získal mnoho ocenění, např. dvě Ceny Alfréda Radoka, Cenu Sazky a Divadelních novin, Cenu Thálie, několik cen TýTý a dalších anket popularity a také nespočet nominací (Český lev, Mezinárodní televizní festival v Monte Carlu atd.). Je spolutvůrcem zábavných pořadů Partička, Nádraží, Velmi křehké větve, vystupuje v hudebních videoklipech či dokumentárních projektech. V roce 2014 měl premiéru film Krásno, jehož je spoluautorem a režisérem a hrál v něm jednu z hlavních rolí. V roce 2018 zaujal hlavní rolí v seriálu Rédl (režie Jan Hřebejk). Několik let moderuje zábavnou pěveckou show Tvoje tvář má známý hlas a jiné projekty. Momentálně se intenzivně věnuje divadelní režii, moderaci a hraní v divadlech, ve filmech a seriálech. S divadlem Studio DVA spolupracoval jako režisér na několika hudebních projektech (Hello, Dolly!, Vánoční koleda, Evita, Funny Girl) a činoherních projektech Misery a Tři grácie z umakartu. Od října 2015 má divadlo na repertoáru také celovečerní stand-up comedy Ondřeje Sokola Celebrity. 

Epizoda 46726. duben 2023 24:38

Fotografka Alžběta Jungrová v Ranním klubu

Alžběta Jungrová (1978) začala fotografovat na základní škole a vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici. Poté pracovala pro deník MF Dnes a pro redakce Hospodářských a Lidových novin. V letech 2000 až 2002 žila v USA a v Londýně.V současnosti působí ve svobodném povolání, zastupuje ji jedna z nejprestižnějších agentur v oboru komerční fotografie 4D Photo. Pracuje na několika dokumentárních projektech a vytváří na zakázku reportážní fotografie, reklamy, fashion story, portréty… Výstava Alžběty Jungrové ve VFN! 19. dubna se otevřely dveře Staré prádelny VFN a veřejnosti se představil netradiční kulturní projekt. Fotografka Alžběta Jungrová pořádá svou dosud největší výstavu mapující její tvorbu za uplynulou dekádu právě zde. Netradiční a originální nemocniční galerie na ploše o rozloze 500 m2 nabídne divákům možnost prohlédnout si fotografické objekty známé umělkyně opravdu zblízka. 

Epizoda 46621. duben 2023 21:49

Michal Hrůza o zpacifikování násilníka, novém albu i psaní hitů

Praha má nového hrdinu, který zpacifikoval násilníka. Michal Hrůza je však především zpěvák a skladatel mnoha známých hitů,  takže témata rozhovoru se točila i ohledně koncertů, filmové hudby nebo nových skladeb.

Epizoda 46515. duben 2023 25:31

Režisér a scénarista Jan Pachl o nové minisérii Volha

JAN PACHL po pražském gymnáziu Na Vítězné pláni absolvoval v roce 1999 režii na Soukromé vyšší odborné škole filmové v Písku a na pražské FAMU (2002–2007). Jako scenárista či spoluscenárista a režisér se podílel na několika televizních pořadech (mimo jiné Na cestě) a na seriálech Trapasy (2007), Ať žijí rytíři! (2009) nebo Škoda lásky (2013; 2015). Prosadil se temnými krimi seriály Cirkus Bukowsky (2012; 2014) a Rapl (2016, 2019). V kriminálním žánru debutoval i na filmovém plátně dvěma životopisnými snímky o Radovanu Krejčířovi Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan. Pracoval též na reklamních spotech pro Českou televizi a pro soukromé televize (například MTV). – Filmografie: (námět, scénář a režie) studentské kr. filmy Ultimátum (1999), Empirie (2001), Nosnost pro 2 osoby (2001), Pitstop (2001), Hostel (2002), Tady se dějou věci (2002) a Runway (2006), dvoudílný thriller podle knih investigativního novináře Jaroslava Kmenty o známém zločinci Radovanu Krejčířovi Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan (2015), detektivní komedie na motivy stejnojmenné knihy Marie Poledňáková Ten, kdo tě miloval (2018; režie, sc.). VOLHA - Padesátá léta byla podle převažujícího mínění temným obdobím stalinismu. Pak přišla liberalizace a zlatá šedesátá. Co si ale počít s normalizací? Minisérie Volha nabízí odpověď, která se mnohým nebude líbit. Více ZDE [https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kultura-svine-od-prvni-minuty-hrdina-serialu-volha-by-se-prosadil-v-kazdem-rezimu-229189]

Epizoda 46414. duben 2023 22:29

Jan Kříž: Mám pocit, že český muzikál se posouvá tím správným směrem dopředu

Hostem Ranního klubu byl muzikálový herec Jan Kříž. Získal dvě ceny Thálie, prorazil také v Německu a režíroval muzikál Biograf Láska. O tom všem a plánech do budoucna si povídal s Milošem Pokorným.

Epizoda 46314. duben 2023 27:08

David Suchařípa o golfu, závodech rallye i úspěšné sérii Klenoty s vůní benzinu

Narozen roku 1965, syn Leoše Suchařípy. Vystudoval pražskou konzervatoř a první angažmá nastoupil v Táboře. Od roku 1996 je hercem na volné noze. Vystupoval v Divadle Bez Zábradlí, v Činoherním klubu, v Divadle Na Fidlovačce (Šumař na střeše, Muž z La Manchy), Divadle Pod Palmovkou (Kean) nebo v Divadle Kalich (muzikál Tajemství), hrál Kenta v Králi Learovi na Letních shakespearovských slavnostech, následující léta jsme ho mohli vidět na Pražském hradě také v Romeovi a Julii nebo Shakespearovských šašcích.

Epizoda 46213. duben 2023 31:05

Zdeněk Pohlreich: Mám v počítači koncept nové restaurace, zatím sbírám odvahu ji rozběhnout

Hostem Ranního klubu byl populární šéfkuchař a průvodce televizními show, Zdeněk Pohlreich. S Milošem Pokorným a Bárou Hacsi probrali legendárního kluka s kamením, hospody,které prošly pořadem Ano, šéfe nebo Zdeňkův restaurační byznys. 

Epizoda 46131. březen 2023 27:04

Petr Švancara: V Survivoru jsem doslova odpadl, za Lužánky budu bojovat

Hostem Ranního klubu byl fotbalista a účastník reality show Survivor Petr Švancara. S Milošem Pokorným probrali nejen pobyt na pustém ostrově bez jídla, ale také chystanou talk show nebo jeho životní projekt, záchranu brněnského stadionu Za Lužánkami.