Večerní show
Epizoda 4116. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Josef Dostál a Radek Šlouf

Kluci bronzoví Josef Dostál a Radek Šlouf na rozhovoru ve Večerní show

32:55

Večerní show

Vydává: Expres FM

Ne zcela korektní podcast dvojice Vlado a Radek, kteří se ve svém vysílání nebojí ničeho a žádná otázka jim není cizí. Výběr z večerního vysílání na Expres FM si můžete poslechnout v tomto podcastu.

Web

Epizoda 188Před šesti dny 27:55

Zuzana Poláková ze združení Auto-Mat o cyklistické dopravě

Spolek AutoMat prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Podporuje veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přináší inspiraci z evropských metropolí a aktivizuje lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. Dohlíží na politiky a efektivní využití veřejných peněz. Společně s námi tvoří město, ve kterém chceme žít.

Epizoda 18712. srpen 2022 19:39

Kato z Prago Union o nové desce Příduhned i chystaném koncertu

Nové album Prago Union se jmenuje Příduhned… a vychází 19. srpna! Jako první vlaštovku kapela právě vypustila singl „Marná“. Ačkoli by slova Marná a Příduhned… v souvislosti s Prago Union mohlo zvednout pár obočí, vše už je jasné a Prago plní plán oslav svých 20 let na scéně do puntíku. Když v červnu vypouštěli digitální kompilaci nevydaných skladeb Mimo Jiné, slibovali na prázdniny zcela novou desku. A přestože zatím poslední studiovka Made In Strašnice byla tou dobou jen rok mladá, tak svého slibu dostáli v plném rozsahu. Příduhned… je touto dobou již v lisu a čas působení Prago zvuku na naše sluchové aparáty zde připomíná rovných dvacet nových písní. K oslavám se připojili i hosté Rest, Prezident Lourajder a Johny Boss na mikrofonu a mnoho dalších se stavilo obsloužit i jiné studiové vybavení. Ti, kdo slyšeli, dosud pjejí jenom chválu, takže nezbývá, než se těšit na 19. srpen.

Epizoda 1869. srpen 2022 29:54

Jan Koller o fotbalové kariéře a novém dokumentu Příběh obyčejného kluka

Sparťan se slabostí pro Bohemku, hráč s největší velikostí kopaček a především excelentní útočník, to je Jan Koller, který nám přišel povyprávět o své kariéře a zbrusu novém dokumentu.

Epizoda 1851. srpen 2022 31:26

Hudebník Andy Čermák o své první sólové desce Secret December

Andy Čermák z kapely Sunflower Caravan má venku svou první desku. Proč vydání nabralo zpoždění a jak jde jeho sólová kariéra dohromady s původní kapelou?

Epizoda 18427. červenec 2022 06:24

Rozhovor s Liamem Gallagherem o novém albu, pandemii, Oasis, bratru Noelovi i Manchester City

Liam u příležitosti vydání posledního titulu C'mon You Know poskytl rádiu Expres FM rozhovor, ve kterém pohovořil o procesu vzniku třetího alba, pandemii, Oasis, Noelovi i Manchester City. Liam Gallagher tvořil s bráchou Noelem kostru jedné z největších kapel v britských dějinách. Oasis jsou ostrovní rockovou legendou, jejich album Be Here Now z roku 1997 bylo do listopadu 2015 s prodejem 424 tisíc kopií v prvním týdnu po vydání nejlépe startujícím titulem v anglické historii. Média za kanálem La Manche dodnes sní o návratu Oasis, ten je však vzhledem k nevraživosti mezi oběma bratry, kteří se vzájemně nemohou vystát, velmi nepravděpodobný. Po rozpadu legendy si Liam založil vlastní kapelu, s Beady Eye ale na úspěch Oasis ani zdaleka nenavázal. Jeho kariéru restartovala až sólová tvorba, především skvělé album As You Were z roku 2017.

Epizoda 18313. červenec 2022 25:15

50 nejlepších alb hudební historie podle Expres FM! 1. místo The Beatles - Revolver

Od nahrání desky Rubber Soul neuplynul ani rok a nejslavnější kapela světa (slovy Johna Lennona dokonce slavnější než Ježíš Kristus) má namířeno nazpět do studia aby začala pracovat na sedmé řadovce, která měla znít docela jinak než cokoliv co předtím kapela vydala. Pár týdnů po vydání desky The Revolver se kapela úplně naposledy představuje americkému a vlastně zároveň platícímu publiku vůbec, aniž by z téhle výjimečné desky zazněla jediná nota. Důvodem pro absenci v jejich setlistu je právě technická stránka nahraných skladeb, ale i konzervatismus jejich publika. Takový je tedy, alespoň ve zkratce, příběh nejlepší desky hudební historie podle Expres FM. O Beatles toho bylo řečeno a napsáno tolik – a jejich příběh je téměř mýtický – že je těžké shrnout jejich kariéru, aniž bychom znovu nezopakovali klišé, která už desítky milionů skalních fanoušků znají. Bezpochyby byli největším a nejvlivnějším počinem rockové éry a zavedli do populární hudby více inovací než kterákoli jiná skupina své doby. Navíc byli jedni z mála umělců jakéhokoli oboru, kteří byli zároveň nejlepší i nejoblíbenější v tom, co dělali.

Epizoda 1826. červenec 2022 04:39

50 nejlepších alb hudební historie podle Expres FM! 2. místo Nirvana - Nevermind

Psal se rok 1991, když se v Praze podepsal protokol o zániku Varšavské smlouvy a o pár měsíců později se rozpadnul Sovětský svaz. Nás ale zajímá hudba z tohoto roku. V září 1991 totiž vychází možná ta nejlepší rocková deska vůbec. Poslední velká deska, která mění svět hudby. Album Nevermind od Nirvany. Deska Nevermind je poslední z těch totálních desek, které doslova změnily svět. Poslední z těch alb, které vydávaly kapely jako The Beatles, Rolling Stones, Led Zeppelin, Black Sabbath nebo Queen a jako poslední právě Nirvana. Ty desky, které byly společenskou událostí, a každý o nich prostě věděl, protože jich byla plná média. I když i dnes jsou rockové kapely, co vyprodávají stadiony, nikdy už se od té doby nejednalo o tak významnou celospolečenskou událost. Druhá deska Nirvany dostala alternativní rock na vrchol hitparád a otevřela tak dveře dalším rockovým a indie kapelám. Jedná se o jednu z nejlepších desek devadesátých let, která se pravidelně objevuje v žebříčcích těch nejlepších alb hudební historie, a my jí v naší padesátce řadíme na druhé místo.

Epizoda 18129. červen 2022 04:41

50 nejlepších alb hudební historie podle Expres FM! 3. místo Marvin Gaye - What's Going On

Stejně jako před týdnem nás dnešní výjimečná deska zavede do roku 1971. V tomto roce se otevírá prvních 23 km dálnice D1, v USA začal platit zákaz reklamy na cigarety v TV, no a u nás a ve světě měly premiéru filmy: Dívka na koštěti, Metráček, Mechanický pomeranč nebo Formanův Taking Off. Jako každý průkopník má za sebou Marvin Gaye desítky následovníků. Když v roce 1984 tragicky zemřel rukou svého otce, odcházel jako největší soulový hlas své doby. Jeho deska What's Going On, která letos slaví 51 let od svého vydání, (vyšla 21 května 1971) se od té doby pravidelně umisťuje na těch nejvyšších příčkách všech žebříčků a samozřejmě i v tom našem. Mezi 50 nejlepších alb hudební historie za Expres FM je třetí nejlepší!

Epizoda 18027. červen 2022 04:09

Večerní kalendárium Saskie Burešové (26. týden): Radiohead na vrcholu, komiks o Kiss, narozeniny Missy Elliott a první walkman

V pondělí je to 28 let, co dala velká hudební kapela svůj nový song zdarma ke stažení na internet. Těmi prvními byla kapela Aerosmith, kterým to v roce 1994 přišlo, jako dobrý nápad. Postupně se to trochu vymklo kontrole a hudbu, která je volně ke stažení už nenahazují interpreti, ale fanoušci a interpreti se tomu vehementně brání. Úspěšné album tu máme i na středu 29. června. Ve středu to budou 4 roky, co Drake vydal dvoj album Scorpion, na který zvládnul nacpat hned 25 songů. Mezi ty nejznámější patří singly God's Plan nebo Nice For What. Ve čtvrtek 30. června to bude 45 let, co společnost Marvel vydala komiks založený na rockové kapele Kiss. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, až na to, že při tvorbě byla použita jejich vlastní krev. Pokud se v pátek dostanete někam na bar, tak si dejte drink na Missy Elliott. Slavné raperce bude 51 let. Ten čas docela letí, co? Tak vše nejlepší. Zajímavé výročí připadá na sobotu. Netýká se sice žádné kapely ani interpreta, ale dopad na hudbu tato událost určitě měla. 2. července 1979 totiž společnost Sony začala prodávat prvního Walkmana. Energii i bez tužkovek Vám přeje, nejen do tohoto týdne, ale i letních prázdnin, které jsou před námi. Tak se mějte fajn. Vaše Saskia Burešová.

Epizoda 17923. červen 2022 27:48

Šampion UFC Jiří Procházka o cestě za titulem i budoucích soupeřích

Jiří „BJP“ Procházka je český bojovník ve smíšených bojových uměních. V současnosti soutěží v organizaci UFC, kde je šampionem v polotěžké váhové kategorii. Je bývalý šampion japonské organizace Rizin Fighting Federation v polotěžké váze. Mezi jeho další úspěchy patří zisk titulu organizace GCF v roce 2013.