Dvě minuty
Epizoda 12123. březen 2021

Poslechněte si podcast: Jolana Humpálová: Klíče v pěsti. Strach na noční ulici nesmí být normální

Vražda Sarah Everardové vyvolala diskusi o bezpečnosti žen na veřejnosti v Británii. A nejen tam. Při cestě tmou se útoků a obtěžování od mužů bojí i Češky.

02:17

Dvě minuty

Vydává: Seznam Zprávy

Jindřich Šídlo, Lucie Stuchlíková, Martin Čaban, Miloš Čermák, Veronika Lehovcová Suchá a další autoři Seznam Zpráv ve dvou minutách glosují aktuální dění. Každý všední den na SZ.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 431Před dvěma dny 02:44

Adam Maršál: Kočárek v MHD jako hromosvod lidské malosti

Zdá se, že stačí ukázat cíl a lidé zahájí palbu. Aktuálním terčem jsou matky s kočárky v hromadné dopravě.

Epizoda 429Před týdnem 03:31

Václav Dolejší: Panika na Hradě, Zemanovci se opevňují

Skoro to vypadá, že by Petr Pavel byl nejraději, aby soud předběžným opatřením nařídil dosluhující hlavě státu a jejím lidem, aby už nic nedělali a ničeho se raději nedotýkali.

Epizoda 428Před 2 týdny 02:18

Lucie Stuchlíková: Babiš vám vysvětlí, jak máte žít

Na Babišových mítincích pamětníci komunismu s nostalgií vzpomínají na umístěnky. Jenže to má háček - tahle nostalgie funguje, jen když se týká těch druhých.

Epizoda 427Před 3 týdny 04:24

Václav Dolejší: Co se stane, když Babiš prohraje

V hnutí ANO je cítit pnutí, které se uvolní po prezidentské volbě. Buď skončí očistou, nebo čistkami.

Epizoda 426Před 3 týdny 05:13

Miloš Čermák: K čemu by byl ten nejlepší? Dobrý prezident bohatě stačí

S prezidentem nebudeme jezdit na dovolenou ani chodit na pivo. Není to ten, koho požádáme, aby nám doma zaléval kytky. Kdybychom při jeho volbě odložili své vysoké nároky, ušetřili bychom si spousty sporů, rozčilení a zlé krve.

Epizoda 425Před 3 týdny 03:33

Adam Maršál: Babiš, nebo Pavel? Když místo řízku dostanete cordon bleu

Proč jsou lidé čím dál méně ochotní akceptovat, že volby dopadly jinak, než si přáli?

Epizoda 42412. leden 2023 02:54

Šárka Kabátová: Usmějte se, budoucí prezidente. Může to rozhodnout volby

V prezidentské volbě veřejnost neodpouští nic a chová se často dost iracionálně.

Epizoda 42310. leden 2023 02:36

Veronika Lahovcová: Válek v lékové krizi zaspal. Panika ho předběhla

Kombinace strachu o zdraví, nedostatku informací, a naopak přemíry „informací“ ze sociálních sítí tvoří nebezpečnou směs. Když nic jiného, tohle nás mohla naučit pandemie. Ministr zdravotnictví ale jako by při této lekci chyběl.

Epizoda 4224. leden 2023 02:51

Lucie Stuchlíková: Deset důvodů, proč mě nevolit.“ Je to dobrá strategie?

Danuše Nerudová zveřejnila „10 důvodů, proč (ne)volit Danuši Nerudovou“ [https://medium.seznam.cz/clanek/danuse-nerudova-10-duvodu-proc-ne-volit-danusi-nerudovou-1517]. Nejde o žádnou sebereflexi, ale o výběr z řetězových mailů, které o prezidentské kandidátce kolují a které se snaží vyvracet. - - - Archiv všech glos najdete zde [https://www.seznamzpravy.cz/sekce/dve-minuty?timeline%E2%80%93pageItem=119229], další podcasty Seznam Zpráv tady [https://www.seznamzpravy.cz/sekce/podcasty-rozhovory-audio]. Poslouchejte nás také ve své oblíbené podcastové aplikaci nebo na Podcasty.cz [https://podcasty.seznam.cz/]. Naše články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@firma.seznam.cz [audio@firma.seznam.cz].  Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram  [http://instagram.com/seznamzpravy] Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky. Vznikají v zázemí Seznam.cz.

Epizoda 42122. prosinec 2022 02:37

Adama Maršál: Vánoční glosa o stromečku a salátu šarivari

České vánoční tradice se zdánlivě nemění. Co se mění, je náš pohled na ně. Máte živý stromek? Pocit viny není na místě, uhlíkovou stopu z rozkladu na skleníkové plyny vyvažují jiné benefity.