Press klub
3. únor 2020

Poslechněte si podcast: Jiří Žák: Škola smyku dokáže zachránit život. Doporučoval bych ji každému alespoň dvakrát ročně

Hostem Press klubu byl dopravní expert Jiří Žák. Je potřeba před každou zimou absolvovat školu smyku? A co si myslí o řidičském průkazu na zkoušku pro mladé řidiče? Poslechněte si celý rozhovor!

18:44

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 16:47

Jiří Šedivý: Jaká je skutečná pravda o nehodě Prigožina, se asi nikdy nedozvíme

Poslední dny slýcháme o tom, že se Ukrajině daří dobývat zpět svá území. Podle bývalé náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivýého, to ale jsou spíše taktická vítězství. Rusko si stále své pozice hlídá, jen je to místy bolí méně. Jiří Šedivý byl hostem Press Klubu Frekvence 1. Romana Navarová se ho ptala taky na aktuální zásah policie u Armády ČR, nebo na jeho názor na nehodu šéfa Wagnerovců - Prigožina. Poslechněte si celý pořad.

Před třemi dny 17:01

Bohuslav Svoboda: Zpoplatnění vjezdu do centra jednou přijde! Nyní o tom nejednáme

Zpoplatnění vjezdu do centra bude nevyhnutelné. Funguje to tak všude na světě, jde jen o to, aby bylo zavedeno celoplošně a ve správný čas. Nyní o tom nejednáme. Řekl v Press klubu primátor Prahy Bohuslav Svoboda. Řešila se také třicítka či parkování v okrajových částech města. Dostavba nového úseku metra by v případě optimálního průběhu měla být hotova v roce 2030.

Před šesti dny 18:19

Vojtěch Nouzák: Jeden týden musíte udělat lidovku, druhý pro ty chytřejší

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl režisér Vojtěch Nouzák. Moderátorce Heleně Šulcové například řekl, že to, co vidí diváci v televizní talk show, může být jen zlomek z natočeného času. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 15:58

Zdeněk Zajíček: Potřebujeme, aby investoři neodcházeli jinam

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček. Moderátorka Romana Navarová s ním řešila například naší soběstačnost v energetice. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 16:53

Petr Vosála: Kyberútoky sílí, jde už o miliardy korun

Expert na kyberbezpečnost České bankovní asociace Petr Vosála varuje v Press klubu! Oproti roku 2021 se počet kybernetických útoků více než zdvojnásobil. A nejjednodušším terčem je klient samotný, který je nepozorný. Aktuálně se částky, o kterých padla řeč pohybují ve stovkách milionů až jednotek miliard. Jak podvodníci útočí a jak se bránit? I to byla témata debaty s Romanou Navarovou.

Před týdnem 16:44

Ekonomka Ilona Švihlíková: Vláda má nástroje na snížení cen potravin, zatím je ale nepoužila

Vládní úsporný balíček je téma, které rezonuje společností od jeho představení. Opozice jej kritizuje, protože lidi připraví o peníze, odboráři se bojí horších podmínek pro zaměstnance. Vláda ale tvrdí, že bez škrtů se neobejdeme. Přitom podle ekonomky Ilony Švihlíkové má spoustu možností, jak rozpočet rovnat. Zatím je ale nepoužívá. Poslechněte si celý rozhovor s Romanou Navarovou.

Před týdnem 15:46

Andrej Babiš: Mluvil jsem, abych zabránil vyšším daním

Šéf ANO a bývalý premiér Andrej Babiš hovořil 6 hodin ve Sněmovně, aby zabránil zvyšování daní. Piráti podle něho hrají divadlo a je to panoptikum. Babiš prozradil také, kde nakupuje koblihy, co si myslí o České televizi nebo jak to je s vlastnictvím Agrofertu. Řekl, že je to jeho firma!

Před týdnem 16:12

Milan Sova: Když se nám zdají nesmysly, nic to neznamená

Ve spánku trávíme asi třetinu života, říká host pátečního Press klubu Frekvence 1, přednosta plicní kliniky FN Brno a bývalý vedoucí spánkové laboratoře, Milan Sova. Čas potřebný pro spánek je podle něj velmi individuální. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

Před 2 týdny 16:38

Renata Zajíčková: K masovému propouštění ve školství nedojde

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla poslankyně za ODS a starostka Prahy 5 Renata Zajíčková. Moderátorce Romaně Navarové například řekla, že prodloužení povinné školní docházky je stále ve hře. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 16:28

Jan Souček: Zvýšení poplatku zajistí stabilizaci, bral bych německý model

Nově zvolený generální ředitel České televize Jan Souček se v Press klubu vyjádřil k případné nové výši koncesionářských poplatků. Blýská se na lepší časy, ale reálně si představuje, že by měly dosahovat dvou stovek. I současný návrh by měl být dobrým předpokladem pro stabilizaci v dalších pěti letech. Líbí se mu německý model, který také vysvětlil. Souček prozradil také to, kam poputují zvýšené peníze. A je rád, že měl v Brně na vedoucích pozicích ve velkém počtu také ženy.