- Podcasty
- dCast

Poslechněte si podcast: Jiří Švihálek: Vývoj cen protézy nenajdete na Heurece
Úspěšný blogger Jiří Švihálek, alias Pacholek, popisuje s nadhledem příběh návratu do života po vážné dopravní nehodě na motorce. Vyhrál Magnesii Literu, bodoval v Křišťálové lupě, vydal knížku a je aktivnější, než kdy dřív. Plánů má spoustu, teď jenom, aby to noha dovolila, říká.
dCast
Podcasty Deloitte Česká republika.
Jakub Machka a Michal Čábela: Zdravotnický personál není úplně zvyklý si měnit hesla, je potřeba změnit historické návyky
Jaký je aktuální stav kybernetického zabezpečení v nemocničních zařízeních? Jak změní tento segment směrnice NIS2? Jak se k tématu staví stát? Co přesně dělá manažer kybernetické bezpečnosti ve fakultní nemocnici? A jaké jsou nejčastější cíle hackerských útoků? Hosty podcastu byli Jakub Machka, který se stará o kybernetické zabezpečení ve fakultní nemocnici Plzeň a Michal Čábela, který je ředitel v Risk týmu v Deloitte. Pusťte si to do uší.
Martin Palán: Filmový business máme jak v Evropě, tak v Kalifornii
Tentokrát jsme zpovídali Martina Palána, který je CEO společnosti Bontonfilm. Ta se po více než třiceti letech své existence řadí mezi nejvýznamnější zábavní společnosti ve střední Evropě. Filmům se věnuje se vším všudy, od scénáře až po tvorbu e-shopu. Jak se transformoval kinematografický business za poslední roky? Jaké filmy má Bontonfilm pod svými křídly? Jaké je obchodovat s giganty jako Netflix? A jaká je vize společnosti do budoucna? Pusťte si to do uší!
Filip Kejla: To že má někdo milion sledujících na sociálních sítích z něho nedělá dobrého investičního poradce
V novém podcastu jsme vyzpovídali investičního experta Filipa Kejlu. Filip má víc než 25 let zkušeností v investičních společnostech, mimo jiné u Wood Company, Raiffeisenbank a BH Securities. Nyní řídí platformu Investorees, která se zaměřuje na exkluzivní péči o klienty a zároveň rozvíjí finanční gramotnost na českém trhu. Jaká byla cesta od nápadu až po samotnou realizaci? Co platforma nabízí svým uživatelům? Proč by měl mít klient Investorees minimálně 1 000 000 Eur? Jak se obecně změnily trendy v investování? A proč nevěřit všem investičním radám z YouTube? Pusťe si to do uší!
Globální mobilita zaměstnanců: Vysílání zaměstnanců z pohledu Slovenska
Tento díl je věnován fungování EU Směrnice o vysílání pracovníků mezi Českem a Slovenskem. O tom, jak se liší administrativní a hmotné povinnostmi zaměstnavatele mezi Směrnicí implementovanou v Česku a na Slovensku si Lucie Filingerová, která v Deloitte pracuje v týmu Globální mobility povídá s manažerkou daňového oddělení Janou Mervovou a advokáema, specializujícím se na pracovní právo, Pavlem Bejšovcem.
Globální mobilita zaměstnanců: Kontroly ze strany úřadů spojené s EU směrnicí
Se směrnicí EU o vysílání pracovníků do zahraničí jsou spojeny i kontroly ze strany úřadů. Jak kontrolám předcházet, jak se na ty již nevyhnutelné připravit a které sankce a pokuty můžete od úřadů očekávat rozebírá Lucie Filingerová, která v Deloitte pracuje v týmu Globální mobility s expertkou na odměňování zaměstnanců, Lucií Rolnou a advokátem, specializujícím se na pracovní právo, Pavlem Bejšovcem.
Zuzana Ondrejová a David Polach: Nejvíce trendy k investování jsou oblasti cybersecurity nebo metaverse
Které segmenty jsou aktuálně nejzajímavější pro investice? Jak je na tom česká startupová scéna? A co potřebuje firma, aby se stala jednorožcem? David Polach a Zuzana Ondrejová jsou principálové fondu JT Ventures a v našem dcastu prozradili nejen jak to chodí v JT Ventures, ale i jak je na tom tuzemská i zahraniční businessová scéna. Pusťte si to do uší.
Globální mobilita zaměstnanců: Administrativní povinnosti zaměstnavatelů
Administrativní povinnosti zaměstnavatelů spojené s EU Směrnicí o vysílání pracovníků do zahraničí jsou předmětem tohoto dílu podcastu o Globální mobilitě zaměstnanců. Tentokrát si Lucie Filingerová, která v Deloitte pracuje v týmu Globální mobility, pozvala specialistu na imigrační služby, Aleše Průchu. Dozvíte se například, jakou formou, v jakých termínech a jakým úřadům má zaměstnavatel povinnost informace o vysílání pracovníků sdělit.
Globální mobilita zaměstnanců: Přeshraniční vysílání zaměstnanců z pohledu pracovního práva
Jaké materiální povinnosti klade na zaměstnavatele evropská směrnice o vysílání pracovníků do zahraničí? Lucie Filingerová, Senior manažerka z týmu Globální mobility, si tentokrát pozvala kolegy Pavla Bejšovce a Václava Bělohoubka z advokátní kanceláře Deloitte Legal. Společně se věnují právní stránce směrnice. Pozn. autorů: V úvodu podcastu uvádíme, že minimální mzda v Německu činí od 1. 7. 2022 částku ve výši 10,45 EUR na hodinu. Upozorňujeme, že tato částka se od 1. 10. 2022 znovu zvýšila, a to na 12 EUR na hodinu.
Daniel Hejl: Productboard používá třeba společnost Disney
Daniel Hejl je spoluzakladatelem a technologickým ředitelem nejhodnotnějšího českého startupu Productboard. Proč si Dan nikdy neřekl o první výplatu? Jaká byla cesta firmy z bytu v Kalifornii až ke globálnímu softwarovému hráči? Poslechněte si o tom, jak se Productboard dostal k nejzvučnějším investorům. Pusťte si to do uší! Ptali jsme se Dana také na to, co bylo jeho nejtěžším business rozhodnutím. Rozhovor jsme dělali ještě před propouštěním, které firma v listopadu 2022 oznámila. Zpětně nám Dan potvrdil, že právě propouštění bylo nejtěžší rozhodnutí v jeho dosavadní kariéře.
Globální mobilita zaměstnanců: Přeshraniční vysílání zaměstnanců podle pracovního práva
Vysílání zaměstnanců v rámci EU je první oblastí, jíž se věnujeme v nové sérii podcastů o globální mobilitě. Lucie Filingerová, která v Deloitte pracuje v týmu Globální mobility si pozvala Lucie Rolná a Pavel Bejšovec, aby vás hned na začátek uvedli do problematiky, kterou pokrývá Směrnice EU o vysílání pracovníků. Ta zaměstnavatelům přináší nemalé povinnosti. Které to jsou a do jakých oblastí ve firmě zasahují?