Odpolední interview
9. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Jiří Somerlík vede klub důchodců, kteří profesní život spojili s ŽDB

Železárny a drátovny Bohumín už jsou minulostí, ale vzpomínky těch, kteří s nimi byli profesně spojeni, zůstaly. Sdílejí je ve společném klubu důchodců pod vedením Jiřího Somerlíka. Scházejí se každý druhý čtvrtek v měsíci v klubovně holubářů v Dolní Lutyni.

10:58

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před třemi dny 10:07

V podkroví úřadu ve Skotnici najdete zajímavou podívanou

Podrbat pod bradou ukázkového kozla, osahat si starý žebřiňák nebo rozhýbat pračku kývačku. Muzeum venkovského života a zemědělství ve Skotnici dovoluje svým návštěvníkům mnoho a dopřává jim opravdovou ochutnávku starých časů.

Před čtyřmi dny 10:02

Dlouholetý šéf ostravského baletu Igor Vejsada dnes cestuje po světě s Pražským komorním baletem

Baletní mistr Igor Vejsada spojil na dvacet let svůj život s Národním divadlem moravskoslezským. Na jubilejní 20. ročník Svatováclavského hudebního festivalu přijel s Pražským komorním baletem a Zemlinského kvartetem.

Před pěti dny 09:32

Kouzlo babiččiny kuchyně. Netradiční výstavu připravil spolek Sousedé 55 plus

Zámecký klub v Hlučíně se na tento víkend proměnil v útulnou babiččinu kuchyň. Spolek Sousedé 55 plus tam připravil svou další amatérskou výstavu.

Před týdnem 10:27

Oživit denní program seniorům v bystřickém DPS pomáhají i virtuální brýle

Novou zábavu i poznávání. Díky virtuální realitě teď mohou senioři z Domova s pečovatelskou službou v Bystřici na Třinecku cestovat po světě. A nejen to. S pomocí speciálních brýlí se projdou po lese nebo si zatančí s krásnými tanečnicemi. Brýle má zařízení zapůjčené díky projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.

Před týdnem 11:18

Pomalu se mu blíží osmdesátka, ale výtvarník Petr Boreček z Třince je stále velmi tvůrčí

Výtvarník Petr Boreček z třineckých Oldřichovic odhalil před pár dny svoji další sochu. A to před Domem s pečovatelskou službou v Bystřici. Vedle soch je také autorem řady obrazů a v poslední době i fotografií.

Před týdnem 10:04

Obecní knihovna v Bašce slouží také jako galerie místních tvůrců a umělců

Knihovna v Bašce je všestrannou kulturní institucí. Kromě knihovnických služeb čtenářům nabízí taky kulturní vyžití a provozuje třeba galerii.

Před týdnem 10:45

Muzikanti a přátelé si koncertem připomněli nedožité osmdesátiny Jaroslava Wykrenta

Řada muzikantů se střídala minulou neděli na pódiu Městského domu v Přerově u příležitosti nedožitých osmdesátin skladatele, textaře, básníka a písničkáře Jaroslava Wykrenta. Koncertem, který natáčel Český rozhlas, provázel Ivan Němeček, kapelník In Blue.

Před týdnem 08:23

Rukopis je stejný identifikátor člověka jako jeho otisk prstu, tvrdí grafoložka

Zda je člověk energický, má ostré lokty, dodržuje pravidla či naopak má sklony k agresivitě. To vše prý lze podle grafoložky Jitky Zahrádkové vyčíst z rukopisu. Vyzpovídali jsme ji na nedávném ostravském veletrhu Zdraví a Duše.

Před 2 týdny 11:24

Nebyla spokojena s nabídkou na jiných trzích, tak založila vlastní

Kousek nábřeží vedle Sýkorova mostu v Ostravě se v teplých měsících pravidelně uzavíral vozidlům. Zázemí tam pak našly i Trhy, co se hledají.

Před 2 týdny 11:56

Příval energie a dobrá nálada. Na setkání seniorů v Petrovicích u Karviné

Kafíčkáři. To je parta lidí v seniorském věku, kteří se pravidelně potkávají na schůzkách v Petrovicích u Karviné. Jestli si ale představujete pouhé posezení u kafe, tak vás vyvedeme z omylu. Jejich setkání jsou nadmíru činorodá a rádi něco bohulibého vyrábějí. Anebo jedou na výlet.