Konečně pátek
14. únor 2022

Poslechněte si podcast: Jiří Pohl: Evropa se k elektroautům dostává. Nikdo nechce být poslední, ale chceme to, co si svět žádá

Hostem Konečně pátek u Ondry Kubaly byl dopravní inženýr Jiří Pohl. Kdy začneme kupovat elektromobily? Je Evropa pozadu v tom, jak se chováme k elektromobilům? Jak jsou na tom emise, co se týče těchto vozů? Budeme na ně mít peníze a jak se bude vyvíjet jejich cena? Proč automobilky začaly do elektroaut investovat tolik peněz a energie? Poslechněte si rozhovor.

50:53

Konečně pátek

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před týdnem 32:13

Kamila Ulčová: Zima je přirozená věc a příroda ji potřebuje k regeneraci. My lidé to máme stejně

Do Konečně pátek dorazila neurokoučka Kamila Ulčová. Jak počasí ovlivňuje naši psychiku? Co je to, když jsme meteosenzitivní? Kdo je více citlivější na počasí? Jak bojovat proti zimním depkám? Proč bychom v zimě měli více odpočívat? A proč bychom si měli dělat malé radosti? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 2 týdny 30:25

Lukáš Janout: Na instagramu netáhnou jen krásné fotografie, ale i naprosté bizáry

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek byl minulý týden Lukáš Janout, architekt s velmi zajímavým instagramovým profilem. Na co se jeho profil zaměřuje? Kolik příspěvků už tam má? Jak ho napadlo začít zveřejňovat stavební bizáry? Dá se vyhrát slovní souboj s řemeslníkem? U jaké nepovedené stavby Lukáš nejvíc trpí? Jak se změnil náš pohled na bydlení, když stavíme dům? Je většina jeho fotek pouze z Česka nebo i ze světa? Jak se můžeme vyhnout "fušeřině"? Jak poznat kvalitního řemeslníka? To a mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru.

Před 3 týdny 32:51

Všichni chceme, abychom byli hned vzrušení a nažhavení. Potřebujeme se ale naučit sladit a dát si čas, radí sexkoučka

Hostem Pátečního pokecu byla sexkoučka Julie Gaia Poupětová. Probrali jsme taková témata jako ženský orgasmus, nejčastější sexuální mýty. O co je aktuálně mezi lidmi v sexuální poradně největší zájem? Jak vypadá kurz "Jak funguje žena?" a co je jeho poselstvím? Jaké věty jsou pro muže ve vztahu na černé listině? Poslechněte si rozhovor.

20. prosinec 2022 33:33

Dagmar Kludská: Rok 2023 bude lepší než ten letošní. Nastupuje rok vodního králíčka, který je něžný a citlivý

Hostem Ondry Kubaly v Konečně pátek byla kartářka Dagmar Kludská. Chtějí lidé vědět, jaký bude rok 2023 a jaký by mohl být? Chodí za ní spíše muži nebo ženy, a které věci chtějí muži hlavně vědět? A čeho se lidé nejvíce bojí? Poslechněte si rozhovor.

12. prosinec 2022 30:44

Vojtěch Šenkýř: Důkladná diagnostika je naprostý základ. Bez toho se bolesti nevyhnete

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek byl fyzioterapeut Vojtěch Šenkýř, který mimo jiné připravuje podcast FyzioLife a je zakladatelem FyzioMama. S čím chodí lidi nejčastěji k fyzioterapeutovi? Čím může člověk pomoct tomu, aby ho netrápila bolest zad. Jak ho napadlo založit projekt FyzioMama s cvičením pro maminky po porodu? A jak vypadá takový fyziotrénink ve fitku? To a mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru.

5. prosinec 2022 25:49

Jakub Přibyl: Lidé se špatně stravují. Chybí jim nutriční gramotnost

Jídlo a naše zdraví, to bylo hlavní téma Pátečního pokecu, kde byl hostem poradce pro výživu Jakub Přibyl. Proč se říká, že se Češi špatně stravují? Dělá snídaně opravdu základ dne? Jak si správně rozvrhnout bílkoviny do celého dne? Je půst správný? Poslechněte si rozhovor.

28. listopad 2022 30:51

Halina Šimková: V našem těle mohou existovat buněčné linie jiných lidí. Říká se tomu mikrochimérismus

Hostem pořadu Konečně pátek byla expertka na DNA a forenzní genetička Halina Šimková. V rozhovoru nám odtajnila pozadí vyšetřování v kriminalistice. Jak se sbírá forenzní materiál a následně se testuje? Máme šanci po sobě na nějakém místě nezanechat stopu? Poslechněte si rozhovor.

21. listopad 2022 30:34

Michal Nusko: Můžete mít sebekvalitnější suroviny, ale když sládek podcení čistotu, pivo nebude dobré

Hostem Ondry Kubaly v pořadu Konečně pátek na Frekvenci 1 byl sládek Michal Nusko. Co nám Čechům obecně nejvíc chutná? Co preferuje právě on? Které nejlepší pivo kdy v životě měl? Na které své pivo je nejvíc pyšný? Kdo nejvíc chodí do minipivovarů a co tam lidi nejvíc láká? A co návštěvníky nejvíc zajímá při otevřených dveřích a prohlídkách? To a mnohem víc se dozvíte, když si pustíte celý rozhovor.

16. listopad 2022 42:52

Jana Kopřivová: Spánek je velmi důležitý pro ukládání vzpomínek do dlouhodobé paměti

Hostem Večerního pokecu byla Jana Kopřivová z Národního ústavu duševního zdraví. Jak moc má na náš spánek vliv světlo? Jak moc důležité jsou první hodiny těsně po usnutí? Co se v naší hlavě děje, když usneme? Co to vlastně je spánek a existuje nějaký živočich, který nespí? Co mají se spánek společné emoce? A proč je nejlepší se něco snažit se naučit těsně před usnutím? Poslechněte si rozhovor.

7. listopad 2022 29:49

Lidé jsou líní na vztahu pracovat. Berou ho více konzumně, říká koučka Černá

Hostem na Frekvenci 1 byla expertka na vztahy, koučka Lenka Procházka Černá. Představila nám knížku Cesta mimořádné ženy. Je těžké najít cestu sám k sobě? Jak to, že někdo zvládne udržet si vztah na celý život a někomu se rozsype skoro každé partnerství? Můžeme neúspěch ve vztazích změnit? Poslechněte si rozhovor.