Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Jiří Krampol: S Belmondem už jsem se potkat nestihl, ale na pohřeb mě pozvali

Herec Jiří Krampol se po nedávných zdravotních problémech zase těší slušné kondici, dokonce říká, že od té doby i lépe slyší a má rychlejší reakce. „Pan profesor mi potvrdil, že to je logický, že když se krev zase do těch orgánů dostane, tak se pěkně prokrví a ty funkce se zlepší. Starali se o mě fantasticky. Myslím, že už jsem mohl být na druhém břehu.“

27:43

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Před čtyřmi dny 26:03

Věra Křesadlová: Lampy ve stylu Tiffany mě inspirovaly v Americe, když jsem lítala za Formanem

Herečka a především výtvarnice byla 26 let členkou divadla Semafor a více než tři dekády manželkou oscarového režiséra Miloše Formana. „Na přechodu jsem ho málem přejela.“

Před šesti dny 25:01

Alex a host: Odbornice na spánek Soňa Nevšímalová: Krátký spánek po obědě je velmi žádoucí a osvěžující

Také si říkáte, že se dospíte o víkendu? „Ideální je spát každý den stejně, ale pokud máme deprivaci spánku, tak je opravdu lepší se dospat. Aspoň o tom víkendu,“ tvrdí neuroložka Soňa Nevšímalová.

Před týdnem 28:00

Blanka Matragi: Nemám šaty, které by se neprodaly. Každé si najdou svoji zákaznici

Obléká perské princezny, ale i české ženy. Věnuje se také sklu a sochám. Módní návrhářka a designérka Blanka Matragi už desítky let pendluje mezi Prahou a Libanonem, kam se provdala.

Před týdnem 27:02

Herec Ivan Jiřík: Seriály beru jako přivýdělek k divadlu a způsob, jak se uživit

Ivan Jiřík je stálice Divadla pod Palmovkou, objevil se také jako mafián Záviš v televizním seriálu Cesty domů nebo jako majitel konírny v Ordinaci v růžové zahradě. Jak se mu jako divadelnímu herci hrálo v seriálech?

Před týdnem 25:10

Bohuš Matuš: V souboru jsem byl spokojený, nikdo mě neznal. Pak mi sláva stoupla do hlavy

Bohuše z něj udělala textařka Gábina Osvaldová. „To už je dvacet let. Pořád na mě volala ‚Bohoušku, ten Bohoušek není dobrý, jmenuj se jinak‘. Nakonec sama přišla s Bohušem.“

Před 2 týdny 25:13

Rey Koranteng: Deset měsíců v roce jsem televizi k dispozici v jakoukoliv hodinu

Patří ke stálicím televize Nova. Moderuje Televizní noviny, politické diskuse a v poslední době také show s Benem Cristovao. Miluje vše, co se vznáší, má pilotní zkoušky na větroně a je také vášnivým šachistou.

Před 2 týdny 23:39

Malíř Kristián Kodet: Muzeum tří generací Kodetů bude v bývalém luteránském gymnáziu

Jeho obraz koupili i americký prezident Ronald Reagan nebo Jacqueline Kennedyová. Brzy se chystá otevřít muzeum tří generací Kodetů ve Velkém Meziříčí.

Před 2 týdny 24:10

Legenda českého bigbeatu Karel Kahovec: Nové CD už točit nebudu, lidé chtějí staré pecky

Karel Kahovec hrál s kapelami jako Matadors nebo Flamengo. Po smrti Petra Nováka pokračuje v jeho odkazu. Jak na zpěváka hitu Povídej vzpomíná a co chystá?

Před 3 týdny 24:52

Plastický chirurg Roman Kufa: Nosy jsou pro mě výzva. Pohybujete se na velmi malém prostoru

Dokáže lidem vracet sebevědomí i spokojený život. Nelze to ovšem vždy. Některé požadavky ho přímo šokovaly, jiné přináší doba. V ordinaci není výjimkou klient či klientka kolem 80 let.