REDLINE
Epizoda 3517. březen 2021

Poslechněte si podcast: Jiří Kastner: Lidé dnes ve všem hledají zkratky

Jiří Kastner patří mezi vyhledávané odborníky v oblasti mentálního koučingu a tréninku. Jeho klienti jsou sportovci, úspěšní manažeři a majitelé firem. Hospodářské noviny o něm mluví jako o nejpřísnějším mentorovi v ČR.

44:14

REDLINE

Vydává: Kamila Paličková

Spíš než o tom, jak vydělat hromadu peněz, jsou mé podcasty o udržitelném způsobu žití, o naplněném životě a hledání štěstí. Se svými hosty si povídám o udržitelném podnikání, společenské odpovědnosti firem (CSR), zvířatech, ekologii, ale i hledání sebe sama. O radostných vztazích. O všem, co vede ke zdraví. Tělo i Duše. Já i Svět. Hlavní proud i alternativní pohledy. Podcast Redline vznikl na podporu projektu Redline expedition - projektu, který spojuje zážitkové cestování a ochranu zvířat.

Web

Epizoda 12323. srpen 2023 15:17

Stanislava Kratochvílová: na domácí vzdělávání není v české legislativě automatický nárok

Kompletní epizodu naleznete pouze na: https://www.pickey.cz/redline [https://www.pickey.cz/redline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline] V závěrečné části třídílného rozhovorového seriálu o domácím vzdělávání vysvětluje Stanislava Kratochvílová legislativní nároky tohoto procesu, svou roli prostředníka mezi školou a rodiči, kteří mají o domácí školu zájem, ale také třeba také o způsobech pravidelného hodnocení domácích žáků ze strany škol. Stanislava Kratochvílová je architektka, pedagožka, především ale nadšenkyně do vzdělávání. Její čtyři děti jsou v domácí škole. Pracuje na několika základních školách a specializuje se na rodiny, které využívají domácí vzdělávání.

Epizoda 12216. srpen 2023 13:48

Stanislava Kratochvílová: Každé dítě zraje jindy. Je důležité to ctít.

Kompletní epizodu naleznete pouze na: https://www.pickey.cz/redline [https://www.pickey.cz/redline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline] V druhém dílu třídílného rozhovorového seriálu se opět setkáváme se Stanislavou Kratochvílovou. V této epizodě rozebereme především přijetí zodpovědosti za své vzdělávání a proces osobnostního růstu. Čas "vysezený" ve škole lze v domácím vzdělávání využít efektivněji. Stanislava Kratochvílová je architektka, pedagožka, především ale nadšenkyně do vzdělávání. Její čtyři děti jsou v domácí škole. Pracuje na několika základních školách a specializuje se na rodiny, které využívají domácí vzdělávání.

Epizoda 1219. srpen 2023 36:15

Stanislava Kratochvílová: domácí škola je příležitostí ke svobodnému růstu dětí, aby našly samy sebe

Jaká je podstata domácí školy? Jsou děti v domácím vzdělávání klasifikovány stejně jako děti ve školách? Je domácí vzdělávání v ČR povoleno pro všechny? Je možné realizovat domácí vzdělávání na každé základní škole? Jak může portfoliové hodnocení pomoci dětem a rodinám v domácím vzdělávání? Stanislava Kratochvílová je architektka, pedagožka, především ale nadšenkyně do vzdělávání. Její čtyři děti jsou v domácí škole. Pracuje na několika základních školách a specializuje se na rodiny, které využívají domácí vzdělávání. Podcast REDLINE naleznete také na https://www.pickey.cz/redline [https://www.pickey.cz/redline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline]

Epizoda 1202. srpen 2023 15:19

Jak se rodíme, tak žijeme. Jak žijeme, tak rodíme. O porodech a těhotenství s Martinou Holubářovou

Kompletní epizodu naleznete pouze na: https://www.pickey.cz/redline [https://www.pickey.cz/redline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline] Jak hovoří o svých porodech? Co je ambulantní porod? Proč porodní asistentka nesmí dle české legislativy k domácímu porodu? Kolik procent domácích porodů se v Česku odehrává? Jaká práva má rodička? Jak se staví k ultrazvukovým vyšetřením? Jak hovoří o císařském řezu? Martina Holubářová je porodní asistentkou, sama má za sebou tři porody.

Epizoda 11926. červenec 2023 19:09

Martina Parisová: Hormony jsou stěžejní molekuly, které ovlivňují dráhy v našem těle

Kompletní epizodu naleznete pouze na: https://www.pickey.cz/redline [https://www.pickey.cz/redline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline] Kdy se začala věnovat personalizované medicíně a funkční výživě? Co je součástí terapeutického protokolu, který vypracovává pro své klienty? Jak se vyznat v doplňcích stravy? Jaký typ klientů a s jakými problémy k ní nejčastěji přichází? Jak radí klientům s regulací hmotnosti? Co je bufetový den? Jak víme, žádné obecné postupy nefungují pro všechny. Martina Parisová se zabývá individualizovaným nutričním poradenství, genetikou a mnohému dalšímu. 

Epizoda 11819. červenec 2023 16:14

Jan Kodad: To, jestli jsme praváci, nebo leváci, záleží na uspořádání hemisfér v mozku

Kompletní epizodu naleznete pouze na: https://www.pickey.cz/redline [https://www.pickey.cz/redline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline] Jaké problémy nám může způsobit, když z leváků děláme praváky? Co vše se zjistilo v posledních letech, v jakých mýtech ohledně tohoto tématu žijeme? Jak člověk pozná, že je skrytý nebo přeučený levák? Jak se vůbec Jan Kodad k tématu dostal? Kolik leváků je v populaci? Co vše lze najít na jeho webu Zijsvoulateralitu.cz [http://Zijsvoulateralitu.cz]? 

Epizoda 11714. červen 2023 13:44

Eva Andriessen: V zamilovanosti často nevidíme varovné signály

Kompletní epizodu naleznete pouze na: https://www.pickey.cz/redline [https://www.pickey.cz/redline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline] Co je vlastně toxický vztah? Co vše si můžeme odnášet ze vztahu rodič–dítě a co to přináší do budoucích vztahů? Jak Andriessen hovoří o narcistických vztazích? Jak rozpoznat, že někde začínají toxické situaci a že by člověk měl být obezřetnější na to, co se z toho vyvine? Eva Andriessen se zabývá vztahovým poradenstvím, je koučkou a mentorkou na téma vztahů. Tématem třetího dílu třídílného podcastu jsou toxické vztahy.

Epizoda 1167. červen 2023 14:44

Eva Andriessen: Když si uvědomíme, co nechceme, tak už víme, co chceme

Kompletní epizodu naleznete pouze na: https://www.pickey.cz/redline [https://www.pickey.cz/redline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline] Jak se člověk ocitne ve vnitřní ztracenosti? Proč je důležité věci "pustit"? Jak si přitáhnout správného muže či ženu? Jak vytvářet sebelásku? Co nám brání často v tom si přitáhnout správného partnera? Jak vnímá seznamky? Eva Andriessen se zabývá vztahovým poradenstvím, je koučkou a mentorkou na téma vztahů. Tématem druhého dílu třídílného podcastu je otázka, jak si do života přitáhnout toho správného partnera.

Epizoda 11531. květen 2023 38:33

Eva Andriessen: Rozchod s partnerem je často podceňované trauma, přitom ztrácíme budoucnost

Jak často se vrháme do vztahů, aniž bychom měli uzavřené vztahy předchozí? Proč často ve vztazích zažíváme podobná traumata? Mají to podobně muži i ženy? Proč se mozek vlastně zblázní, když se s někým rozcházíme? Když bývalého partnera nenávidíme, je to dobře? Platí pravidlo: Co oči nevidí, to srdce nebolí? Eva Andriessen se zabývá vztahovým poradenstvím, je koučkou a mentorkou na téma vztahů. Tématem prvního dílu třídílného podcastu je rozchod jako nový začátek.

Epizoda 11417. květen 2023 13:09

Julia Silajdžić: Pomáhám ženám vypadat dobře, aby si našly svůj styl

Kompletní epizodu REDLINE naleznete pouze na: https://www.pickey.cz/redline [https://www.pickey.cz/redline] https://herohero.co/redline [https://herohero.co/redline] Čím se zabývá? Proč mnoha ženám nedělá oblékání radost? Co je efekt červené rtěnky? Proč se podle ní nosí málo? Čím jsou charakteristické české ženy? Co je syndrom hodné holky? Jaký je podle ní rozdíl mezi stylem a trendem? Jak přistupuje k tématu fast fashion? Co si myslí o online a offline nakupování? A co říká na téma udržitelnost?  Julia Silajdžić je stylistka. REDLINE Podcast se tentokrát týkal především módy.