Rozhlasový sloupek
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Jiří Březina starší: Den bez nákupů

Myslím, že na tom ještě nejsme nejhůř, když si můžeme určovat den, kdy se nemá nakupovat. Znamená to dvě věci: pořád máme co kupovat a pořád máme za co. Což jsou jistě dobré zprávy.

02:30

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Před dvěma dny 02:26

Zdena Kolářová: Tejpování obličeje

Už jsem se v Rozhlasovém sloupku několikrát přiznala ke své slabosti využívat všelijaké novoty při péči o tělo. Celý život mám moc práce a tak mi péče v salonu dělá dobře na duši, protože se o mne někdo stará.

Před třemi dny 02:26

Jiří Březina starší: Vražedná psí plemena

Určitě víte, co to jsou „bojová psí plemena“. Psi samý sval, šlechtění k agresivitě a útoku, psi, kteří přetrhnou řetěz a prokoušou se plotem, jen aby vám mohli skočit na hrdlo a nemilosrdně vás zadávit.

Před čtyřmi dny 02:10

Martina Adlerová: Strašidla

Nadpřirozené bytosti nás provázejí už od dětství, někoho víc, někoho méně. Někteří se jejich vlivu nezbaví ani v dospělosti.

Před čtyřmi dny 02:23

Pavel Kroneisl: Relativita velikosti

V jedné ze svých forbín v divadle ABC pánové Werich a Horníček kdysi rozjímali nad relativitou času. Došli k závěru, že čas je skutečně, tedy podle nich, pojem relativní.

Před šesti dny 02:11

Věra Hlaváčková: Šok 21. století

Jedu ráno do práce autobusem, hledám a šmátrám v kabelce a najednou se mi zastaví srdce a já zažívám šok 21. století. Zapomněla jsem si doma mobil!

Před týdnem 02:01

Hana Hosnedlová: Draní peří

Každoročně v hlubokém podzimu jezdí naše parta Old ladies ke kamarádce na chalupu, na což se vždycky moc těšíme. Tentokrát jsme ovšem místo hrabání listí a stříhání stromků seděly už od odpoledne kolem stolu a louskaly ořechy.

Před týdnem 02:22

Zdena Kolářová: Poezie

Poezie pro mne nikdy nebyla hlavním literárním zájmem, to přiznám bez mučení. I když… Dávné objevení Jaroslava Seiferta pro mne znamenalo období láskyplného světa, jakési duševní křehkosti.

Před týdnem 01:55

Martina Adlerová: Na železnici, dějou se věci

Je ve vlaku přítomen Bůh? Po nedávných změnách na železnici si myslím, že je. Možná to způsobila Evropská unie, jejíž směrnice jsou čím dál přísnější, snad je to tou všudypřítomnou krizí, bůh ví…

Před týdnem 02:35

Ivan Mls: Světový den televize

Život nám zpestřuje, popřípadě taky otravuje, už více než devět desítek let. Od prvních nesmělých pokusů s elektromechanickým přenosem obrazu v zoufalém třicetiřádkovém rozlišení na malém stínítku, se vyvinula až k dnešním vymyšlenostem zvaným čtyři ká, há bé bé té vé, kjů led, smart té vé a já nevím jak ještě.