Rozhlasový sloupek
Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Jiří Březina starší: Den bez aut

Nedávno jsem se vracel do Budějovic od Třeboně. Asi tu cestu znáte, kousek za Lišovem najedete na rychlostní čtyřproudovku a dole pod kopcem se do ní připojí pražská dálnice.

02:24

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Před třemi dny 02:04

Eliška Novotná: Neutrácej

Reklamy nesleduji, a když na ně nechtěně narazím, většinou je nechápu. Ty, co na mne vyskakují na internetu a ztěžují mně čtení toho, co jsem si vybrala, odstraňuji, aniž bych si všimla, oč jde, neboť se zcela věnuji co nejrychlejšímu kliknutí na křížek vpravo nahoře.

Před pěti dny 02:43

Ivan Mls: Náročné profese

Už jste se někdy potkali s člověkem, který by se chlubil, že dělá jednoduchou, ale skvěle placenou práci, vlastně se jen tak poflakuje od ničeho k ničemu a přežívá pracovní dobu?

Před šesti dny 01:43

Martina Adlerová: S elegancí šneka

Čím jsem starší, tím raději mám šneky. Ne samozřejmě k jídlu, ale jako své souputníky nebo spoluobčany. Jsou to vlastně ideální obyvatelé této planety.

Před šesti dny 02:12

Antonín Pelíšek: Hurá na houby

A zase jsou tady. Hřiby, lišky, klouzci, syrovinky, prostě houby, houby, houby, ty já mám rád. Tak zpívala s recesí sobě vlastní hudební skupina Saze v písni Žalm šťavnatky panenské někdy před padesáti lety.

Před týdnem 02:22

Zdena Kolářová: Stará škola

Moje známá je asi tak o dekádu mladší než já. Protože ovdověla, snížily se jí příjmy a taky se nudila. Před rokem jsem jí potkala. To byla nadšená, že si našla práci a uklízí v jakémsi domově mládeže.

Před týdnem 02:02

Věra Hlaváčková: Rozhlas

Rádio bylo pro nás velmi důležité a hrálo doma celý den. Máma ho nevypínala, ani když odcházela pryč. „Vždyť zase přijdu,“ říkávala.

Před týdnem 02:23

Pavel Kroneisl: Stage, nebo pódium?

Před nedávnem jsem vyslechl ve sdělovacím prostředku, který má ve svém názvu přívlastek český, rozhovor o vystoupení kapely z jedné obce v obci druhé. Moderátor se zpovídaného organizátora zeptal: „Má kapela stage?“ Ten slyšitelně zaskočen řekl: „Nooo, má pódium.“

Před týdnem 02:19

Ivan Mls: Léto

Kdy vlastně končí léto? Určitě si řeknete, co je to za hloupou otázku. Přece podzimní rovnodenností, která letos připadne na 23. září. Samozřejmě, tohle platí jen v případě, pokud bychom se striktně drželi astronomického pohledu na věc.

Před 2 týdny 01:41

Martina Adlerová: Na rybách

Nikdy jsem nepochopila onu vášeň, kterou někteří lidé (namnoze muži) pociťují při pohledu na vodní hladinu.