Press klub
27. březen 2023

Poslechněte si podcast: Jiří Babica: Za komouše papriky nebyly, v zimě jsme měli poloshnilé brambory

Kuchař Jiří Babica v Press klubu porovnával dobu komunismu se současností. Zamýšlí se nad cenami potravin, nabízí řešení a hovoří o tom, jak s tím bojuje on. Očekává také na jaře snížení cen potravin. Prozradil také, že beránka nepeče. Naposledy Babicovi při téhle činnosti odpadly uši.

18:53

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 14:31

Miloslav Šmídmajer: Film se nedá ukrást!

Filmový producent Miloslav Šmídmajer v našem Press klubu popisuje vývoj situace a rozkolu s filmařem Ivanem Fílou a spor o film Muž, který stál v cestě. Podle něho se film nedá ukrást. Zároveň vysvětluje, proč první víkend nebyl divácky úspěšný v počtu diváků v kinech.

Před dvěma dny 20:00

František Lukl: Obce jsou základními kameny státu

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl. Moderátorce Romaně Navarové řekl, že rozhodování o dani z nemovitosti by mělo zůstat v rukou samospráv. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před třemi dny 17:32

Petr Hladík: Nápoje v zálohovaných PET lahvích nezdraží

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl ministr životního prostředí Petr Hladík. Moderátor Čestmír Strakatý se ptal nejen na chystaný systém záloh na PET lahve. Řekl nám například, že topení uhlím nikdo nezakáže, ale bude tak drahé, že se nevyplatí. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před čtyřmi dny 19:57

Petr Švancara: Za sestup mohou v první řadě hráči

Bývalý fotbalista a brněnský srdcař Petr Švancara dává v první řadě vinu za sestup vždy hráčům. Podržel by trenéra Dostálka ještě tři zápasy, výměna se tam nepovedla. Smeká před Bohemkou a trenérem Veselým, ale zároveň zmiňuje, že Bohemians i Brno potřebují nový stadion a současný stav bere za vizitku měst a jejich částí. Brianu Priskemu nevěřil, že udělá titul. V našem Press klubu se také dozvíte, co Švancara nyní dělá a co chystá.

Před týdnem 19:09

Jan Rafaj: Každé opatření bolí, ale něco se stát musí

Jan Rafaj, nový předseda Svazu průmyslu a dopravy, hovoří v Press klubu o tom, že stát musel něco udělat a že nejde žít stále na větší a větší dluh. Chápe vládu, ale trápí ho nedostatečná komunikace. Podle něho se dalo některým problémům předejít. Změny podle Rafaje jdou napříč celou společností. Také nebude balíček znamenat likvidaci firem, ale pro určitý segment může jít o poslední kapku. Vyjádřil se také ke státní správě. Začalo se přidávat neúměrně a v době covidu a energetické krize zbytečně plošně.

Před týdnem 18:45

Eduard Stehlík: Atentát na Heydricha měl obrovský smysl

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byl vojenský historik a ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík. Podle něj měl atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha obrovský smysl. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 17:43

Zdeněk Nekula: Kvalitní voda nám teče z kohoutku

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl lidovecký ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Moderátor Čestmír Strakatý se ptal na ceny potravin. Na kritický dotaz posluchače ministr reagoval, že sám chodí také nakupovat. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 19:21

Martina Ferencová: Stát se k nám začal chovat jako zlá macecha

Hostem Romany Navarové v Press klubu Frekvence 1 byla výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová. Podle ní se zvýšením DPH na pivo zachovala vláda k tomuto segmentu jako zlá macecha. To, co svaz potřebuje, je jistota podnikání. Celý rozhovor si poslechněte zde:

Před týdnem 20:53

Ivan Fíla: Bylo jasné, že se mě producent potřebuje zbavit

Hostem pondělního Pressklubu Frekvence 1 byl autor původního scénáře k filmu "Muž, který stál v cestě", který tento týden míří do kin, režisér, scenárista a spisovatel Ivan Fíla. S podobou filmu nesouhlasí a soudní cestou se snaží distribuci zastavit. Celý rozhovor najdete zde:

Před 2 týdny 17:34

Martin Holý: Důležité je mít něco stálého, co máme v rukou

Psychiatr Martin Holý v Press klubu popisuje psychická úskalí téhle doby. Mluví o rozdílu mezi antidepresivy a léky. každý podle něj potřebuje něco stálého, něco o co se může opřít a mít pod kontrolou. Příčinou depresí a úzkostí jsou podle Holého změny, které nás čekají v každé vteřině a na každém kroku.