Epizoda 29Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Sexkoučka: Rozvoj intimních dovedností může zachránit vztah

Protože vztahy jsou důležité a v nich je velmi žádoucí intimní stránka, pozvali jsme si do podcastu Jiný hrníček sexuální koučku Julii Gaiu Poupětovou, která lidem pomáhá nejen zachránit vztah pomocí oživení postelových hrátek, ale také zájemce učí, jak být lepšími milenci a tím si zajistit i trvalejší partnerství.

41:54

Jiný hrníček

Vydává: Novinky.cz

Zajímavosti zachycené všemi redaktory serveru Novinky.cz, na které nezbyla vlastní škatulka.

Web

Epizoda 32Před čtyřmi dny 09:37

Na polské hranici je v běhu válka, nikoliv migrační krize

Zprávy o střetech se skupinami nelegálních migrantů z východní hranice Evropské unie se začínají stávat každodenní součástí zpravodajství.

Epizoda 31Před týdnem 23:36

Kolik si můžete dát vanilkových rohlíčků? Specialistka poradí

Vánoce jsou pro mnohé ekvivalentem obžerství. Mnoho Čechů přitom trpí nadváhou a je důležité, jak tyto svátky z hlediska stravování zvládnou. V podcastu Jiný hrníček si dnes povídáme s nutriční specialistkou Editu Weidenthalerovou.

Epizoda 30Před 2 týdny 17:49

Karel Vágner: Kdyby byli lidi jako Gott a Žbirka, nejsou války

Znali se desítky let. Tak dlouho spolu pracovali, ale i hráli fotbal. „Meky byl skvělý záložník,“ říká hudební producent Karel Vágner. To, že je na tom jeho kamarád špatně, věděl.

Epizoda 2831. říjen 2021 17:01

Inka Bernášková: Zasnoubena se smrtí

Irena Bernášková zvaná Inka, dcera malíře a grafika Vojtěcha Preissiga, šla 26. srpna 1942 na popraviště v berlínské věznici Plötzensee tak, jak celý život žila. Statečně, hrdě a s přesvědčením, že její oběť není zbytečná. Dnes skoro zapomenutá hrdinka odboje byla první Češkou popravenou nacisty. Bylo jí pouhých třicet osm let.

Epizoda 2721. říjen 2021 32:34

Tobruk hájily i československé pouštní krysy

Obklíčený Tobruk se stal dalším symbolem odhodlanosti Britů, kteří se pod vedením Winstona Churchilla odmítli vzdát nacistické Třetí říši. Navzdory tlaku Rommelova Afrikakorpsu se jeho obránci drželi.

Epizoda 2618. říjen 2021 30:21

Olga Špátová: Karel Gott je naše rodinné dědictví

Patřila k lidem, kteří měli tu výsadu prožívat poslední dva roky s Karlem Gottem. Olga Špátová (37) ho natáčela na koncertech, doma, i ve chvílích, kdy už věděl, že mu čas nezbývá. Dokument Karel vede žebříček návštěvnosti kin. „Je to veliká radost. Hlavně kvůli Gottovým, Karlovi a Ivance,“ říká v podcastu s tím, že zpěvák do filmu vložil svou energii.

Epizoda 2517. říjen 2021 40:39

Smutná realita Česka: Tři sebevraždy denně

Jak ovlivnilo covidové období psychické problémy u lidí? Kolik z nás se s nimi ročně léčí, či ke kolika sebevraždám v Česku ročně dochází, řešíme v podcastu Jiný hrníček s přednostou Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Martinem Andersem.

Epizoda 243. říjen 2021 19:45

Hugo Schenk: Vrah služek a sňatkový podvodník

Ve druhé polovině 19. století popisovaly kramářské písně a morytáty život vraha, sňatkového podvodníka a zloděje Hugo Schenka, který se vyznačoval elegantním zjevem a gentlemanskou uhlazeností. Spáchal čtyři vraždy, nespočetně podvodů a nakonec dostal trest smrti. Přitom pocházel z takzvaně dobré rodiny.

Epizoda 2319. září 2021 26:41

Ordinace dermatovenerologů se po dovolených plní

Léto končí a ordinace dermatovenerologů se plní pacienty. Mnoho lidí si totiž namísto suvenýrů vozí z dovolených pohlavní nemoci. Své o tom ví i specialista dermatovenerologické ambulance z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Roman Trýzna, který se v podcastu Jiný hrníček rozpovídal nejen o nejběžnějších potížích sexuálně aktivní populace, ale také o tom, že během lockdownu se dveře jeho ordinace narozdíl od jiných netrhly.