NejnovějšíEpizoda 42Dnes

Poslechněte si podcast: Milan Mikulecký: Když politici plivou na hroby svých vojáků

Pokud by člověk byl nezávislým pozorovatelem, ideálně z nějaké jiné planety, mohlo by mu neustálé opakovaní stejných chyb Západem připadat zvláštní. Bohužel z pohledu odsud je to spíše k pláči nebo ke vzteku, záleží na povaze.

07:35

Jiný hrníček

Vydává: Novinky.cz

Zajímavosti zachycené všemi redaktory serveru Novinky.cz, na které nezbyla vlastní škatulka.

Web

Epizoda 39Před týdnem 20:28

Poslední dopisy psané před popravou

Za druhé světové války bylo v Drážďanech popraveno 892 Čechoslováků. Jejich příbuzní často nedostali oficiální oznámení o smrti, přišel jen rukou psaný lístek na rozloučenou. A tak ještě dlouhé týdny marně doufali, že milovaný muž, táta, syn či dcera nakonec zázrakem vyvázli.

Epizoda 34Před 3 týdny 37:54

Bossing? Častěji to dělají vědomě ženy, tvrdí oběť

Když přichází šikana na pracovišti ze strany nadřízeného, jde o takzvaný bossing. Tuto zkušenost má za sebou i Julie Růžičková, která se rozhodla touto tématikou zabývat, a pomáhat tak ostatním obětem šikany.

Epizoda 3827. prosinec 2021 44:22

Putin chce zabezpečit Rusko. Vměšuje se do cizí země, neshodují se odborníci

Ruská federace plánuje vojenskou ofenzívu, tvrdí ukrajinské tajné služby. Moskva to popírá, požaduje ale okamžité jednání se Spojenými státy o zárukách, že se NATO nebude rozšiřovat na východ. O co jde ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi? A hrozí opravdu invaze na Ukrajinu? O tom debatovali politický geograf Libor Jelen z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a redaktor zahraniční redakce Novinek Alex Švamberk.

Epizoda 3524. prosinec 2021 26:53

Blahobyt nám brání v hledání duchovního rozměru, tvrdí kněz

Vánoce připomínají narození Ježíše Krista. Jak jsou na tom ale Češi s vírou? Změnila pandemie koronaviru jejich smýšlení o Bohu? A co je to hmotný ateismus? Povídáme si s knězem Františkem Vehovským.

Epizoda 3617. prosinec 2021 09:30

Populistka Merkelová skončila, Německo nepředává v dobré kondici

Německá kancléřka Angela Merkelová definitivně skončila ve funkci, ve které strávila dlouhých šestnáct let. Většina komentářů vyznívá obdobně, jako když v minulosti umřel někdo z předsedů prezídia Nejvyššího sovětu

Epizoda 3312. prosinec 2021 13:42

Zatopené vzpomínky: Jak se žilo v Mušově

Opuštěný. Opředený tajemstvím. Nedostupný. Ze všech stran obklopený vodou Věstonické nádrže, prostřední ze tří přehrad Nové Mlýny. Takový je kostel sv. Linharta. Jak vypadá zblízka? A co všechno hladina kolem něj ukrývá? Vypravili jsme se to zjistit.

Epizoda 322. prosinec 2021 09:37

Na polské hranici je v běhu válka, nikoliv migrační krize

Zprávy o střetech se skupinami nelegálních migrantů z východní hranice Evropské unie se začínají stávat každodenní součástí zpravodajství.

Epizoda 3128. listopad 2021 23:37

Kolik si můžete dát vanilkových rohlíčků? Specialistka poradí

Vánoce jsou pro mnohé ekvivalentem obžerství. Mnoho Čechů přitom trpí nadváhou a je důležité, jak tyto svátky z hlediska stravování zvládnou. V podcastu Jiný hrníček si dnes povídáme s nutriční specialistkou Editu Weidenthalerovou.

Epizoda 3019. listopad 2021 17:51

Karel Vágner: Kdyby byli lidi jako Gott a Žbirka, nejsou války

Znali se desítky let. Tak dlouho spolu pracovali, ale i hráli fotbal. „Meky byl skvělý záložník,“ říká hudební producent Karel Vágner. To, že je na tom jeho kamarád špatně, věděl.