Dvě minuty
Epizoda 11919. březen 2021

Poslechněte si podcast: Jindřich Šídlo: Kam by měl zavolat Roman Prymula

Prozatímním vrcholem temnější stránky Romana Prymuly je telefonát rektorovi Univerzity Karlovy Tomáši Zimovi.

02:20

Dvě minuty

Vydává: Seznam Zprávy

Jindřich Šídlo, Lucie Stuchlíková, Martin Čaban, Miloš Čermák, Veronika Lehovcová Suchá a další autoři Seznam Zpráv ve dvou minutách glosují aktuální dění. Každý všední den na SZ.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 414Před týdnem 05:53

Miloš Čermák: Nestřílejte na korporace, milí levičáci!

Překvapuje mě, že právě mladí sympatizanti moderní levice v korporacích vidí symbol nepřítele. Míří na falešný terč.

Epizoda 413Před 2 týdny 02:29

Veronika Lehovcová: Zvolte gorilí přístup, jinak na sítích nevydržíte

„Jsi borec, Kisumu. Tleskáme!“ Je nějaký rozdíl mezi vzkazy, které posílají fanoušci gorilám v pražské zoo, a tím, co vzkazují na sítích ostatním lidem? Nevypadá to. Jako by nikdo nečekal, že jeho věty bude skutečně někdo číst.

Epizoda 412Před 2 týdny 03:56

Adam Maršál: Koncert zrušen! Česko si zvyká na nový trend

Zrušili koncert vaší oblíbené kapely? Nejste sami. Poznámka „zrušeno“, v lepším případě „přesunuto“, se u hudebních vystoupení objevuje čím dál častěji. Důvody jsou různé, nově se objevují slova jako vyhoření nebo inflace.

Epizoda 411Před 2 týdny 03:01

Šárka Kabátová: Hledá se prezident, nebo nová superstar?

- - - Archiv všech glos najdete zde [https://www.seznamzpravy.cz/sekce/dve-minuty?timeline%E2%80%93pageItem=119229], další podcasty Seznam Zpráv tady [https://www.seznamzpravy.cz/sekce/podcasty-rozhovory-audio]. Poslouchejte nás také ve své oblíbené podcastové aplikaci nebo na Podcasty.cz [https://podcasty.seznam.cz/]. Naše články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy [https://www.seznamzpravy.cz/].  Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@firma.seznam.cz [audio@firma.seznam.cz].  Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter [http://twitter.com/seznamzpravy] // Facebook [http://facebook.com/seznamzpravy] // Instagram  [http://instagram.com/seznamzpravy] Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky. Vznikají v zázemí Seznam.cz.

Epizoda 410Před 2 týdny 03:10

Lucie Stuchlíková: Lov na ulicích i v parlamentu končí

Můžeme si na chvíli oddechnout. Než začne lov na hlasy.

Epizoda 409Před 3 týdny 03:58

Václav Dolejší: Kam zmizel generál Pavel?

V prezidentské kampani sledujeme dva a půl měsíce před volbou velkou změnu. Najednou zmizel favorizovaný generál Pavel a místo něj se vynořil rozvědčík Pávek.

Epizoda 40829. říjen 2022 05:28

Miloš Čermák: Společně proti Putinovi. S notebookem v hospodě

Pandemie nás kromě jiného naučila dělat některé věci, které jsou i v dlouhém horizontu užitečné. Měli bychom v tom pokračovat, a v letošní zimě obzvlášť.

Epizoda 40726. říjen 2022 05:28

Miloš Čermák: Evropu čeká vysoká hra malých mužů. Teď přibyl další

... zatímco já, když jsem kdykoli přišel od svých patnácti k praktickému lékaři, tak se měření výšky nikdy neobešlo bez poznámky: „Sestřičko, kdepak máme štafle? Ha, ha.“

Epizoda 40625. říjen 2022 03:55

Veronika Lehovcová: Babiš na Paroubkově cestě

Ačkoli Babiš v obytném voze objížděl republiku a „dělal kampaň“, voliči se od něj odvracejí. Sázka na chlapíka z lidu, který na internetu vaří, hledá houby a hladí psy, moc nefunguje. Češi mají asi o prezidentovi jinou představu.

Epizoda 40525. říjen 2022 02:29

Adam Maršál: Zeman není Havel aneb Odcházení v jiném stylu

Tahle glosa nesoudí. Jen na detailu vytrženém z kontextu ilustruje, kam za svého funkčního období směřoval Václav Havel a kam zase Miloš Zeman.