Zprávy z Vysočiny
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Jihlava už zná firmu, která postaví Horáckou multifunkční arénu. Rozhodla cena

Jihlavští radní jednomyslně schválili doporučení hodnotící komise a vybrali firmu, která postaví Horáckou multifunkční arénu. Bude to olomoucká stavební firma GEMO.

03:12

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 01:52

V Jihlavě vznikla nová hala pro trénink hokejistů

Trénovat hokejové dovednosti nebo si jen tak zabruslit s přáteli bylo v Jihlavě poslední rok téměř nemožné. Teď ale ve městě začala fungovat nová malá hala.

Dnes 02:27

Obce na Vysočině mají elektromobily čím dál víc v oblibě

První elektromobily začaly obce na Vysočině používat zhruba před pěti lety. Jaké jsou jejich zkušenosti, vydržely u nich, nebo se vrací k fosilním palivům?

Dnes 02:05

Pelhřimovská nemocnice otevřela dveře studentům gymnázíí

Studenti gymnázií se mohli podívat, jak vypadá práce v pelhřimovské nemocnici. Po odděleních je provedli přímo primáři a vysvětlili jim náplň zaměstnání ve zdravotnictví.

Včera 02:34

Luxusní ubytování se dá na Vysočině najít i ve staré trafostanici

Alternativní bydlení je v kursu a v České republice se v posledních letech rozvíjí také fenomén tzv. tiny housů.

Včera 02:05

Žena z Jihlavska našla svůj dům v exekuční dražbě, přestože nemá žádný dluh

Představte si situaci, že nemáte nesplácené dluhy a přesto najdete svůj dům na realitním serveru v exekutorské dražbě. Jeden takový příběh se stal Vysočině.

Před dvěma dny 02:19

Pelhřimovská radnice chce na náměstí vrátit tajně pokácené stromy

Před půl stoletím nechali pelhřimovští radní na náměstí pokácet čtveřici vzrostlých lip. Stromy padly k zemi v noci a tajně, vedení města se obávalo hněvu obyvatel. Teď by se stín a šumění listí mohly k lavičkám okolo historické kašny vrátit. V Pelhřimově natáčel redaktor Milan Soldán.

Před dvěma dny 02:03

Na zámku v Telči začne turistická sezona později

Zatímco na většině památek v Česku začne za dva týdny turistická sezona, zámek v Telči zůstane na začátku dubna zavřený. Proč? To zjišťoval redaktor František Jirků.

Před dvěma dny 02:07

Lidé s nízkými příjmy můžou od začátku roku dostat 200 korun slevu u mobilních operátorů

Od začátku roku můžou lidé s příjmem pod 2,15 násobek životního minima dostat 200 korun měsíčně na telefonování nebo internetové služby. Dřív měli takovou možnost jen lidé se středně těžkým a těžkým zdravotním postižením.

Před čtyřmi dny 02:28

Lyžařská sezona na sjezdovkách v našem kraji nejspíš skončí už o víkendu

Až 26 korun platili za kilowatthodinu elektřiny vlekaři na Vysočině, když začali zasněžovat. A vlivem teplé zimy jim pak pokrývka roztála a museli pouštět děla znovu. Na konci letošní sezóny počítají spíš ztráty.

Před pěti dny 02:05

Silnice na Vysočině trpí pod koly přetížených kamionů, policisté za to loni rozdali 620 pokut

Silnice na Vysočině ničí přetížené kamiony. Podle Krajské správy a údržby silnic kvůli tomu padnou na obnovu komunikací ročně desítky milionů korun.