• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Ježíškova vnoučata opět plní přání osamělým seniorům. Začal už 7. ročník projektu Českého rozhlasu

Začal již 7. ročník charitativního projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Dárci tak opět mohou plnit hmotná i nehmotná přání seniorům.

05:46

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Dnes 00:31

Tisíce domácností v Praze mají od rána problémy s dodávkou tepla. Příčinou je porucha parovodu

Porucha parovodu v Praze se ráno dotkla kolem 12 000 domácností. Problém způsobila porucha těsnosti vedení. Obnovení dodávek probíhá postupně.

Včera 02:28

V ZŠ Zdice uspořádali sbírku vybavení, aby na lyžařský výcvik mohly jet i děti z chudších rodin

Na školní lyžařské výcviky vzpomíná řada lidí někdy i celý život. Některé rodiny si ale nemůžou dovolit svoje děti na takzvané lyžáky poslat, protože nemají peníze na nákup nebo půjčení vybavení. A právě pro ně připravila základní škola ve Zdicích na Berounsku sbírku - lidé tam mohou nosit lyže, rukavice, přilby a další. Díky tomu potom vyrazí lyžovat i děti ze sociálně slabých rodin. Více v reportáži Natalie Máchové.

Před pěti dny 03:19

Přijďte s kulichem do Sedlčan. Organizátoři chtějí v sobotu překonat svůj vlastní rekord z roku 2017

Zahájení adventu s kostýmovaným průvodem a první rozsvícení vánočního stromu doprovodí v Sedlčanech pokus o další zápis do České knihy rekordů. Proběhne v sobotu 2. prosince, program začíná ve tři odpoledne. Sčítání lidí v čepicích zahájí komisaři z pelhřimovského Muzea rekordů v 16 hodin.

Před šesti dny 01:55

Dánští architekti promění pražské Hlavní nádraží. Dominantou návrhu je dřevěná střešní konstrukce

Architektonické studio Henning Larsen Architects zvítězilo v soutěžním dialogu na úpravu území Hlavního nádraží v Praze. Myšlenkou jejich návrhu je přirozené propojení Vrchlického sadů, odbavovací haly, nové tramvajové zastávky před nádražím a historické Fantovy budovy. Na vyhlášení výsledků soutěže natáčel náš kolega Tomáš Kopáček.

Před týdnem 02:37

Poškozený vánoční strom v Benešově a více výjezdů hasičů. Následky počasí ve středních Čechách

Vánoční strom v Benešově poškodil těžký sníh, radnice instaluje nový. A hasičům ve středních Čechách kvůli počasí přibylo výjezdů. Od pondělních 22:00 do dnešních 7:00 zasahovali u 44 událostí.

Před týdnem 01:43

V Praze zaplnili odboráři Malostranské náměstí. I v Mladé Boleslavi vyšli lidé protestovat do ulic

Odbory protestují proti podobě vládního konsolidačního balíčku i důchodové reformy, nenavyšování platů ve veřejném sektoru, drahým energiím, vysoké inflaci, nevyjasněnému růstu minimální mzdy i nedostatku peněz na školství. Stěžují si na to, že s nimi vláda nehledá kompromis. Protesty probíhají i na řadě míst ve středních Čechách. Na dvě hodiny se zastavila i výroba ve Škoda Autov Mladé Boleslavi.

Před týdnem 02:05

OBRAZEM: ,Ušatá‘ opět na trati. Zrekonstruovaná parní lokomotiva z roku 1940 svezla první cestující

Parní lokomotivě z roku 1940 se říká ,Ušatá‘. Když se na ni podíváte zepředu, má kolem parního kotle velké plechy, které připomínají ohromné uši. A právě ,Ušatá‘ se stala novým funkčním exponátem pražského Národního technického muzea. V sobotu 25. listopadu svezla cestující z Prahy do středočeské Hostivice a zpět. ,Ušatou‘ jel i reportér Radek Duchoň.

Před týdnem 02:09

Mapa se školami, které v pondělí zavřou. Půjde o jednu z největších stávek škol v novodobé historii

Rodiče a žáci po celém Česku vyhlížejí pondělní stávku ve školách. Odbory očekávají, že půjde o jednu z největších takových akcí od roku 1990. Sdružení Učitelská platforma postupně aktualizuje mapu, která napovídá, jaké školy zavřou a jaké stávku podpoří.

Před týdnem 02:22

Projeďte se Prahou v kabině řidiče tramvaje. Je potřeba se naučit předvídat, tramvaj nikam neuhne

Denně najezdí po Praze až sto kilometrů. Pracují přes den, v noci i o svátcích a jejich hlavním úkolem je dovézt cestující včas a v pořádku. Jak vypadá práce řidiče tramvaje si zblízka vyzkoušela redaktorka Sabina Vosecká.

Před 2 týdny 02:24

V Benešově se do úklidu odpadků zapojují lidé bez domova. Odměnou je jim nákup potravin a drogerie

Každé dva týdny sbírají lidé bez domova v Benešově odpadky. Za práci si můžou v obchodech hned vybrat balíček potravin a drogerie v hodnotě 450 korun. Novou službu spustilo tamní Centrum adiktologických služeb Magdaléna.