Kilometry Jiřího Ježka
2. listopad 2023

Poslechněte si podcast: Ježek: Oblékám se tak, že když vylezu ven, tak mi je zima. Běháním se zahřeji a doběhnu v komfortu

O posledním říjnovém víkendu se změnil čas z letního na zimní. Co za výhody a nevýhody to přináší pro běžecký a cyklistický trénink? Co všechno využívá Jiří Ježek, aby byl pro všechny účastníky silničního provozu při jízdě na kole ve tmě vidět? Jak funguje radar u silničního kola? Co ještě chtějí moderátoři Martin Charvát, Karel Janů a paralympijský šampion stihnout do konce letošního roku naběhat nebo najezdit? Dejte si další díl pořadu Kilometry Jiřího Ježka.

41:12

Kilometry Jiřího Ježka

Vydává: Český rozhlas

Pro všechny sportovní nadšence do cyklistiky a běhání máme pořad, ve kterém si moderátoři Radiožurnálu Sport Karel Janů a Martin Charvát povídají s šestinásobným paralympijským vítězem a šestinásobným mistrem světa. Poslouchejte nejúspěšnějšího cyklistu paralympijské historie a nechte se pozvat na zajímavé sportovní akce nebo nám sami dejte tip na sportovní událost, na kterou se chystáte.

Web

Před dvěma dny 41:18

Co darovat cyklistům a běžcům k Vánocům? Jiří Ježek přidává tipy na dárky

Na jaké sportovní hvězdy se můžou v příštím roce těšit fanoušci cyklokrosu na světovém šampionátu v Táboře? Co si Jiří Ježek myslí o konci Petera Sagana v silniční cyklistice? Jaký dárek by mohl udělat radost běžcům a cyklistům pod vánočním stromkem? Chytré hodinky, kompresní ponožky, nové kolo, svítilna nebo jiné doplňky? I o tom diskutují s paralympijským šampionem moderátoři Karel Janů a Martin Charvát. Poslechněte si další díl Kilometrů Jiřího Ježka.

Před týdnem 43:05

Cyklotrenažér je vhodný pro borce, kteří cílí na výkon. Běžecký pás nevyhledávám, přiznává Ježek

Plná sestava v čele s Jiřím Ježkem si ve studiu Radiožurnálu Sport povídala o možnostech, jak absolvovat během zimních měsíců kvalitní tréninky i v uzavřeném domácím prostředí. Jaký cyklotrenažér je pro výkonnostní sportovce nejvhodnější? Co lidi nutí běhat na běžeckém pásu? Proč do svého tréninku zařazuje běhání na pásu jeden z nejlepších českých vytrvalců Patrik Vebr? Poslechněte si Kilometry Jiřího Ježka a nadále se udržujte ve skvělé kondici.

Před 2 týdny 52:37

Když jsem týden zdravý, považuji to za úspěch. Přípravě na MS do Tábora dám maximum, říká Štybar

Moderátor Karel Janů a Jiří Ježek přivítali v pořadu Kilometry Jiřího Ježka exkluzivního hosta. O kariéře, cílech do budoucna, ale i fanoušcích v Belgii si povídali s cyklistickým mágem Zdeňkem Štybarem. Jaké zdravotní problémy řešil v roce 2023 a kdy mu klub Jayco–AlUla oznámil, že s ním už neprodlouží smlouvu? Jaké oblíbené lokality na trénink volí sedmatřicetiletý borec ze Stříbra? Poslechněte si zajímavý rozhovor.

Před 3 týdny 45:15

Nejčastější chyba u začátečníků je nepravidelnost tréninků, říká běžecký trenér Levý

Jak dlouho vydrží profesionální cyklisté během posezonní pauzy bez sportu? Mají potenciál prosadit se i mezi výkonnostními běžci? Co si Jiří Ježek myslí o novém světovém rekordu na jeden kilometr, který nedávno ustanovil dráhový cyklista Jeffrey Hoogland? Co doporučuje běžecký trenér Martin Levý začátečníkům, kteří se chtějí začít věnovat běhání a připravit se na první půlmaraton nebo maraton? Poslechněte si Kilometry Jiřího Ježka.

26. říjen 2023 39:34

Na příští Tour de France se bude dlouho vzpomínat, protože se končí mimo Paříž, předpovídá Ježek

Co říkají naši experti na podobu Tour de France 2024, která byla představena během středy na velkolepé prezentaci? Na jakou etapu se těší nejvíc? Je dobře, že budou v programu dvě časovky? Neseberou olympijské hry v Paříži pozornost prestižnímu etapovému závodu? Kolik kilometrů naběhali a najezdili za minulý týden Jiří Ježek, Martin Charvát a Karel Janů? Kdy poprvé dostal Ježek na silnici do očí ostřikovačem? Poslechněte si další nabitý díl pořadu Kilometry Jiřího Ježka.

19. říjen 2023 44:48

Ježek: Štybar byl výborný závodník a skvěle komunikoval s fanoušky. Fandím mu v další životní etapě

Ve čtvrtečním pořadu Kilometry Jiřího Ježka se diskutovalo o kariéře Zdeňka Štybara, který ukončil profesionální kariéru v silniční cyklistice, ale rozhodně má pořád sportovnímu prostředí, co dát,. V čem Ježkovi „Štyby“ během kariéry pomohl? Jak se Ježek a moderátor Karel Janů oblékají na kolo během chladnějšího počasí? Co radí začátečníkům, kteří se odhodlají věnovat běhu? Poslechněte si další díl výživného povídání o cyklistice a běhání.

15. říjen 2023 41:05

Ježek: Člověk na sebe musí být první dva, tři měsíce tvrdý a sportovat i v nevlídném počasí

Jaké hvězdy světové cyklistiky potkal moderátor Karel Janů při dovolené v Itálii na závodě Kolem Lombardie? Kdy fanynky ukázaly během závodu Jiřímu Ježkovi prsa? Jak si užil půlmaratonskou akci v Ankaře? Jak se namotivovat během nevlídného podzimního počasí? Další díl Kilometrů Jiřího Ježka je k poslechu.

5. říjen 2023 45:34

Návrat Cavendishe je skvělou zprávou pro celý cyklistický svět, těší Ježka

Co si Jiří Ježek myslí o tom, že legendární britský cyklista Mark Cavendish ještě nekončí a hodlá se příští rok ještě představit na Tour de France? Jak to v Česku vypadá s cyklostezkami? Jak správně jíst a pít při běhu? Jak se trénuje občerstvovačka v pohybu? Co bývalý výborný paralympionik doporučuje sportovcům za pití? Na jaký víkendový závod vás pozvou moderátoři Karel Janů s Martinem Charvátem? Poslechněte si už pátý díl pořadu Kilometry Jiřího Ježka.

28. září 2023 44:01

Ježek: Při sledování Berlínského maratonu a světového rekordu u Assefaové jsem vstával ze židle

Ani o svátku vás neochudíme o pravidelné povídání o cyklistice a běhání s Jiřím Ježkem. V jeho pořadu Kilometry Jiřího Ježka připomněl s moderátorem Karlem Janů světový rekord maratonské běžkyně Etiopanky Tigist Assefaové v Berlíně, ale i legendární běžecký závod Praha - Běchovice. Co si myslí o možném spojení profesionálních cyklistických stájí Jumbo-Visma a Soudal-Quick Step? Řešil Ježek během kariéry hodně pečlivě z jakého materiálu měl kolo? Poslechněte si.