Epizoda 267Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Jedna odstávka plynu z Ruska skončila a druhá začíná. Cena už roste

Článek Sofie Krýžové. Dodávky ruského plynu do Evropy se od středy o polovinu sníží. Ruska se krácení finančně tolik nedotkne, naopak evropský průmysl se může dostat do potíží, stejně jako plán na naplnění zásobníků.

08:27

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 299Dnes 08:08

Čína najela na smírčí tón. Sjednoťme se a bude klid, navrhuje Tchaj-wanu

Článek Daniely Kučerové. V USA leží na stole návrh zákona, který by utužil vztahy s Tchaj-wanem, zároveň by však poprvé v historii narušil desetiletí fungování politiky jedné Číny. Mezitím Čína ostrovu nadhodila, že nejlepší bude sjednotit se po dobrém.

Epizoda 298Dnes 05:50

Ještě můžeme pít vodu z kohoutku, děkují v obci „na suchu“

Reportáž Petra Švihla a Daniela Paláta. Nesmí napouštět bazény, nesmí mýt auta ani zalévat zahradu. V některých obcích i letos platí přísná pravidla pro nakládání s pitnou vodou.

Epizoda 298Dnes 07:34

Jak srazit diktátora z trůnu? Recept není, ví už opozice

Článek Filipa Harzera. Dva roky po masových protestech proti Alexandru Lukašenkovi řeší běloruská exilová opozice, jak dál. Svjatlana Cichanouská představila přechodnou vládu.

Epizoda 298Dnes 06:40

Jak na Babiše? Zatím jen billboardy. Na výlety za voliči není čas, říká Bartoš

Článek Michaely Rambouskové. Vládní strany z koalice Spolu rozjely billboardovou kampaň proti Andreji Babišovi. Přirovnávají ho v ní k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Epizoda 297Včera 09:38

Na nádraží v Praze stále nocují Ukrajinci. Často řeší peníze na cestu domů

Reportáž Dominiky Kubištové. Uprchlíci spící na hlavním nádraží v Praze byli dlouho sledovaným tématem, během posledních dvou měsíců ale zájem opadl. Dvě organizace, které na místě stále pomáhají, přitom tvrdí, že situace „není pod kontrolou“.

Epizoda 296Včera 09:00

Válka o Tchaj-wan zasáhne Evropu. Nejen ekonomicky

Článek Terezy Ulrychové. Kdyby napjaté čínsko-americké vztahy dále eskalovaly, mohly by ovlivnit celou Evropu. Obavy panují hlavně o ekonomiku, důležitou roli ovšem hrají i strategické cesty či symbolický význam, který Tchaj-wan má.

Epizoda 291Včera 06:19

Kauza Dozimetr: Policie se ve spisu zajímá i o Pražské služby

Článek Ondřeje Koutníka. Policie v případu kolem pražského dopravního podniku hledala při raziích u podezřelých lidí důkazy související s řadou dalších osob a firem. Mezi nimi figurují i dva nejvýše postavení manažeři Pražských služeb.

Epizoda 296Včera 14:39

Češi se kvůli zdražování chovají jako špačci. Ničí si zdraví a krátí život

Analýza Daniely Přádové. V Česku se odhaluje problém, který ovlivňuje zdraví i kvalitu života většiny lidí. A má potenciál zruinovat zdravotnické rozpočty mnohem víc než covid. Přesto před ním zavíráme oči.

Epizoda 296Včera 10:50

Nejen auto pro manžela. Dostálová tlačila zakázky na turistiku, řekla policie

Článek Vojtěcha Blažka. Policisté podle zjištění Seznam Zpráv rozplétali šest konkrétních zakázek státní agentury CzechTourism. Zasahovala do nich ministryně Klára Dostálová (ANO). Ačkoli podle detektivů na to neměla právo.

Epizoda 293Před dvěma dny 13:23

Paneláky a bytovky čeká energetická revoluce. Inspirace přišla z Německa

Článek Zuzany Kubátové a Sofie Krýžové: Jednou z cest, jak se dostat k levnějším energiím, je komunitní energetika. Nová legislativa a dotační balík jí dají silný impuls. Má to však háčky.