Na cestách s Petrem Voldánem
4. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Jeden host a přitom přišli hned tři. Martin Klásek propůjčil svůj hlas dvěma světoznámým loutkám

Na cestách s Petrem Voldánem byl tentokrát Martin Klásek, majitel hlasu dvou světoznámých loutek, a pochopitelně osobně i Spejbl a Hurvínek. V pondělí 4. července po 18. hodině jsme cestovali i s dřevěnými světoběžníky, kteří už promluvili ve čtyřiadvaceti jazycích.

30:11

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Před šesti dny 32:59

S usárnou po světě s Petrem Dujkou aneb Kouzlo trampského muzea v Doudlebách nad Orlicí

Vlajka vzhůru letí, Niagara, Ascalona - písničky, které zná i spousta lidí, kteří se nikdy nevydali na vandr, čundr nebo na tramp. V pokračování pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" budeme tentokrát putovat nejen po naší vlasti, ale vydáme se i do Evropy a Ameriky (i tam se totiž "tulačení" rozšířilo) právě na tramp.

Před týdnem 31:48

Cestují s dětmi, vyhýbají se hotelům. Klára a Štěpán Honovi sepsali náš nejlepší cestopis roku 2022

Moji hosté v nejnovějším vydání pořadu “Na cestách”, držitelé už páté Ceny Hanzelky a Zikmunda za knihu Náš evropský deník 2, se vystavují nepohodlí a nejistotě. Už sedm let se každé prázdniny vydávají na cesty - na tu první v “modré plechovce”. Tak říkali v nadsázce svému obytnému vozu, což je také poněkud nadsázka.

Před 2 týdny 33:15

Klasické mapy žijí! S Blankou Imramovskou na cestách s mapou v ruce. A dokonce s ručně malovanou

Tak jako se nevyplnily předpovědi o konci knih s nástupem internetu a elektronických technologií, nezmizely ze světa po příchodu moderních navigací ani klasické mapy. Dokonce i ty zachytily trendy a můžeme setkávat - vedle map papírových - i s magnetickými nebo třeba ručně malovanými mapami.

Před 3 týdny 29:44

Na cestách s houslemi a Danielem Matejčou aneb z české „Kociánky“ k vítězství v Eurovision 2022

S Danielem Matejčou a jeho houslemi se potkávám už roky. A začalo to právě v Ústí nad Orlicí, kde 2. května začíná už neuvěřitelný 65. ročník Kocianovy houslové soutěže pro mladé talentované houslisty. Dan - dovoluji si charismatického mladíka takhle oslovovat, protože se skutečně známe dlouho - jezdil do Ústí nad Orlicí několik let, než ve čtrnácti unikátní soutěž opanoval a stal se laureátem “Kociánky” pro rok 2019.

24. duben 2023 36:43

Na cestách s Petrem Voldánem do přehlíženého, ale pozoruhodného Walesu, kde žije víc ovcí než lidí

Je tu opět poslední pondělí v měsíci a s ním další vydání pořadu Na cestách s Petrem Voldánem, které vzniklo jako veřejná nahrávka ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové a kavárnou v tomto unikátním prostoru. I turisty zatím neprávem přehlížený kout Británie lákal příznivce cestování i našeho pořadu.

17. duben 2023 32:36

Nedobrovolné cesty Josefa Čapka. S Pavlou Apostolaki na posledních místech života slavného umělce

Naše další společné rozhlasové cestování bude poněkud netradiční. Navíc trochu smutně zabarvené. S novinářkou a cestovatelkou Pavlou Apostolaki se totiž vydáme po stopách nedobrovolných cest staršího z bratrů Čapků - Josefa, jehož úmrtí v dubnu roku 1945 si připomínáme.

10. duben 2023 32:26

Anglické bochánky s křížkem, preclíky v Itálii, jehněčí všude aneb Za Velikonocemi s Dagmar Heřtovou

Velikonoční kulinářské cestování s právničkou a gastro novinářkou Dagmar Heřtovou je vskutku pestrým putováním po tradicích, spojených s velikonoční kulinářskými zvyky nejen v Evropě. I když náš kontinent v přehledu velikonočních specialit dominuje.

3. duben 2023 35:23

Moderátor a cestovatel s nezaměnitelným hlasem Vladimír Kroc aneb Od dětství na cestách po světě

Představit dalšího hosta pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" je nejjednodušší tak, že ho necháte promluvit. Takže vás rád odkazuji na nejnovější vydání talk show na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové a nebo Českého rozhlasu Pardubice. A hlas si spojíte se jménem Vladimír Kroc.

27. březen 2023 35:31

Nejen jezera či sauny, ale i světový design a golf na sněhu. Na cestách s Petrem Voldánem po Finsku

Ani v posledním březnovém vydání pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" - neopustíme letošní tradici - opět budete cestovat jen se mnou. A vypravíme se do Finska. Také tentokrát uslyšíte veřejnou nahrávku pořadu, kterou jsme pořídili ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové a kavárnou v jejich unikátním prostoru.

20. březen 2023 36:49

Na cestách s divadlem a s hercem Jiřím Vyšohlídem a ředitelem Divadla Drak Tomášem Jarkovským

Přehled cest královehradeckého divadla Drak do zahraničí je za jeho existenci úctyhodný - diváci viděli umění členů této přední scény v 38 zemích pěti kontinentů světa. Myslím dostatečný důvod k tomu, abych pozval do talk show “Na cestách s Petrem Voldánem” alespoň dva zástupce dnes už legendárního loutkového divadla Drak.