Hobby magazín speciál
9. září 2023

Poslechněte si podcast: Je nejvyšší čas sklidit kotvičník zemní, aby nechytil plísně

Jak upozorňuje bylinkářka a farmářka Štěpánka Janoutová, chladné noci a ranní rosa kotvičníku neprospívají. Přispívají k napadení rostliny plísněmi.

22:05

Hobby magazín speciál

Vydává: Český rozhlas

Rady, tipy a nápady z různých oblastí hobby.

Web

Před týdnem 33:24

Celoroční pneumatiky vs. zimní. Věčné téma

Od 1. listopadu by měli mít řidiči na automobilech v místech, kde je souvislá vrstva sněhu, námraza nebo náledí zimní pneumatiky. Vyhláška dovoluje i univerzální – celoroční.

Před 2 týdny 03:07

Sedmikrásky nekvetou celý rok, do Vánoc by ale ještě mohly. Dejte je do polévky

O sedmikrásce se říká, že sedmkrát se poseče, sedmkrát vykvete. Jak ale upozorňuje autorka květinových kuchařek Jana Vlková, neznamená to, že sedmikráska kvete celoročně.

Před 3 týdny 05:03

Jednou ho navlékli do vodnického kostýmu a už je v něm 40 let

Není hobby jako hobby, někdo něco pěstuje či vyrábí, aby z toho měl kýžené produkty, ale vodník Slávek z Plzně má jako hobby chodit mezi lidmi v zeleném a rozdávat radost.

29. říjen 2023 04:06

Ve sbírce má osm tisíc svatebních oznámení, některá i sto let stará

Paní Monika Sladká ze Zbyslavi u Klatov má zajímavého koníčka, sbírá svatební oznámení. Přiznává, že sama už by se nevdávala, ale sbírka jí dělá velkou radost a k dnešnímu dni má už přes 8 000 kusů. Raritou jsou i sto let staré kousky, nebo oznámení z ciziny psaná různými jazyky.

27. říjen 2023 35:04

Také okrasné zahrady musíme zazimovat

Plzeňský zahradník Přemysl Písař radí, jak se postarat o zahradní jezírka, čerpadla, UV lampy, filtry a automatickou závlahu.

27. říjen 2023 28:31

Energie jsou drahé, ale je možné topit úsporně

Kolik stupňů by mělo být v obývacím pokoji, kuchyni, ložnici, koupelně nebo na chodbě? Jak větrat a jak zabránit plísním při menších teplotách, radí Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení.

21. říjen 2023 03:30

Jana Vlková: Zkuste ohromit Znojemskou pečení po kytkožroutsku

Místo kyselých okurek dává autorka květinových kuchařek Jana Vlková do znojemské omáčky nakládané bylinky. Strávníci bývají ohromeni nezvyklými ingrediencemi i tím, jak je jídlo s nimi dobré.

20. říjen 2023 25:17

Vyrobte si podzimní věnec. Potřebujete korpus a to, co zrovna příroda dá

Podzimně laděným věncem si můžete zkrášlit byt, vstupní dveře domu, možná se bude hodit i na blížící se Dušičky.

13. říjen 2023 31:45

Zatápět v krbových kamnech pomocí papíru, na který jsme dali třísky, není dobře

Proč při zatápění nepoužívat papír a proč hranici třísek zapalovat od shora podpalovačem? Vysvětluje to Martin Šesták, prodejce kamen a komínů v Plzni Doudlevcích.

7. říjen 2023 20:39

Do podzimního okrasného truhlíku patří šípky, trnkové větvičky i okrasné dýně

Při výběru nádoby a rostlin pro podzimní truhlík se řiďte především tím, kam chcete dekoraci umístit, jestli bude krytá nebo na dešti. Barevnost a přízdoby jsou věcí vašeho osobního vkusu, podzimními teplými tóny nic nezkazíte.