Speciál Radiožurnálu
NejnovějšíPřed 3 týdny

Poslechněte si podcast: Jde o rozhodnutí vlády a nikdo nečekal shodu s opozicí, říkají komentátoři Hartman, Klimeš a Klímová

„Nedá se očekávat, že vláda bude nějakým zásadním způsobem konsolidační balíček měnit,“ míní komentátor Českého rozhlasu Petr Hartman. Své názory na celý balíček pak přidávají i analytička Jana Klímová a komentátor David Klimeš.

11:37

Speciál Radiožurnálu

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání k různým událostem. Komplexní pohled na aktuální témata, politické debaty i přenos přímo z místa dění.

Web

Před 3 týdny 17:49

„Populace stárne, v důchodové reformě na to reagujeme,“ uvedl Jurečka. Hodnotí David Klimeš

Vláda chce, aby se věk odchodu do důchodu měnil na základě doby dožití. Česko čeká podle Jurečky zpřísnění podmínky pro předčasné důchody, budou za podmínky odpracovaných 40 let. Když lidé odpracují 45 let, tak budou mít podle něj výhodnější parametry.

Před 3 týdny 11:55

Katastrofa pro podnikatele, velmi špatná zpráva pro důchodce, kritizuje Karel Havlíček

Místopředseda hnutí ANO a Poslanecké sněmovny Karel Havlíček a místopředseda SPD Radim Fiala.

Před 3 týdny 21:10

Stanjura: V příštím roce snížíme schodek rozpočtu o 94,1 miliard. Komentuje analytička Jana Klímová

Ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS označil covid jako bod zlomu. „Od tohoto roku se začaly zvyšovat deficity státních rozpočtů. Přál bych si, aby 11. květen 2023 byl bodem obratu,“ říká. Vládní konsolidační balíček podle něj sníží schodek v příštím roce o 94,1 miliardy korun, v roce 2025 o dalších 53,4 miliardy korun. Slova ministra financí komentuje analytička Českého rozhlasu Jana Klímová.

Před 3 týdny 05:20

Jak hodnotí první zveřejněné změny opoziční politici Karel Havlíček (ANO) a Radim Fiala (SPD)?

Poslechněte si vyjádření opozičních politiků Karla Havlíčka (ANO) a Radima Fialy (SPD).

Před 3 týdny 05:31

Je potřeba vzkázat čtyřicátníkům a mladším, že i oni mají nárok na důchod, tvrdí Nerudová

Poslechněte si část projevů členky NERVu Heleny Horské, ekonomky Danuše Nerudové a komentář ekonomické analytičky Českého rozhlasu Jany Klímové.

Před 3 týdny 09:27

Projev premiéra Petra Fialy

Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus, které zahajujeme projevem premiéra Petra Fialy, který budou ve studiu Českého rozhlasu následně komentovat analytici i zástupci opozice. Moderuje Tomáš Pancíř.

21. duben 2023 25:19

Plýtvání jídlem? „Inspirací by nám měly být naše babičky,“ radí šéfkuchař restaurace Sůl a řepa

Jeden milion tun potravin v Česku skončí každý rok na skládce. Plýtvání potravinami se věnujeme ve vysílání Radiožurnálu i Českého rozhlasu Plus celý týden. Co nás vede k plýtvání? A jak mu zamezit? Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus o klimatickém i sociálním problému plýtvání.

6. duben 2023 49:44

Počítač nikdy nedokáže to, co člověk. Mozek je postavený na úplně jiných principech, tvrdí neurolog

Společnost Median pro Český rozhlas připravila průzkum o umělé inteligenci. Jaká jsou rizika a výhody umělé inteligence? Jak ovlivní pracovní trh – nastává pátá průmyslová revoluce? A jaké před lidstvem čekají úkoly a výzvy? Těmto tématům se věnoval Jan Pokorný se svými hosty ve speciálním vysílání.

29. leden 2023 54:20

Česko si zvolilo nového prezidenta. Sledujte povolební speciál Radiožurnálu s Tomášem Pancířem

Češi si vybrali nového prezidenta. Jak se změní spolupráce s vládní koalicí? Co výsledek znamená pro další osud hnutí ANO? A jaké kroky od nového prezidenta čekat? Povolební speciál Českého rozhlasu: Rozhodnuto moderuje Tomáš Pancíř. Hosty jsou místopředseda Poslanecké sněmovny (ODS) Jan Skopeček, místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček a komentátor Petr Hartman.