Host Frekvence 1
25. listopad 2020

Poslechněte si podcast: Jaroslava Stránská: Jitka z Discopříběhu se se mnou táhne už řadu let a vnímám to, jako jednu z mých životních rolí

Dnešním hostem na Frekvenci 1 byla herečka Jaroslava Stránská. S jakou rolí si ji lidé nejvíce spojují? Jak vzpomíná na Discopříběh? Bavilo ji natáčení seriálu Policie Modrava? Má ráda Šumavu? Co plánuje na Vánoce? Poslechněte si celý rozhovor!

06:30

Host Frekvence 1

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 09:48

Pavel Batěk: Kdysi jsem ve filmu kaskaderské kousky dělal sám. Skočit z dvou metrů není jednoduché

Hostem v ranním vysílání byl herec Pavel Batěk. Příští rok se objevi v novém českém filmu Děti Nagana, jak velký je hokejový fanda? Stále dělá kaskadérské kousky ve filmu sám? Na co na něj mohou fanoušci aktuálně zajít do divadla? Poslechněte si rozhovor.

Před dvěma dny 28:24

Xindl X: Inspirace se válí na ulici, stačí se dívat kolem sebe. Vždy mě napadne nějaký verš

Poslechněte si záznam rozhovoru se zpěvákem Xindl X. V ranním vysílání nám zahrál pár písniček. Také prozradil, co mu zabírá aktuálně nejvíce času, kolik má doma kytar a kdy bude nová deska. Neláká ho hrát ve filmu, když teď hudebně pronikl na divadelní prkna?

Před třemi dny 13:09

Jarda Vajgl alias Těhotnej kuchař: Na recepty, co mají přes deset minut, nevydržím nikdy koukat

Ráno nás ve studiu navštívil Jarda Vajgl alias Těhotnej kuchař. Kdo je jeho nejoblíbenější kuchař? Proč se rozhodl tvořit krátké dvouminutové videorecepty? Pamatuje si na svůj první recept? Dá se uvařit dobré jídlo z levných potravin? Poslechněte si rozhovor.

Před čtyřmi dny 12:56

Pavel Hruška: Adventní věnec na štědrovečerní tabuli nepatří. Stůl ozdobte živou květinou, která je nositelem nového života

Ranní vysílání se na Frekvenci 1 neslo v duchu Vánoc. Navštívil nás přední český florista Pavel Hruška. Kdo rozhoduje o barevných trendech, které jsou každý rok jiné? Jak se správně starat o vánoční hvězdu? Co nesmí chybět na štědrovečerní tabuli a proč tam nepatří adventní věnec? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 11:17

Adam Plachetka: Chtěl jsem se věnovat muzikálům, ale opera mě okamžitě uchvátila

Ráno jsme se s operním pěvcem Adamem Plachetkou vydali do světa opery. Představil nám nové album Molieri. Proč skončil s hokejem? Kde je nejlepší operní publikum? Jaký dárek od fanoušků ho nejvíce potěšil? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 13:23

Adam Koller: S kapelou finišujeme desku. Vyjde po novém roce, pak pojedeme na turné

Ráno za námi do studia zavítal budeník ze skupiny Lucie Adam Koller, syn Davida Kollera. Jak vzpomíná na léta na základní škole? Kolik mu bylo, když poprvé usedl za bicí? Na co všechno se mohou fanoušci těšit, kde budou kluci hrát? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 28:21

Aneta Langerová: Nejlepším dárkem k Vánocům jsou pro mě koncerty

Hostem v ranním vysílání byla zpěvačka Aneta Langerová. Prozradila nám, jaké to je být introvertem ve světě showbyznysu, jestli ji láká herectví a proč jela při tvorbě alba Dvě slunce do hor? V rámci středečního Music Studia Live nám také zahrála písně jako Svatou Kordulu, Marii či Vodu živou. Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 13:31

Barbora Poláková: Deska Něhy a Dydjiny je záznam živého koncertu

Do studia za námi dorazila zpěvačka a herečka Barbora Poláková. Představila nám novou desku Něhy a Dydjiny. Očekávala, že song Nafrněná bude mít takový úspěch? Jaké bylo podstoupit digitální detox? Věnuje se ještě módě? Poslechněte si rozhovor.

Před týdnem 14:40

David Douša: Na účastníky Běhej lesy čeká spousta novinek. Chystáme závod na Vysočině i v Krušných horách

Hostem ve studiu Frekvence 1 byl bývalý basketbalista a spolupořadatel Jizerské 50, závodu Běhej lesy, David Douša. Kdy propadl sportu? Jak vznikají takové akce a jaké novinky závodníky čekají? Proč ukončil ve 29 letech kariéru? Poslechněte si rozhovor.

Před 2 týdny 12:44

Štefan Margita: Není den, abych si na Hanku nevzpomněl. Musím se s tím vyrovnat jako všichni

Dnes s námi byl ráno ve studiu operní pěvec a tenorista Štefan Margita, který je momentálně velmi zaměstnán přípravou vzpomínkového koncertu. Jaký je jeho rituál před koncertem? Jak důležitý je na hlasivky spánek? Jak nejdéle v kuse zpíval? Jaký je nejlepší koncertní sál? Kdo všechno na koncertě věnovaném vzpomínce na Haničku Zagorovou zazpívá? Půjde se podívat na představení Biograf láska? Poslechněte si rozhovor.