Press klub
8. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Jaroslav Čechura: Knihu Sex v době temna jsem napsal proto, že nás musí zajímat, jak vypadal sex v dávné minulosti

Hostem Honzy Dědka v Press klubu Frekvence 1 byl historik, který se zabývá mikrohistorií Jaroslav Čechura. Pod tím si můžeme představit minulost zvětšenou pod lupou. Tedy příběhy, které by se ztratily ve velkých strukturách. Zároveň mluvili o nové knize Sex v době temna. Podle Jaroslava Čechury k tomuto tématu bylo hodně materiálu a zároveň nás musí zajímat, jak vypadal sex v dávné minulosti.

20:35

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před čtyřmi dny 19:59

Válka na Ukrajině ukazuje, jak jsme zaspali v přechodu na zelnou ekonomiku, říká Pavel Linzer

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl mladý delegát do OSN za Českou republiku Pavel Linzer. Mimo jiné komentoval, jestli je teď pro OSN důležitější změna klimatu nebo mír ve světě. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Před pěti dny 22:45

Přímá volba nepatří do našeho ústavního systému! Je do něj svévolně přilepena, říká Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru mimo jiné zhodnotil rok premiérování Petra Fialy a okomentoval také nadcházející prezidentské volby. Poslechněte si záznam.

Před šesti dny 19:15

Šedesátitisícové odměny v ČEZ jsou políčkem do tváře lidí, říká kandidát na prezidenta Tomáš Zima

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl kandidát na prezidenta Tomáš Zima. Mimo jiné komentoval situaci okolo energetické společnosti ČEZ. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 17:41

Muži mají méně hormonů, které je ovládají, než ženy, říká fyzioterapeutka Vojtášková

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla známá fyzioterapeutka Nikola Vojtášková. Mimo jiné promluvila o tom, že fyzioterapie může řešit i neplodnost - jak u mužů, tak žen.

Před týdnem 18:44

Petros Michopulos: O Zemanovi se děti budou učit jako o jednom z nejhorších prezidentů

Politický marketér a komentátor Petros Michopulos si v našem Press klubu nebral servítky s Milošem Zemanem. Podle něj jde o jednoho z nejhorších prezidentů. Ve straně byl kontrolován a nemohl dotahovat svoje šílené nápady. Michopulos také hodnotil šance prezidentských kandidátů. Přímá volba podle něho rozděluje společnost. A její zavedení je jedno z nejhorších rozhodnutí politiků od roku 1990.

Před týdnem 17:46

Jurečka je více zemědělec než sociální pracovník, říká šéf mediálního výboru Aleš Juchelka

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl šéf sněmovního mediálního výboru Aleš Juchelka (ANO). V rozhovoru mimo jiné komentoval práci ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky z KDU-ČSL. Sám Juchelka je stínovým ministrem práce.

Před týdnem 17:49

Ivan Bartoš: Babiš v prezidentské kampani neuspěje

Ministr pro místní rozvoj a šéf Pirátské strany Ivan Bartoš v našem Press klubu zhodnotil šance kandidátů na prezidentský post. Babišovi po jeho době vládnutí nevěří. Ohlédl se také za zhruba ročním počínáním současné vlády.

Před týdnem 15:01

Nákup skipasu několik týdnu dopředu se lyžařům vyplatí, říká v Press klubu Libor Knot

Hostem Luboše Procházky v Press klubu Frekvence 1 byl ředitel Asociace horských středisek Libor Knot. Lyžařské areály podle něj navzdory koronavirové krizi z předchozích dvou let a současné energetické krizi investovaly přes 700 milionů korun. To Libor Knot označil za překvapivě velkou sumu. Zároveň připomněl, že koupě skipasů několik týdnů dopředu se lyžařům vyplatí. Celý rozhovor Luboše Procházky se šéfem Asociace horských středisek Liborem Knotem si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 15:36

Senát není zbytečnou institucí! Je to jakási pojistka demokracie, říká senátor Jan Paparega

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl primátor Mostu a nový senátor Jan Paparega. Mimo jiné promluvil o tom, koho z prezidentských kandidátů podpořil svým podpisem. Poslechněte si záznam.

Před 2 týdny 19:13

Jiří Fröhlich: Lidé by měli porovnávat ceny!

Porovnávejme ceny! To radí mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich v našem Press klubu. Lidé by měli vyhledávat porovnávače cen. Platí to hlavně před Vánoci, kdy se to jen hemží různými slevovými akcemi. Zákazníci by měli být také opatrní při nákupu na internetu. Existuje server www.rizikove.cz, kde najdete problémové weby, kterým je lépe se vyhnout.